Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gyermek síoktatás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2016.01.09. 08:50
Bizony bennük van ez az érzés, épp ezért Te, mint ahogy én sem, nem fogod tudni fejleszteni, csiszolni a tudását.
DE! Hidd el, nagyon jól fogja magát érezni a kortársai között egy haladó csoportban, ahol akár "kalandsízésre" is megtanítják. Pályán kívül, mélyhó...
Egy kiskamasz már simán megérti a németül, vagy angolul beszélő oktatót is. Persze ha van magyar külföldön, az a legjobb.
Nagyon lelkesek, amikor visszatérnek egy bucka, vagy egy mélyhósíelésből.
Ilyenkor az oktatásuk után én is szoktam egy pár hasonló kört menni velük és érdekes, ilyenkor sokkal fogékonyabb a tanácsaimra.
Másrészt, Ti is megérdemeltek egy kis szabad síelést.
Előzmény: (HM76 185799)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.01.09. 07:33
Hello,Véleményem szerint érdemes minden síszabadságot néhány óra oktatással kezdeni, megalapozni ezt a pár napot a gyakorolni való anyaggal. Ha annyira jók a gyerekek, nyilván egy haladó, vagy profi csapatba kerülnek ahol számukra megfelelő szintű oktatást kapnak.
Természetes ebben a korban az "én már mindent tudok viselkedés", ez vele jár. Az oktatónak megvannak az eszközei arra,hogy egy picit letörje a szarvukat.Ilyenkor külön programot állítok össze nekik, esetleg berakunk a csapatba helyi versenyző gyereket, nekik is jól jön egy kis technikai tréning. Az így kapott magukról alkotott kép alapján már maguk érzik szükségét a jobbá, ügyesebbé válásnak.
Mert Csirkék között kapirgálni, mig sasok között szárnyalni tanul meg a madárka!:-)
Előzmény: (HM76 185799)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.08. 19:07
Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés gyerek oktatással kapcsolatban.

10 és 12 éves gyerekeim idén 5. éve síelnek. Oktatóval tanultak, aki csak kettőjükkel foglalkozott azon a pár napon, már nem emlékszem mennyit, de nagyon jól megtanította őket. Szeretnek és tudnak síelni.

Kérdésem az lenne, érdemes-e ismét oktató elé vinni őket, főleg ennyi idősen. Bizonyára technikát lehet csiszolni rajtuk, kérdés, hogy érdemes-e. Attól tartanék, ilyen kiskamasz korban már bennük van az "én mindent tudok már" érzés...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.