Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.27. 06:01
pontosítok, 13-15 m között

Üdv:Bartus Péter
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.26. 20:48
gaboca,

187 magas vagy és 166-os Stöcklivel nyomod? Huha nem semmi...Nekem a 162-es már nagyon rövidnek tűnt!

Asszem még próbálgatnom kell. Sajnos a múlt hétvégén nem volt síelés, de remélem most lesz :-)

MM
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.26. 20:32
egyetértek Xero-val. Rádiuszban nemigen találsz kicsit, főleg a top léceknek van kicsi R-je, az allround-oknak jellemzően közepes, ebben a méretben 14-16 m. E felettit ne vegyél, mert akkor nehezebben érzi meg a carvingot. Próbáld a kantnivastagságot figyelni, bár laikus ebből nemigen tud még a talpvastagságra következtetni, de ha választhatsz akkor válaszd a legvastagabbat. Vigyázz, hogy Atomic léceknek vastagnak tűnhet a kantnija akkor is, amikor már alig van talpuk.
Előzmény: (Xero 72118)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.26. 12:47
172-es magassághoz kezdő szinten a 165-ös szerintem nagy.
Érdemes lenne inkább 160-155 körül vadászni valamit. 160-at 2-3 éven belül jó eséllyel nem növi ki, viszont nehezebben érez rá a fordulókra. 155-öt kinőheti, cserébe könnyebben érezhet rá a kezelésére.
Én mint laikus kanyarvadász ennyit tudtam hozzátenni! :)
Előzmény: (klaco 72115)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.26. 12:39
Sziasztok.
Abban kellene most segítség, hogy az öcsémnek válasszunk valami jó sílécet.
172cm magas, 67kg, és még növésben van.
Eddig összesen 2 napot síelt, szóval kezdő léc kellene, de olyan, amivel 2-3 szezont el tudna menni, mert nem szeretne sokat áldozni rá. A cél az lenne, hogy ne kelljen minden síelés előtt kölcsönzőbe rohangálni, meg próbálgatni. Évente kb. 4-5 napot fog síelni a következő 2-3 szezonban. Ezért olyan használt léc kellene, ami nagyon olcsó. Tudtok olyan típust, és méretet ajánlani a régiek közül, amit majd érdemes a HÓ-SHOW-n kutatni a használt kínálatban?

Illetve 1 olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki a testmagasságához képest sokkal kisebb léccel síel / majdnem akkorával, az milyen előnyökkel / hátrányokkal jár?
Tegyük fel, én odaadnám neki a 165-ös lécemet, és én meg vennék egy 150-eset magamnak.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.26. 10:33
Üdv! Mindenki segítségét köszönöm! A végső döntést még nem hoztam meg. Három léc közül nem tudok választani:

Nordica Hot Rod Eliminator
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/nordica-silec/nordica-hot-rod-eliminator-silec-n-3-11-ti-xb-adj-kotes

Rossignol Zenith Z3
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/rossignol-silec/rossignol-zenith-z3-silec-feher--axium-100-tpi2-kotes

Völkl Unlimited AC 10
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/volkl-silec/volkl-unlimited-ac-10-silec-200809--3motion-110-kotes

A baj az, hogy igazából nincs semmi tapasztalatom, szóval csak a külsőre és az általatok elmondottakra tudok hagyatkozni. Egyébként húzok a Völkl felé. Lehet ezek között akkora különbség, ami indokolná a vételt? Vagy tök mindegy ebben a kategóriában?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.26. 06:23
Mostanában, igen. De, aktív szolgálatban van nálam Völkl és Kneissle is. Sőt 5 évig csak Atomicom volt. Elég alaposan válogatok mielőtt vasárlásra adom a fejem. Igyekszem kipróbálni a léceket. A Head és a Fischer SL között pl. semmi különbséget nem sikerült felfedeznem...,de amióta kilyukadt a Fischer orra, eldőlt a kérdés. :)
Előzmény: (maci-laci 72085)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 23:09
Köszönöm szépen a választ!

Igen-igen Völkl kimaradt, de ott az ár már ahogy nézegettem feljebb csúszik kicsit. Talán a kifutóknál annyira nem. :)
Tavaly volt szerencsém egy (aszem 2007/08-as) SL Racetigerhez, igaz kicsit nagyobb méretben. Mi tagadás élveztem. :)

Nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat, most az eddig felsorolt termékek url-jét szépen begyűjtöttem egy mappába és elkezdem ízlelgetni őket, keresem a teszteket és persze itt is várom a tapasztalatokat egy-egy modellel kapcsolatban!

