Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Filmezés sízés közben / fejkamera tapasztalatok

ÜZENETEK (190)Időben csökkenő Időben csökkenő
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.11.11. 13:44
helló,

a honlapjukról tudod letölteni az easyedit progi-t, amivel a kamera néhány funkcióját tudod állítgatni, illetve feltölteni a videókat a netre.
üdv,

bazsa
Előzmény: (MM 73306)
peetair
12 élménybeszámolót írt
12
15 éve tag
2009.11.11. 13:21
Sziasztok! Előre is elnézést kérek, kicsit hosszú lesz.
Régóta foglalkoztat a fejkamerás és extrém nézőpontos videózás. Igazából szerintem kétfajta kamera van abban az árkategóriában amit én beáldoznék egy fejkamerára.
Az egyik a VholdR másik a Gopro.
Az én választásom a versenytárs Gopro Helmet Hero Wide. http://www.goprocamera.hu/ (bár sajnos nem a HD-t, már az is van 2-3 hónapja) Síeléshez még nem próbáltam, csak szörfhöz és egyéb extrém beállításokhoz, pl. baleset-szimulációnál belső kamerának.

A GoPro ütés-vízálló tokban van. Óriási előnye a 170 fokos látómező míg a ContourHD csak 135 fokos. Hátránya a nagy áramfogyasztás, 2db AAA-s elemből (vagy Akku 1000,mAh) egy óra üzemidő.
Szerintem a ContourHD ebben veri a GoPro-t és a dinamikus horizontállítással, ez óriási ötlet. A Gopro-nál csak azt lehet kiválasztani, hogy "alapállásban" vagy "fejtetőn" rögzíted a kamerát. (A HD-verzióhoz már újratölthető LI-ion akksit adnak ami 2,5 óra üzemidő, bár ez így is kevesebb mint a ContourHD-é.)

A szuper-nagylátószög (170 fok) előnye hogy szinte minden esetben van a képen egy fix pont ami körül mintegy elfordul a téma, tehát a felvételt visszanézve nincs az a kaszáló érzésed. Ez síelésnél lehet a sisakod teteje-oldala, sícipő, vagy a kötés ha oda rögzíted.

Ha már rögzítés, szerintem mindkettő kamera ötletes megoldásokat kínál. Mindegyiknek van előnye és hátránya, vannak közös rögzítési megoldások. Például a 3M-es kétoldali ragasztó nagyon erős, ha megfelelő feltételek mellett (víz-, zsír- és portalanított felület) ragasztod egyszerűen letéphetetlen. Tapasztalatból mondom, én így felragasztottam egyet és szét kellett volna vágnom a kb 5mm vastag ragasztófelületet hogy leszedjem, -inkább hagytam.
Ötletes a mindkét versenytársnál megjelenő vákumos-tapadókorongos rögzítés.
Kiemelnék egy két dolgot mindegyikből. ContourHD-t lehet szemüvegpátra rögzíteni, a GoPro-t kialakításából következik, hogy nem. Viszont lehet mellpántra rögzíteni és csuklóra is, valamint bukócsőre 1,4-2,5"-ig, és van kétpántos csúszásmentes megoldása a sisak nélküli fejre-rögzítésnél, a ContourHD-nél ezek nincsenek. Szerintem a GoPro rögzítési megoldásai jobban kombinálhatók. A ContourHD-nél nincs ekkora átjárás.
Amire nem találtam választ a ContourHD-nél, hogy lehet-e állványra szerelni közvetlenül, vagy valamilyen toldalékkal, a GoPronál van ilyen közdarab.

A ContourHD teljesen egybeépített kamera, míg a GoPro körül van egy műanyag tok, ami sérülés esetén cserélhető, valamint a lencsét védő felület és ennek a szigetelése is önállóan, a védőburoktól függetlenül cserélhető.

