Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Baleset a sípályán

ÜZENETEK (277)Időben csökkenő Időben csökkenő
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.03.09. 09:50
Huligan, a múltkor mikor összefutottunk a hüttében kölcsönadtam 1000 eurót, emlékszel? : ))
Előzmény: (huligan 86859)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.09. 08:33
Ezek szerint kicsatolt bakiban síelni kb olyan, mint letolt gatyában szaladni...
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.08. 15:45
Szerintem nagyon odacsaphattam a fejem (ostor csapás effektus), mert a nyakamban a tarkómon és a vállaimban iszonyatos izomláz van. Ami érdekes, hogy akkor sem és most sem fáj a fejem. Inkább ilyen tompa nyomott érzés, mintha két fejem lenne és a nagyobbik lenne belül...
Előzmény: (minerel 86884)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.08. 15:36
Tanulságos történet.
Jól odacsaphattad a fejed, hogy így törlődött minden vagy elég ha a fejnek egy bizonyos része ütődik belülről a sisaknak kevésbé erősen?
Egyszer bringával dobtam egy előreszaltót vagy 5-6 m levegőben töltött táv után érkeztem fejre. A sisakom elrepedt(kuka)kicsit kábúlt voltam. A kezeimet, lábaimat megmozgattam, hogy ott is minden okés e de más bajom nem lett.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.08. 14:32
Ja-ja...

Lehet úgy maradtam volna...:(

Azt hiszem már többszörösen behozta az árát...:))
Előzmény: (maci-laci 86874)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.08. 14:26
"- a bukósisak sem mindenható"
Tudom ha a ló nem tojna kipukkadna,de gondolj bele ha bukó nélkül csaptad volna oda.Szerintem még rágondolni is rossz.
Előzmény: (huligan 86859)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.08. 14:14
Még valami: ezt nekem is mondták...:)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.08. 14:12
Csak az egyik léc oldott, meredek volt a pálya, majd kb 20 méterrel lejebb átment vízszintesbe. Útálok ferdén csatolni, úgy hogy ráadásul a bakimra meg rá van tapadva a hó. Ennyi. Egyébként tényleg az egyik gyengém a csatolás... Rátapintottál...:)))
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.08. 14:00
Bocs Huligan, de ezt nem értem: egy lábon lesíeltél, mert nem tudtál becsatolni... Hát én tutira nem indulnék el 1 lábon ott, ahol nem tudok becsatolni...

Miért nem tudtál becsatolni? Szerintem csatolni könnyebb, mint 1 lábon síelni. Láttam 2 videódat - jól síelsz, a csatolás meg nem megy?

Na emlékezz...

:-)
Előzmény: (huligan 86859)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.03.08. 12:44
Életem első síbalesete:

Március első hétvégéjén kicsi cégünkkel Mariborba mentünk el síelni. Elsődleges célunk a csapat építés és a sí sport népszerűsétése volt!

Heten indultunk neki a hosszú hétvégének, célunk a kikapcsolódás, a megérdemelt pihenés és 3 munkatársunk (28 nő, 35 nő, 45 ffi) megszerettetése ezzel a csodálatos sporttal.

Csütörtökön érkeztünk. Síelés péntek és szombat.

A síelni nem tudó kollégák oktatása pénteken 11:30-tól kezdődött. Én NEM VAGYOK OKTATÓ, de pálya nyitástól 11:30-ig én foglalkoztam velük. Bemelegítés, test átmozgatása, felszerelés bemutatása, a lejtő és a hó tulajdonságai, hegyláb-völgyláb, becsatolás, egyéb kérdésekre a válaszok, stb...

Nagyon amatőr hibát vétettem: nem kapcsoltam be a bakancsomat egyáltalán (mivel csak keveseket csúsztunk, nekem így volt kényelmes). Megérkezett az oktató, elmondtam neki, hogy teljesen előről kell őket oktatni, igaz hogy én egy-két dolgot elmagyaráztam, de azt ne vegye figyelembe! Inkább többször, mint egyszer se - vagy rosszul!

