Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Schnalstal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Aparthotel Maso Corto - Gyerekeknek ingyenes sífelszerelés bérlés
ÜZENETEK (161)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.11.10. 12:02
Köszönöm
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2008.11.07. 14:24
Szevasztok!
Nekem eszembejutott!
https://sielok.hu/szallas/zirm/
Szép telet! Eje
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.11.07. 12:45
Köszönöm az infókat.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.11.07. 10:25
Gabica21!

Nekem nagyon tetszik a Grawand, és nem volt szándékom "eltéríteni" tőle. Amit a hátrányaként említettem, azt nem a lebeszélés, hanem a tájékoztatásod szándékával tettem.
A völgyben több lehetőség is van, ha ezen a topicon visszatekintel, találsz szállásokat, véleményeket.
Amit én vendégként ott ismerek, az a Top Residence Kurz.( https://www.schnalstal.hu ), ahol Toplánszky Marianna fogad, és segít benneteket. Ha az előbbi szállás hátrányát említettem, akkor úgy korrekt hogy ezt itt is elmondjam. Ez a völgyben lévő liftállomástól tekintve, (nem nagyon messze, de) egy dombon fekszik, ahova a nap végén teljes harci díszben fel kell menni. Kicsit "lihegős". Természetesen ez reggel még lejtő. :-)

Tavaly még ott volt Vida Gábor is, akinél egy másik (szomszédos) szállás lehetősége is volt. Sajnos ez most nem jut az eszembe.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.11.05. 15:26
Értem Daddy. Te milyen szállást ajánlasz ott?
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.11.05. 10:42
Kedves Gabica21!

Én ott úgy a völgyből elérhető, mint a gleccser részről megközelíthető összes pályát "bejártam".
Ha már gyakorlott síelő vagy, ajánlom hogy Te is próbáld ki ezeket (is). Ajánlom pl. a gleccserről a völgybe vezető sípálya kipróbálását, ami nem egy profi felkészültséget igénylő túra.(csak a végén kell dönteni arról, hogy a keskeny, de nem annyira meredek, vagy a széles és meredekebb részt (én ezt szoktam) választod. De ezeket a felvonó alsó állomásáról már láttad. Késztetésedet erősítheti, hogy útközben jó hangulatu vendéglátóhely mellett haladsz el, ahol érdemes "pihenni".
Én szeretek itt sielni.
A Grawandnak hátrányaként csak azt tudom említeni, hogy a hegyen lévő nagy hóvihar esetén (mert előfordul!) amikor a völgybe menő felvonót sem müködtetik, be vagy az épületbe zárva és szó sem lehet a síelésről.
Völgyben lévő szállás esetén, ez a helyzet ritkábban fordul elő.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.11.04. 12:04
Kedves Daddy!
A sípályán jó hangulat volt szerintem, hétköznaponként alig voltak, hétvégére gyarapodott az embertömeg, de minket annyira nem zavart, hiszen a szállásunk a Grawandban volt, nem kellett lent sorban állnunk, a pályán megoszlott a létszám. A déli órákban sokan ebédeltek, akkor folyamatosan lehetett a köröket róni.
Te síeltél már itt a fekete pályákon? Most ugye nem volt hó, de sokat néztem a lejtőket. Milyenek?
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.30. 10:22
Gabica21!

Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat, és annak különösen, hogy a gyerek is jól viselte.
Ha tudtam volna hogy váci vagy, "földidként" hívtam volna fel a figyelmed Jenőre.
Ha Tibi ott volt, akkor személyében is egy jó fejjel találkoztatok.
Egyébként, ( a korai időpont miatt) nem voltak a gleccseren túl sokan?
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.10.29. 18:18
Sziasztok!
Szerencsésen megjártuk utunkat! Csodálatos egy hetet töltöttünk a gleccseren. A kislányunk jól viselte a változásokat, jobban mint én magam, mert nekem az első éjszaka eléggé rázós volt, mintha tengeribeteg lettem volna.... Aztán minden rendbe jött, sokat síeltünk és túráztunk is a környéken.
Köszönöm Nektek a jó tanácsokat, segítségünkre voltak. Jenővel is megismerkedtünk, akiről kiderült, hogy nemcsak hogy magyar, de hozzák hasonlóan váci lakos is.
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2008.10.15. 13:44
Szia Gabica21!

Nem okoskodni akarok, de szerintem ebben a kérdésben nem mérvadó a védőnő szava. Pont azért amit leírtak, hogy felnőtt embernél is előfordul rosszullét felérkezéskor.
Ott fennt rikább a levegő.
Meg gondolom nem egy napra mentek.

Szóval én a Te helyedben mindenképpen megbeszélném a gyerekorvossal, minden paramétert elmondanék ponotsan. 3200m magasság folymatosan több napig.... etc.