Energiaellátás, akkumulátortöltés szintén érdekes problémákat hoz felszínre. Mennyit bírnak mennyire cserélhetőek, mennyire mobilak. Azért a sípályák nem az elemek-akkuk édenkertjei.
Főleg a hideg miatt gyorsan merülnek. Előzetesen csak annyit én síeléshez mindig viszek magammal PMR-rádiót, egy kézi GPS-t. A rádióm beépített akkus, a GPS AA újratölthető.
A ContourHD energiaellátása Li-ion aksis, a GoPro-é is bár a hivatalos magyar oldal szerint még ez nem rendelhető hozzá tartozékként. Én AAA aksikkal (1000 mAh) használom a nem HD-st. Ha elviszem magammal a szetthez mindig teszek tartalékba két akkut és elemet-ezt csak vésztartaléknak. A 2GB-os kártyát tele tudom forgatni egy szett aksival, ez 56 perc nyersanyag. A kamera csak bekapcsolva, rögzítés nélkül sem nagyon bírja 1,5 óránál tovább, bár a hivatalos leírás 1300 mAh-s akkukat írt, azzal biztos tovább menne, de olyat sehol nem találtam. A ContourHD-t energiaellátási megoldása és a különféle töltői egyértelmű előnyhöz juttatják - autós, asztali és USb-s is van.

A legnagyobb felbontások, képszögek: ContourHD - 1280x720 30 fps mellett ad 135 fokos képet.
GoPro HD 1920x1080 30 fps de itt csak a látószög 127 fok a 170 fokot 1280x960 30 fps vagy 1280*720 60 fps módban hozza. Amit én használok az 512x384-et és 170 fok-ot tud.

Nagyjából ennyi lenne, és hogy miért választottam inkább a GoPro-t, egyszerűen csak azért, mert több funkciója van, és ez nekem fontos. Nem csak videó felvételt készít hanem, fotózni is lehet vele több módon. Készít egy fotót, 3-as fotósorozatot, működik önkioldóval, valamint úgy is fotóz hogy előre beállított időközönként 2 v. 5 mp készít egy-egy felvételt amíg tárhely van- így például csodálatos felhőanimációkat lehet készíteni. 1400 fotó fér rá egy 2GB kártyára. 5 másodpercenkénti ismétléssel 7000 mp időt tudsz átfogni ez csaknem 2 óra. Egy ilyen expozíciósorozat mondjuk a szálloda szobájából napfelkelte, reggel idején, -amikor az árnyékok az alacsony napállás miatt még hosszúak- nagyon kifejező, pl. kiváló bevezető lehet a síelésünkről készített filmünk elé. Mivel, ha minden egyes fotót egy frame-nek veszünk és így játszuk le egymás után akkor az (ha az európai klasszikus tv szabvány 25 fps-veszünk alapul) 125-szörös gyorsítás) tehát a csaknem két órát bele tudjuk süriteni 56 másodpercbe. Ha 30 fps-el dolgozunk akkor még kevesebbe. Mindezt HD felbontásban is tudjuk mert a fotók mérete 2048x1536-os. Persze aki nem szert ennyit utómunkázni az használhatja a ContourHD Easy Edit szoftverét amely mindenféle importálási, exportálási és editálási feladatokat ellát. Én mondjuk félprofesszionális videómontirozót használok, mert szívesen foglalkozok az anyaggal a felvétel után is.

Összegzésül:
Ami szerintem a ContourHD mellett szól az az üzemidő hossza, a szemüvegre való rögzítés a lézeres műhorizont állítás, ÉS A DÖGÖS DIZÁJN.
Ami a GoPro mellett a változatosabb felfogatási lehetőség, a fotózás, és az ár.

A hivatalos oldalról néztem:
a VholdR ContourHD Kit 111.563 Ft és tartalmazza a kamerát a kártyát, tölthető akkumlátort, sisak rögzítést, szemüveg rögzítést, USB kábelt.
A GoPro HD Helmet Hero WIDE 89.990 Ft és tartalmazza a kamerát a ütés és vízálló burkolattal, az aksit, egy fejpántos rögzítést és egy sisakpántos rögzítést két-két öntapadós talpas rögzítést íves illetve lapos felülethez, két kameratalpat melyeket ezekbe a rögzítőkbe lehet befogni, valamint egy db kétcsuklós távtartót és az USB kábelt.

