Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.19. 10:08
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovakia

itt tudsz bogarászni, de ez alapján elvileg nem vagy jó... A magyar védettségit nem fogadják el de ha uniós lenne, akkor az uniós formátumú átesettséget sem, csak az oltottságot...

a határon átcsúszhatsz, mert nincs állandó ellenőrzés, de a szálláson és a bérletnél már elég esélyes, hogy fennakadsz... szóval én ilyen körülmények közt nem kockáztatnám meg az utazást, ill ha nincs semmi kifizetve akkor talán, max egyből jöttök haza...
Előzmény: (rzsolti87 214537)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2022.01.18. 10:13
Ha van magyar védettségid (bár ez 1 hónap múlva érvénytelen lesz, oltás hiánya miatt...), akkor elvileg az alapján ki tudnak állítani egy EUs QR kódot is, csak találni kell egy ügyitnézőt a Járványügynél, akin ezt végig tudod vinni valahogy

Esetleg ha van a szlovákoknak a Green Passhoz hasonló alkalmazásuk, abba meg lehet próbálni beszkennelni az igazolványon lévő QR kódot, hátha...
Előzmény: (rzsolti87 214537)
rzsolti87
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.01.18. 09:51
Sziasztok!

Oltatlanul, csak magyar védettségi kártyával (másfél hónapja estem át) + friss PCR teszttel ezek szerint reménytelen a dolog? Mivel az állami rendszerben teszteltek és már az első gyorsteszt kimutatta a fertőzést, így a PCR tesztet meg sem csinálták. Megkaptam a magyar kártyát, de az uniós igazoláshoz a PCR is kellett volna, sajnos akkor ezt még nem tudtam és nem csináltattam meg, így viszont az EESZT rendszerben nem látszik, hogy átestem ezen a genyón. Pénteken szerettünk volna menni, de teljesen bizonytalan vagyok, a hotelben sem tudták megmondani, hogy elég-e a magyar kártya, csak a 72 óránál nem régebbi PCR-t kérik. Mi a helyzet a bérlet pénztáraknál? Nagyon nézik vagy esetleg be lehet sunnyogni valaki más igazolásával ? :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.