Üdv,
Xero

szerk:
Megvárom még a válaszokat, de a tavalyi pozitív tapasztalatból kifolyólag, megpróbálok egy Racetiger Sl-t megcsípni a tavalyi szériából.
Már csak a rávalót kell kigondolnom honnan csípem le. :)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 22:55
Köszönöm válaszodat!
Ez irányú írásaidat, már átnyálaztam, meg tavaly is próbáltam tájékozódni lévén amikor letettem a páros mókát a deszkás életért, még nem volt ennyire carving őrület.
A jelenlegi csotrogányról kiváló a meglátásod, Hervis modell.
Annak megfelelően pocsék, de akkor még nem tudtam hogy át akarok-e állni vagy sem a család pedig nehezen viselte a 2 éves vagyonokért megvásárolt board felszerelés cseréjét! :D
További válaszodat előre is köszönöm!

Üdv,
Xero
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.25. 22:51
Világért sem választanék helyetted, a Magnum sok embernek nem jött be, a többiben nem lehet csalódni.
Nem akarlak összezavarni, de az általad írt ár és stílus listában, a kifutó modellek közül méltatlanul vannak mellőzve a listáról az ultrafincsi Völkl SC (az SL egy fokkal lightosabb verziója), az RC (ez utóbbi cross változata), a Rossignol Radical 8s, az Elan SL, SLX, Fischer Fire, Hotfire! (mindkettő top szerkezet, kis rádiusz, titanium, famag, szendvics, flowflex), az Atomic ST 12, valamint ha krossz, akkor lehet talán 168 cm is: Speedwave 12,14.
Egy kategóriával feljebb, a topon pedig:

Rossi 9S
Fischer WC SC (két évjárat is fent van, de ugyanaz a belseje).
Stöckli Laser
Nordica Dobermann (idei, mondjuk ez már horror drága)
Racetiger SL (a worldskitest.com-ot évek óta vezeti), idei és kifutó, több méretben is.
Ezen kívül most jut eszembe, hogy nincs fent neten, de van egy VIST platnis Freeflex-es kifutó 165-ös Head iSL is, meg Rossi X-fight 1 és 2 is (ez utóbbi 2 cross), ezek kb. 130 környékén.
Előzmény: (Xero 72081)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.25. 21:51
Hello Xero!

Megpróbálom valahogy kategorizálni a dolgokat, hogy jobban szét lehessen választani a léceket:
Az all-round lécek általában a belépő kategóriás lécek, hagyományos carving geometriával, ált. 68-70-es csípőszélességgel, közepes rádiusszal (160-65 centinél kb. 14-16 m között). Az allround lécek teteje verdesi a cross lécek alját, ezek ugyanilyen geometriájúak, csak masszívabb felépítésűek, nemesebb anyagokat tartalmazóak, merészebben lehet velük csapatni. Rádiuszban az SL és a GS lécek között helyezkednek el, a csúcsmodelljeik szerkezete ált. megegyezik az SL és GS Race modellekkel, tehát ezek valóban mindenre jó lécek, csak mint a 4 évszakos gumi, nem annyira jók, mintha egy SL lécet használnál kis ívre, vagy egy GS-t a száguldozásra.
Az Elan Flow léced tuti egy allround léc, és mivel nem emlékszem rá (a hivatalos Flow modellek számozva voltak, pl. 4.2), szinte biztos hogy kölcsönzői, vagy még rosszabb, SMU modell (Hervisnek, Intersportnak gyártott legalja), azaz a lehető leggyengébb.
Amit mondasz, hogy könnyen tudd fektetni, de nagy sebességtől sem bolonduljon meg, na ezt nehéz összehozni: Az SL lécet fektetheted hónaljig, de amint hosszabb ívre ereszted, beszitál, ez ellen csak komolyabb szerkezettel, speckó élezéssel, illetve terheléssel lehet védekezni, de nem nagyon. GS meg ugye megy rendíthetetlenül egyenesen, de kilinccsel előre nehéz hajtani.
Funcarver lécek mára kikoptak, jellemzőjük a borzasztó kicsi rádiusz (10 alatti), a nagyon széles csőr, és az irdatlan magasítás, valamint a fiatal korban elszenvedett térdízület kopás volt... :)
Egy következő fejezetben válaszolok a másik, konkrét bejegyzésedre, mert ez már kezd Háború és Béke lenni....

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Xero 72070)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.25. 20:45
Minden Szabnak a Fischer felé hajlik a lába :):)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.25. 20:41
Fischert! :)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 20:35
Na egy gyors keresgélés után akkor a következő delikvenseket találtam, amik méretben és radiusban passzolnak a leírtakhoz, illetve még az általam kinyöghető árkategóriába sorolhatóak. (Így is húzós lesz :D)

Tehát:
-Fischer RX8 Fire 165 r13
-Atomic 10ib SL 163 r12
-Salomon Streetracer 80 164 r12.2
-Nordica SpeedMachine 162 r13
-Head iSuperShape 165 r12.1 (ez a 170-es radiusa én olyan 11-re tippelem a 165-öt)
-Head iSuperShape Magnum 163 r13.5 (ugyan az mint fentebb 12-12.5-re tippelem)
-Elan SpeedWave 10 Fusion 168 r15 (ez tudom hogy nem illik a listába, de elviekben a radiusa dinamukisan változik a terhelés függvényében 10-16 között)

Ezek közül az alábbi "leírásaim" alapján ki melyiket választaná?
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.25. 19:30
No akkor pl Fischer RX 8 fire 165 cm
Előzmény: (Xero 72070)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 19:30
Köszönöm a válaszodat! Kérlek az előző hozzászólásom tükrében próbálj még egyszer nekifutni a dolognak.

