Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Murau - Kreischberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wohlfühlpension Kreischberg/Egger-Feiel - Nyári ajánlat MurtalGäste kártyával
ÜZENETEK (2719)Időben csökkenő Időben csökkenő
ixioni
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.03.05. 17:58
Siastok.
Március 15.ére megyünk a barátokkal Murauba, Kreischberg-re.Magyar Síoktatóra lenne szükségünk aki gyereksíoktatást is vállal.Van valakinek infója?
Bazsivp
57 élménybeszámolót írt
57
18 éve tag
2007.03.02. 19:35
Sziasztok!
Márc.14-18-n Kreischbergen lesz a magyar snowboard és si bajnokság, nem tudjátok melyik pályákat fogják használni a versenyzők?
mercike_348
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.21. 19:24
sziasztok!
Murauba szertnék menni síelni március 14.-én, de nem tudom hogy menni hó van és milyenek az időjárási viszonyok! Ha tudtok valamit légyszives irjatok ide vagy az e-mail címemre!
nymerci@freemail.hu köszönöm! Merci
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2007.02.04. 17:42
Tegnap este jöttünk meg Kreischbergből. Noha a wetter.at előrejelzései egy hétre nagyon nem jöttek be (még a kabinos lift tetején is kb. 5-10 fokkal volt melegebb, mint jósolták), a korábban leesett hó elég volt ahhoz, hogy egész héten nagyon jól érezte magát az egész családunk. Ezuton is köszönöm Szabó Z. és Hellner P. segítségét kisebb-nagyobb gondjainkban. A mi tudásunknak bőven megfeleltek a kék és piros pályák és azok többnyire nyitva voltak. Csak a Rosenkrantz-tól balra fekvő pályák voltak zárva hét közben, de a szombati szezonnyitóra azokat is megnyitották. Pénteken és szombaton már gyakrabban voltak jeges foltok, de azért ki lehetett őket kerülni. Mindenkinek ajánlom az 5-ös kék és a 7-es piros pályát. Nagyon szép fekvésűek és viszonylag kevesen mennek rajtuk.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2007.02.03. 10:34
Hali!
Én ugyanezt írtam, csak nem ennyire részletesen! Szerintem se ártani az egyik csákány helyére egy ülős lift!
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2007.02.02. 22:33
A pálya szerintem is jó , de én a duplacsákányos helyett eltudnék képzelni egy 6-os ülőst (gyors)
illetve a 2üléses-csákányos kombinációnál a 2 ülésest gyors négyülésesként tudnám elképzelni.
Ott a csákányost meghagynám arra az esetre ha nagy a szél.
peter08
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2007.02.02. 17:59
Hahó,
Van valakinek tapasztalata vagy friss info valamilyen kedvezményről a a síliftekhez? Amit az oldalon a NO vorteils card-rol olvastam nem volt elég világos nekem, érvényes-e ez még az idén, esetheg hol kapható? Köszönöm - p
gulac55
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.01.26. 21:03
Nyugiba,
Mi két hete voltunk itt, amikor éppen nagyon meleg volt, de a pályák tökéletesek voltak, ember nulla, óriásit síeltünk! Csak a baloldali pályák (9,10) nem üzemeltek, de a többi pálya szuper volt. Szerintem azokat is meg fogják hamarosan nyitni, esett most elég sok hó. Üdv. K
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2007.01.25. 22:48
Sziasztok!

Frauenalpe-n járt valaki mostanában? Hóviszonyok ill. általános értékelés, fényképek érdekelne.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2007.01.25. 16:49
Van valami friss híretek arról, hogyan állnak ezek a pályák?
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.10. 18:33
Köszi szépen a leírást.Szombaton megyünk és kipróbáljuk.Remélem az idő is jó lesz ott.Az úton meg amúgy is jól jön pár fok meleg,hogy ne fagyjon és ne kelljen attól tartani,hogy megcsúszik a kocsi.Tőlünk 240Km-ra van ez a pálya.Most lesz először,hogy egynapos sítúrára ilyen "messze "megyünk.
Üdv
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2007.01.10. 14:57
Szióka!

Én már párszor jártam Murauban, így a pályákról tudok neked mesélni. Az első kérdésed az volt, hogy mi van a kabinnal. Mint azt már az előttem szóló elmondta, ez egy kabinos, csak van egy közti megálló, ahol ki-és beszállás lehetséges. Ez a megálló a fekete tetején és a kék pálya alján található. Ha a végállomáson kiszállsz, akkor érdemes jobbra tartani, mert ott kezdődnek a kék pályák. Mi mindig ott kezdjük a síelést, bemelegítés gyanánt. Nagyon kezdő. Ha kellőképpen bemelegettetek, akkor irány a csákányos. Először, ha van kedvetek, akkor csak a feléig menjetek, azaz a közepe táján ki tudsz csúszni belőle, s így fokozhatod a kék pálya meredekségét. De mindenféleképpen a jobb oldali csákányost válaszd, ha úgy döntesz, hogy a felénél kicsúszol. Ha még sem, akkor mindegy, de a bal oldali csákányost azt inkább haladóknak ajánlom, mert sokkal gyorsabb, s ha nem tudsz eléggé jól síelni, akkor hatalmasat eshetsz! De még mielőtt a csákányos tetejére indulnál, én ajánlanám a kabinos alatti kék pályákat, mert szerintem ez a következő fokozat, s azért is, mert ha a csákánnyal felmész a tetejére, egy ideig nem érdemes visszacsúszni, hanem inkább a piros pályák felé kell venni az irányt, mert ezen a csákányoson felmenni kész unalom. Nagyon hosszú.Tehát visszatérve a kék pályához, amelyik a kabinos középső állomásáig tart. Szerintem isteni, elég hosszú, jó széles, s kellemes lejtése van. S kabinnal utána újra feljöhetsz, vagy pedig, ha üzemel, van egy ülős felvonó is(elég rozoga és lassú)a középső állomásnál, amelyik szintén a csákányos felvonókhoz juttat el. Az ülős végén található még a Tubing pálya is. Egyszer érdemes kipróbálni, jó buli! (Tudod, az, ahol egy nagy gumin lehet lecsúszni!)