Na ekkor megnyugodva, hogy jó kezekben vannak a kezdők megindultam lefelé. Kicsatolt bakival. kb 50 méter után elestem, elég lassú tempónál és bevertem a fejem. Volt rajtam sisak, meg millió protektor. Lecsatolt a léc. Nem tudtam a meredek lejtőn felcsatolni, ezért egylábon lesíeltem egy vízszintes részre, felcsatoltam, majd mentünk le a rendszer aljára. Na és ekkor történt:

Leérkezve közöltem a többiekkel, hogy most keltem! Nem értették (vicces fiú vagyok egyébként). A felvonóban azt vették észre, hogy furcsa dolgokat kérdezek és nem emlékszem mi történt 5 perccel ezelőtt (aki látta a Mementó c. filmet annak ez ismerős). A lényeg: olyan agyrázkódást keptem, hogy elsztállt a rövidtávú memóriám. Nem volt hányingerem, nem voltak koordinációs zavaraim, nem változott meg a mozgásom, tudtam síelni, csak azt nem mi történt az elmúlt 0-48 órában, illetve ami a jelenben történt az 10 percenként törlődött.

Mentőt hívtak, levittek a korházba, megvizsgáltak rengetegszer (ct, vérvizsgálat, stb...), első osztályú ellátásban részesültem, kedvesek voltak, (tudott magyarul a doktornő, amire azt hittem először hogy halucinálok:) egyszóval minden rendben volt. Estére hazaengedtek. Azt mondták hogy sokat kell pihenni és minden vissza fog jönni. Hála Istennek így is történt. Jönnek vissza az emlékek, már össze tudom rakni kronológiailag az eseményeket. Egy jó hír, hogy minden fórumozóra emlékszem, nem felejtettelek el benneteket!!! :)))

Egy kis reklám: volt biztosításom (sibiztositas.hu), mindent pik-pak intéztek! Nem csalódtam bennük!

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredet, de tanulságosnak tartom, hogy:

- nem kell nagyot esni, hogy komoly baj legyen
- a bukósisak sem mindenható
- biztosítás fontossága
- mindig figyeljünk oda egymásra, és ha már picit sem stimmel valami azonnal forduljunk orvoshoz

Baleset mentes síelést/boardozást mindenkinek a jövőben!!!

U.i.: mind három kezdő kollégank, az események ellenére beleszeretett ebbe a csodálatos sportba!

Mindenek ellenére azt mondom, hogy MEGÉRTE! Három fővel többen vagyunk :)))
Viktor.jpg
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.20. 15:48
Sziasztok!

Elrettentés képpen!

Ezt PUY-ban vettem fel. Egy hölgy síelőt ért baleset. A sérült ellátása, stabil és szállítható állapotba helyezése, mintegy 25 percet vett igénybe. A helikopter 10 percen belül érkezet. 2x szállt le, először a mentőket és a szállításhoz szükséges eszközöket kitette, majd vissza jött a értük és a sérültel együtt elszálltak.

Baleset mentes síelést mindenkinek, illetve kössetek biztosítást és nem biztos, hogy a legolcsóbbat érdemes!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
IMG-0376.JPG
IMG-0377.JPG
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2009.02.16. 12:56
A teljes sztori itt olvasható: https://sielok.hu/rovat/humor/cikk/halalt-okozo-habszivacsmatrac/ Bár itt nem olasz, hanem amerikai sípályáról van szó és nem 46, hanem 22 éves a szerencsétlenül járt illető.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.16. 12:39
Ez az illető ha jól tudom Darvin díjban is részesült.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.02.16. 07:02
A Latabár film jut eszembe,A selejt bosszúja.
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.16. 06:26
"A 46 éves brit férfi egy olasz sípályán egy védőkorlátról levett habszivacsból készített alkalmi szánkón csúszott le két barátjával. A hibát ott követték el, hogy ugyanazon a lejtőn kezdtek el erősen gyorsulva csúszni, amelynek védőkerítését megszabadították a puha anyagtól, és a kerítést pont a csupasz részén találták el. A brit férfi azonnal meghalt, miután lefejelte a kerítésoszlopot." (-hírszerző)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.02.07. 16:12
http://matyesz.blogspot.com/
Érdemes olvasni és szurkoljunk neki a mihamarabbi felépülésért.
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.