Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gyermek síoktatás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2016.01.09. 08:50
Bizony bennük van ez az érzés, épp ezért Te, mint ahogy én sem, nem fogod tudni fejleszteni, csiszolni a tudását.
DE! Hidd el, nagyon jól fogja magát érezni a kortársai között egy haladó csoportban, ahol akár "kalandsízésre" is megtanítják. Pályán kívül, mélyhó...
Egy kiskamasz már simán megérti a németül, vagy angolul beszélő oktatót is. Persze ha van magyar külföldön, az a legjobb.
Nagyon lelkesek, amikor visszatérnek egy bucka, vagy egy mélyhósíelésből.
Ilyenkor az oktatásuk után én is szoktam egy pár hasonló kört menni velük és érdekes, ilyenkor sokkal fogékonyabb a tanácsaimra.
Másrészt, Ti is megérdemeltek egy kis szabad síelést.
Előzmény: (HM76 185799)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.01.09. 07:33
Hello,Véleményem szerint érdemes minden síszabadságot néhány óra oktatással kezdeni, megalapozni ezt a pár napot a gyakorolni való anyaggal. Ha annyira jók a gyerekek, nyilván egy haladó, vagy profi csapatba kerülnek ahol számukra megfelelő szintű oktatást kapnak.
Természetes ebben a korban az "én már mindent tudok viselkedés", ez vele jár. Az oktatónak megvannak az eszközei arra,hogy egy picit letörje a szarvukat.Ilyenkor külön programot állítok össze nekik, esetleg berakunk a csapatba helyi versenyző gyereket, nekik is jól jön egy kis technikai tréning. Az így kapott magukról alkotott kép alapján már maguk érzik szükségét a jobbá, ügyesebbé válásnak.
Mert Csirkék között kapirgálni, mig sasok között szárnyalni tanul meg a madárka!:-)
Előzmény: (HM76 185799)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.08. 19:07
Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés gyerek oktatással kapcsolatban.

10 és 12 éves gyerekeim idén 5. éve síelnek. Oktatóval tanultak, aki csak kettőjükkel foglalkozott azon a pár napon, már nem emlékszem mennyit, de nagyon jól megtanította őket. Szeretnek és tudnak síelni.

Kérdésem az lenne, érdemes-e ismét oktató elé vinni őket, főleg ennyi idősen. Bizonyára technikát lehet csiszolni rajtuk, kérdés, hogy érdemes-e. Attól tartanék, ilyen kiskamasz korban már bennük van az "én mindent tudok már" érzés...
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.