Körülbelül ennyi lenne, remélem nem raboltam az időtöket feleslegesen a sok fecsegéssel.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.11.11. 10:12
Na most irigykedem...Próbafelvételt kérünk. Szeretnék én is venni egy szettet.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.11.11. 10:07
Szab,

Én is erről beszélek...itt van az asztalomon, most jött meg...:-)

MM
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.11.11. 09:50
Itt egy HD, technika, Magyarországon beszerezhető:

http://safekeep.hu/vholdr/index.html
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.11.11. 09:38
bazsa,

Ma reggel megkaptam az Contourhd 1080p-t, mindenesetre köszönöm az emailt!!! Nagyon jól néz ki a cucc...Este tesztelem...

1 dolgot nem értek, hogy nem adtak hozzá software-cd-t...

Erről van infod?

MM
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.11.09. 13:14
bazsa,

Küldenél nekem ebből egy tömörítetlen .mov-ot? YouSendIt vagy valami...
n.palinkas@gmail.com

És megköszönnék egy műszaki leírást a kameráról/optikáról. Pl lehet-e állítani valahogy a blendét, hogy ne égjen ennyire a háttér, stb...
Köszi, hajrá
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.11.09. 11:29
Koty,

örülök, hogy teszik! Jézuskával kapcsolatban ügyelj rá, hogy én is kapjak majd a levélből! ;)

remélem addig tudok majd valami jó kis mélyhavas felvétellel is szolgálni!
Előzmény: (Koty 73077)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.11.08. 20:45
Ez jó! Veszem a tollat, írok a Jézuskának : )
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.11.08. 17:58
helló,

feltöltöttem egy felvételt:
http://vholdr.com/node/51155
a fenti linken azért látszik a minőségromlás...
ha érdekel a tömörítetlen verzió is, akkor azt is meg tudjuk majd valahogy oldani!
üdv,

bazsa
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.10.25. 17:27
Szia bazsa,

ez nagyon jól hangzik, mindezt összevetve valóban nem drága.
Kíváncsian várom a tesztvideókat.
Hajrá!
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.10.25. 15:09
szia Palinkas,

nyilván sok esetben kisebb felbontás is elég, bár ha a mostani monitorokat vagy tv-ket nézzük akkor már kihasználható ez a méret is!

ez a contourHD kamera 30fps-sel rögzít HD módban és SD-ben 60fps-sel! :)
egyből tömöríti a videót, így lehetséges az, hogy HD-ben fél óra felvétel is csak 1 GB helyet foglal.
mov kiterjesztésű file-t használ.

fontos még azt is megjegyeznem, hogy szükséges egy jobb teljesítményű videókártya is a lejátszáshoz, különben akadozik... (a gyártó 256MB vagy a feletti saját memóriával rendelkező kátyát javasol)

nyilván ez nem egy profi cucc, nem katonai célokra fejlesztették ki, de ár/minőség alapján abszolút jónak számit szvsz.
Előzmény: (pálinkás 72062)
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.10.25. 14:55
helló,

MM,
utána kérdezek ok? amint megvan a válasz írok!

Endre,

90ezer magyar forint az ára. az első pár vásárlónak ajándékba adok plusz akkut, hálózati töltőt, dokkolót, plusz még egy 4GB-os micro sd kártyát! (ezek a tartozékok kb 20ezer Ft-ba kerülnének)
természetesen 1 év garancia is van hozzá.

jövő héten megyünk söldenbe, ott sok-sok tesztvideó is készül majd! ;)

köszi az érdeklődést!
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.10.25. 14:55
A lentebb belinkelt felvétel elég jó.
Közel sem kell azonban HD felbontás ahhoz, hogy ilyet készíts. Szerintem számítógép monitoron nem érezd (igazán) a különbséget.
A szűk keresztmetszet nem is a felbontás egy ilyen (egyébként ez minden amatőr kamerára igaz) csőkameránál, hanem az optika és az, hogy hány frame-et (képkocka) rögzít másodpercenként. A normál videóban ez ugye 25 frame/sec (illetve 50 field, azaz félkép). A csőkamerák jó része csupán 8-10 frame-et rögzít másodpercenként, ezért van akadozó hatása a felvételeknek (mint a lenti esetében is). Van erről valamilyen adatod, bazsa?

