Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Koronavírus-járvány topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 13:02
Stani, ezek szerint két szputnyik után egy Pfizer már elég a boldogsághoz?
Előzmény: (Stani 212821)
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2021.11.07. 09:44
Szia Balázs,

ez eddig így volt, viszont november 8-tól már önmagában sajna nem lesz elég, vagyis antitest vizsgálatra felesleges futni.

Vagy oltás (ami itt elfogadott) vagy igazoltan betegségen átesettség.

November 8-tól lesz egy átmeneti fázis 4 hétig, ez azt jelenti, hogy elfogadnak egy oltás + PCR tesztet is .

Tehát akik Sputynikkal lettek oltva: harmadik oltást érdemes felvenni , ami pl Pfizer legyen
.

+ akit Johnssonnal oltottak (bár szerintem Magyarországon kevés ember kapta ezt), január 3-tól. 2 adad kell ebből az oltásból.


Németül:
https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html?fbclid=IwAR1VKs3i10iVv28R-wlnxGuTfgrS2yek5uHlx6lxA785VFvgDKJjmc4mLSc



-------------------------

Ugye ez a hivatalos, de ahogy naponta tapasztaljuk a gyakorlat sokszor mást mutat ;)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 06:54
Sziasztok!

Én úgy értelmeztem a jelenleg hatályos osztrák szabályokat, hogy ha van antitest a véredben, és ezt igazolni tudod, akkor ez az igazolás ÖNMAGÁBAN elég 3 hónapig az országba való belépéshez és a szolgáltatások igénybe vételéhez. Tehát ha valaki nem EU kompatibilis oltási sorral - mindegy hogy egy, kettő, vagy három oltásról beszélünk - ugyan, de elérte, hogy legyenek antitestjei, annak mindössze annyi dolga van, hogy kb. 7 ezer forintért megméreti utazás előtt néhány héttel az antitest szintjét, kér róla egy angol nyelvű igazolást, majd feltölti a grüner pass applikációba, és beikszeli hogy Genesen. Az oltástól pedig ebben az esetben nem is kell beszélni! Szóljatok ha rosszul látom!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.