Már gyakorlatilag minden le lett írva, ami lényeges, de véleményem szerint ez a leglényegesebb. A teszt.
Rengeteg olyan paramétere van a lécnek, ami nem számokban kifejezhető. A számokban kifejezhető paraméterek alapján lehet valami abszolút ideális, aztán használat közben jöhetnek olyan tulajdonságok, amik abszolút nem tetszenek. Ár/érték viszonlylatban nekem is a Völkl a favoritom. Régóta Völkl léceken megyek. Amikor Racetiger SL UVO-m volt, próbáltam Sctöckli SL-t. Valóban komolyabb léc, nem is kérdés. Ott pl. nem UVO-val érik el a teljes rezgésmentességet, hanem úgy van megépítve a léc magszerkezete, hogy még a nagyon magas csavarodási szilárdság mellett sem hozza fel lábra az apró rezgéseket. Nekem az volt az úgymond legkomolyabb léc, amit próbáltam. Egyrészt olyan külömbség van árban egy Stöckli SL és egy Völkl SL között, hogy én személy szerint akkor is azt éreztem, hogy jól döntöttem. Még ezeket a léceket sem tudtam kisíelni, FIS-t meg bőven nem.
Még egy ilyen keményebb SL léc sem egész napos léc, tehát lenni kell mellette valami B verziónak, vagy kikészül az ember estére. Én biztos.
A tömeged és az agresszivitásod nagyban befolyásolja a lécválasztást.
Én az SL mellé rendeltem paraméterek alapján egy all-mountain jellegű kis könnyebben kezelhető, barátságosabb lécet "a másodnapokra és a délutánokra". Felső középkategória a Völkl kínálatában (utolsó szériás RTM 81).
Ha tesztelhetem vásárlás előtt, akkor mást választottam volna... Torziós stabilitása sajnos elmarad az általam kívánt szinttől. És itt a lényeg: főleg nem a sítudásom miatt, hanem a súlyom miatt (95kg).
Lehet bármilyen olyan tulajdonsága a lécnek, ami miatt pont neked nem fog tetszeni egy előre nem kiszámítható paraméter miatt és ebben a kategóriában (Volkl és Stöckli felső kategóriás lécei) tud nagyon fájni egy frissen elköltött 250-400-450 és nem az igazi a léc.
Teszt, teszt, teszt.
Hosszúra nyújtottam a tartalom nélküli mondandómat. Bocsánat.