A kipróbálás megint csak olyan, amire nem tudom mennyire lesz lehetőségem.
Januárban diplomázom, január végén megyünk nagyobb útra baráti társasággal, addig maximum 1-2 alkalmam lesz sízésre. :(
Előzmény: (Bukfenc 72069)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 19:27
Hello!

A webshopotokon, már réges régen túl vagyok! :D

Ami elvárás az igazándiból egy all-round léc lenne.
A mostani lecem 168-as aszem kb 14-15-ös radius és nagyon könnyű szerkezet. (Elan Flow XT) Na ezt nőttem ki 1 idény alatt elég erősen.
Ami nagyon fontos, hogy könnyedén tudjam fektetni a kanyarokban, de a nagy sebességtől se bolonduljon meg.

A sízési szokásaimról, annyit, hogy lévén boardról jöttem így tavaly bot nélkül toltam egy idényt aminek a vége az lett hogy utolsó előtti napon már cafatokra szakadt a kesztyűm. :D Ergo non-stop élen megyek minél nagyobb tempoban legyen az kicsi vagy nagy ív kezem pedig a hóban.
Na ehhez a nem tudom milyen stílushoz kellene nekem egy játszópajtás.

Akartam írni, hogy funcarv-hoz kellene léc csak az nagyobb sebességnél mennyire kezes.

Mindegy! Végtére is Funcarv-hoz keresek hű társat.

Remélem így érthetőbb.

Ps: Sajnos miskolci vagyok így személyesen maximum vásárolni van időm felszaladni! :)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.25. 19:19
Üdv! Xero!
Amit írtál abból majdnem minden márka 160-as szlalom, 165-től 175-ig GS és cross típusa beleférhet, a hangsúlyozott sebesség miatt persze közel a csúcskategóriához!
Ha szeretnéd a havat is "simogatni" akkor a rádiusz nem kéne, hogy túl nagy legyen, mert akkor a sebességnek irdatlannak kell lennie, amit viszont kevés pályán tolerálnak, + a pálya is nagyon széles kell legyen! 14-15 m-es rádiusz lenne akkor talán az ideális. Ezt többnyire a szlalom ill. cross lécek teljesítik. (pl. Head XRC 600, 800, 1100, 1200, Dynastar, Stökli leaser.......)
Az egyes márkák elkötelezettjei persze esküsznek a sajátjukra, de teszteken tudod +találni azt a lécet ami a legmegfelelőbb számodra! Amit leírtál az alapján nem egy olcsó lécben leld + az igazit, így kipróbálás nélkül nagy mák kell a találathoz!
Üdv! Bukfenc
Előzmény: (Xero 72067)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.25. 19:18
Hello Xero!

Magunkat tudnám ajánlani, elsősorban a webshopunkat, itt 9 márka több mint 400 sílécéből választhatsz (a különböző méretekkel együtt számolva), ráadásul a top lécekre külön hangsúlyt helyeztünk. Óbudai üzletünkben személyesen is megtalálsz.
Bevallom nem világos számomra, mit is szeretnél, de a részletes keresőben tudsz hossz, rádiusz, tudásszint, kategória, gyártó, ár, célcsoport, évjárat sőt szín alapján is szűrni.
Ha segíthetek hívj vagy írj.

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Xero 72067)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.10.25. 17:54
Üdv Mindenki!

Dilemmában vagyok! Itt van a nyakunkon a szezon és sürgősen be szeretnék újítani egy pár lecet.
Paramétereim: 183cm, 83kg, sportos múlt. Tavaly álltam vissza 5 év után boardról lécre, így először nem akartam nagyon komoly leceket vásárolni.
Vettem is valami himi-humi Elan-t de már pár csúszás után tudtam hogy nem lesz az igazi! :)
Bakim közékemény Atomic B90 azaz flex:90.
Kedvelem a gyors íveket, a szépen húzott carv kanyarokat, de ettől függetlenül szeretem a gyors élváltásokat is.

Eddig akit megkérdeztem általában SL léceket javasolt(állítólag carvinghoz a minél kisebb radius az ideális, bár ezt megkérdőjeleztem), de tekintve Magyarország SL buzériáját így nem igazán tudom.

A mostani Elan-nal nagy gondom, hogy nagy sebességű kanyarnál elpattog (alig van benne anyag).

A lényeg szép széles piros pályákat imádom ahol faltól falig mehetek kézzel a havon. Na ehhez kellene nekem egy biztos társ!

Típust és márkát szándékosan nem írok, senkit nem akarok befolyásolni.

Ki mit javasolna? A válaszokat előre is hálásan köszönöm!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.