Még annyi, hogy a televíziózásban vagy a "filmiparban" használt fullHD (normál, lebutítás nélküli) kamerák egy percnyi felvétele 1 GB tárhelyet foglal. Szóval kellene hozzá egy/több komolyabb microSD kártya :)
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.10.25. 12:13
Mennyiért adják?--
Endre
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.23. 23:59
Hi,

Pont ezért rendeltem már meg egy jó ideje az új full HD verzióját, de ha nem jön hamarosan, még beszélhetünk :-)

Apropó, tudsz ilyet is szerezni? Irj, mert szeretném minél előbb kipróbálni :-) !

MM
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.10.23. 23:06
sziasztok,

kicsit felhozom a topikot, ugyanis mindjárt itt a szezon!
nem tudom hallottatok-e már a contourHD fejkameráról?
kicsi, könnyű, mindenféle vezeték mentes és ami a legfontosabb, hogy HD minőségben rögzíti a videót!
micro sd-re vesz fel igen jó minőségű felvételt.
legyen szó akár freeride-ról, akár pályasíelésről, mindenhol kiválóan alkalmazható!
itt egy kis ízelítő:
http://vholdr.com/node/16995
bár ez még a contourHD elődjével készült (csak nyáron jelent meg az említett kamera), azt hiszem a felvétel magáért beszél!
amennyiben érdekelne egy ilyen fejkamera keress meg!
emilcímem bamolnar@gmail.com
köszi és jó havat! :)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.10.31. 12:26
Úgy néz ki, hogy Panasonic SDR SW-20 lesz a kiválasztott. Megnéztem egy csomó tesztet a youtube-on. Egyszerűen két erős gumival sisakra tette egy szörfös manus és jók lette a felvételek, tehát a fejkamera is megoldható.
Nincs valakinek ezzel tapasztalata? Leginkább a hozzá adott szoftver érdekelne. A winfos movie maker tök jó lenne,mert egyszerű a kezelése, csak iszonyat szenvedés a sok leállás, megfagyás miatt. Tavaly kb 10 különböző gépen hoztam össze a vágott filmecskéket, és már össze akartam törni mindent annyira bosszantó.

Tehát SDR SW-20 szoftvere milyen?
üdv,
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.10.10. 09:12
Nekem van egy ilyen kamerám, a vízálló fajta. Valószínűleg eladom, mert nem igazán voltam megelégedve a kép minőségével (bár nem számítottam sokkal jobbra), maradok inkább a CMOS kameránál :). Akit érdekel, írjon, publikus az e-mail címem.
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2008.10.09. 21:42
felvettem, este letöltöttem, másnap korrigáltam.
az első két napi felvétel kuka lett... :)
az is igaz, h halakat vettem fel, ami elég nehéz téma. annyit vettem eddig észre, h lejjebb kell célozni vele, mint ahogy reflexből tennéd. amúgy nem gáz, csak nem szabad rángatni (mint ahogy egyik kamerát sem)
hegyen most lesz először.

nem ad élőképet. legalábbis nekem nem jött össze most :) de szobában amúgy sem jó! ha nincs elég fény, nagyon zajos lesz a kép!

külső kamera: én a régi kamerámra (Sharp Viewcam VL-Hxxx) simán rányomtam az video outra a bemenő jelet és felvettem :) a mostanival még nem kellett ezt kipróbálnom, de hátha működik más kameráknál is ;) de azért csak óvatosan!

lehet amúgy, h egy videós mobillal is meg lehet már csinálni azt amit ezekkel a kis izékkel. egy próbát megérhet, ha van vkinek egy leharcolt mobilja.
bukóra felragaszt, aztán jóidő! :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.