Remélem nem baj, hogy belepoff.
Máté
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.15. 13:34
Jó útat, friss havat.
A pályán lévő vendéglátóhelyen feltétlen ismerjétek meg Jenőt.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.10.15. 11:33
Viri, Neked is köszönöm az oldalt!
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.10.15. 11:32
Köszönöm szépen a válaszodat és a tanácsaidat, alkalmazni fogjuk őket!
Szia
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.14. 17:06
Kedves Gabica21!

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan válaszolsz.
A levegő tényleg nagyon tiszta, de a 3200 méter magaság miatt ritka is. A felvonó (úgy emlékszem) 6 perc alatt visz fel a 2000 méteren lévő "völgy"-ből a szállodába, így van olyan aki az érkezést követően elgyengül (nem akarlak azzal riogatni, hogy elájul). Ez azonban csak rövid átmeneti kellemetlenség, ami nem is jelentkezik sok embernél. Én ott kaptam - az ott dolgozóktól - azt a tanácsot, hogy ha az érkezés után valaki gyengének érzi magát, ott rögtön feküdjön le ahol van, és jobban lesz. (Megjegyzem, hogy itt nincs por, így nem leszel poros a földön fekve, és senki nem nevet ki.)
A gyors légnyomásváltozás kellemetlen hatásai ellen mi (már az odaút végefele)szőllőcukrot fogyasztunk. Lehet hogy placebo, de nekünk eddig használt.
Az a "nagyablakos" kérdést célszerü a foglalásbnál tisztázni, mert telt ház esetén már nem tudnak segíteni. Egyébként lehet(tett volna) a rendeléseteket tovább "cifrázni" azzal, hogy a gleccser, vagy a völgy felöli szobát kéritek. Mindkét kilátás gyönyörű, én a gleccser felölit szoktam kérni (de ez ízlés dolga).
Az uszoda vizének hőfokát én egy kicsit hűvösnek tartom (a síelés után) de a kilátás....!
A szauna és gőzkabin az viszont nagyon jó.
Arra számítsatok, hogy este, ha leáll a felvonó nincs hova menni a hegytetőn lévő hotelből.
Én nem tudok ott "nagyablak (ami gyakorlatilag kirakatablak) miatti" pótdíjról, tekintve azt hogy a szobák többségét ilyennek látom.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.10.14. 16:10
Kedves Daddy,
Köszönöm a válaszodat, a védőnővel már beszéltünk és ő azt mondta, hogy a tiszta levegő jót fog tenni a babának.
Írod, hogy nagyablakos szobát válasszunk. Ezek szerint ezt a helyszínen lehet kérni? Nincs pótdíj?
Nekünk már van foglalva 3 fő + kisgyermek részére. Az nagyablakos lehet?
Várom válaszod.
Szia
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2008.10.14. 16:01
Kedves Gabica 21!

A Grawand nagyon magas fekvésü hotel, célszerü lenne egy gyermekorvossal konzultálni arról, hogy ilyen kis gyereket oda akartok vinni. A hotelben mindent megkaptok, igy "vinni" csak a gyerek dolgait kell.
Gondolom a honlapjukat ismeritek, így nem lesz ismeretlen. A személyzet között magyarokat is fogtok találni, akik segítségére biztos számithattok.
Ilyen korán valószínü, hogy csak a gleccserpályán tudtok sielni, ezért lehet hogy kicsit sokan lesztek.

Ha éjszaka kinéztek az ablakon, és telihold van, (jó ha a nagyablakos szobát kéritek!)olyan mintha a Holdon lennél.

Nem titkolom irigyellek hogy ott lesztek. Jó utat, szerencsés hazaérést.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2008.10.14. 10:28
Nézegesd ezt az oldalt naponta, szerintem itt lesz elegendő infó.
http://www.schnalstal.com/
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.10.13. 13:10
Mi okt. 19-én indulnánk és egy hetet töltenénk el a gleccseren, síeléssel, a Grawandban foglaltunk szállást, egy 6 hónapos kisgyermek is jönne velünk, az a kérdésem, mire kell oda figyelnünk, pl. milyen az idő ilyenkor ősszel ott, esetleg, ha van olyan helyi különleges dolog amire ilyen paraméterekkel érdemes oda figyelnünk. Még sose jártunk gleccseren.
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2008.09.24. 09:33
Parent!

A gleccseren biztos nagyon hideg, de lent 2000m-en már belefértek a -15 be.

Kék eget: Eje
parent
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2008.09.18. 09:31
Sziasztok!

Tudna valaki arról valamit írni, hogy januárban milyen idő szokott lenni? Két kicsi gyerekkel mennénk és -15 alatt szobafogság.
Előre is köszönöm.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.