Milyenek a fekete pályák? Nagyon feketék! Igaz sikerült párszor lemennem rajta, de csak a fiam miatt, mert nem akartam, hogy egyedül menjen. De nekem nem jelentett nagy élvezetet. Igaz én nem vagyok profi, csak haladó, de szörnyű jeges volt egy-két helyen, s ezt még fokozta a meredeksége és a ferdesége.Visszatérve a kabinos végére, balra található egy rövid piros pálya is, ami szerintem nem nyerő, de ha van kedvetek, akkor le lehet csúszni rajta, s a végén balra tartva vissza lehet csúszni a kék pályába.
Az én kedvenc részem az a csákányostól balra található. Ha átmész egy pici alagúton balra, akkor egy érdekes részt foksz látni. Ha valaki beparázik, és nem akar tovább menni a pirosakhoz, akkor még mindig van lehetősége balra visszacsúszni a kék pályákhoz. Vagy megpróbálkozik egy pályával, amelyik először kék, majd csak a végén lesz egy kicsit piros. De az is jó széles. S ha ezek után még sem akar felmenni majd az ülőssel a pirosak tetejére, akkor a pálya végén továbbcsúszhat, s szintén visszajut arra a kék pályára, amelyik a kabinos alatt található. Csak van egy része ahol botozni kell.(Nem elég meredek)
Vagy felmegy az ülőssel a pirosak tetejére. Gyönyörű a kilátás, s még mindig van választási lehetősége a kezdőknek. Vagy megpróbálkozik a széles piros pályákkal, vagy a hegygerincen, szinte egyenesen visszacsúszik a kék pályákhoz(ahhoz, amelyik a csákányostól jobbra van).A teteje ennek is egy picit meredek, de utána kékebb.
A pirosakra visszatérve. A piros pályák mellett feketék is találhatók, amelyek szerintem inkább pirosnak felelnek meg, csak talán azért nevezik feketének, mert keskenyebbek a többiektől.Na ezek nem feketék, szerintem.De ez csak én véleményem.
Szerintem nagyon jó pályarendszere van Muraunak. Az egyik kedvencem közé tartozik. Nem nagy, de jól áttekinthető, s nagyon szépen kezelt.
Egyetlen dolgot csinálnék az osztrákok helyébena pályákon, a két csákányos közül, a bal oldaliból ülőst csináltatnék. Na az lenne az igazi álom!!
Remélem tudtam segíteni ezzel a hosszú, fárasztó idegenvezetéssel!
Üdv Gabi
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.09. 18:16
Köszi!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2007.01.09. 16:30
Ne haragudj, nem akartam kötözködni Veled! Csak én lazábban kezelem ezt a kérdést, valószínűleg a korom miatt. ( Így ötvenen túl... -:) )Még nem voltam olyan sípályán, ahol ne éreztem volna baromi jól magam. Pedig mondjuk Kokava az elég gáz, ha St. Moritzhoz vagy szokva, de ha jó a hó, akkor az is élvezetes lehet.
Mindenesetre jó síelést kívánok Neked!
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.01.09. 16:30
hello. egy lift végig, csak egy kiszálló van. a tetejétől a középállomásig a kék pálya kb 5-7 perc lesiklani szerintem kellemes tempóban,bár nem mértük csak saccolok. a csákányos tetejétől a középig szerintem úgy negyed óra,csak azzal az a baj,hogy a csákányos nagyon lassú,és k... hosszú.a fekete pálya decemberbe nem volt megnyitva,így azt nem tudom mennyire fekete,kabinnal kellett lejönni,de felfelé menet látod a pályát,így majd elbirod dönteni,hogy mennyire nehéz neked(persze ha nyitva van egyáltalán,nem tudom) ha van még kérdés hajrá! jó sielést.Üdv
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.09. 16:11
Mert éppen arra vagyok kíváncsi,hogy baraomi jól érezzük-e ott magunkat ha oda megyünk. Hogy ez miért nem világos???
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2007.01.09. 15:10
Te, ez most miért fontos?
Odamész, síelsz, baromi jól érzed magad!!! Erre koncentrálj!
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.09. 14:36
Sziasztok!
Hétvégén mi is ide indulnánk síelni,de itt még nem voltunk.Meg tudnátok mondani,hogy a kabinos lift felső állomása és a középső állomása közötti kék pálya milyen hosszú lehet? Vagy pl. milyen hosszan lehetne lesiklíni,ha felmennénk a csákányossal a hegy tetejére és lecsúsznánk a kabinos közepéig? Egyébként a kabinos első részénél lévő fekete pálya az nagyon fekete? (egyébként ez a kabinos két egymás után következő lift ,vagy egy ,csak egy középső kiszálló állomással van ellátva?
Üdv:és előre is köszi a síegítséget.
Sanyika
64 élménybeszámolót írt
64
17 éve tag
2007.01.08. 21:55
Köszi a segitséget Szab, holnap hívom is a Sz. Zoltánt
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.