Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Donovaly
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Patty Garni - síiskola, síóvoda, kölcsönző, síszerviz, funpark, új apartmanok a sípálya mellett
ÜZENETEK (2949)Időben csökkenő Időben csökkenő
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.07. 23:39
Sajnálom hogy így jártál.
A kolleganőm egyből le kellett volna beszéljen a 100 pontos jegyről, az nem elég 1 napos síelésre. Az csak max 1-2 órás síelésre elegendő.
Ha kijössz síelni akkor min 300 pontos jegyet vegyetek, vagy legalább 1 naposat.
Ezek az infók minden szórólapon szerepelnek, tehát még 1x leírom
10 pont minden húzólift
20 pont az ülőszékes és a Telemix Nova Hola kabinos

Így láthatod, ez nem egy gazdaságos síbérlet...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.07. 09:15
A parksnow.sk oldalon eléggé nehezen értelmezhető ez az árjegyzék kategóriánál:)

* pontos síbérlet:
síelés - 20 pont
sílift - 10 pont
esti síelés - 30 pont

szóval a húzólift (sílift) 10 pont, a többi "síelés":)(ülő/telemix) 20pont

az angol verzió már érthetőbb ugyanitt:

* Point counts at individual ski equipment:
funicular - 20 points
ski lift - 10 points
funicular - evening skiing - 30 points

(bár az "individual ski equipment" gondolom inkább "individual skier" akart lenni::):))
pilsner
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.07. 09:07
Óvatosan!! Bementünk a Bp-i Patty ski irodába, és vettünk Donovalyba egy 100 pontos kártyát. Úgy lettünk tájékoztatva, hogy a zárt kabinos felvonó 20 pont, a többi 10 pont. Úgy gondoltuk, hogy idén az első bemelegítő csúszáshoz elég a 10 csúszás. A Zahradskie oldalon csúsztunk a 6-odszor akartunk felmenni, mikor a beléptető már letiltott. Így 1/4 11-kor már nem tudtunk a kártyával felvonózni. Tehát MINDEN ülős lift 20 pont, a csákányos és a tányéros 10 pont. Valószínű a hölgy az irodában nem volt kellően tájékozott. Így a 15% kedvezmény sokba került.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.06. 19:19
A kedvezményt csak Donovalyn lehet igénybe venni, a budapesti irodában nem.Ott csak 15% kedvezményt tudunk adni.
A családi jegyekből szintén nem tudunk kedvezményt adni, mert az már egy kedvezményes jegy.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.06. 18:19
Külföldi síterepek-Szlovákia-Donovaly- Parksnow-Árjegyzék-Árkedvezmények- 20 % a tulajdonos részére.
Mokka
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2007.02.06. 18:08
Hi Pattyski!
Biztos sokan kérdezték már, de nem találom sehol a fórumon: Mennyibe kerül az egynapos bérlet ha van EURO<26 -os kártyám?MÁrmint van e ezzel valami kedvezmény?Ha nálatok veszem meg a jegyeket a pesti irodában akkor erre mennyi kedvezmény megy még rá?Lehet a 2 kedvezményt egyszerre megkapni?
Köszönöm szépen
Üdv
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.06. 17:09
Hát igen ez vicc, sajnos sehol nem tartják be a sebességkorlátozásokat.
Én sem mindig, de azért nem sokkal lépem túl, ha meg is büntetnek akkor ne legyen nagy baj belőle..
A múltkor Rétságon kaptak el, igaz 65 -el mentem és csak 6000 FT ra büntettek. Kifizettem, nem is vitatkoztam vele, igaza volt. Eszembe sem jutott őt hibáztatni, én mentem gyorsan, kész.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2007.02.06. 13:47
Péntek du, szombat, vasárnap kint voltam én is. Húúúú! Jó volt! Pénteken gyönyörű nap volt, szombaton szakadt a hó és a lezárt nova hola miatt snowboardot béreltem és MEGINDULT ALATTAM!!! 5 éve próbáltam először, és minden évben el ment a kedvem tőle 30 perc bénázás után. Most már O.K. eléretm az "élvezem!!" szintet. Vasárnapra is maradt a SB, a kollégák utólag mondták, hogy a NOVA HOLA is tutti volt.

A helikopterek tényleg nagyon zavartak engem is. Normálisan ezt nem szabadna teni. A tömeg is nagy volt, páran mondták, hogy ilyen még nem volt, hogy megtelt minden parkoló!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.02.05. 19:17
Botond ez ugye vicc,hogy MO n mindenki betartja a sebesség határokat:))Az M1-esen naponta több mint 1500 képet csinál az autómata mérő.Amúgy teljesen igazad van lassan kell menni.Amióta 2000 koronát fizettem érte én kínosan betartom még ha 30-as tábla van akkor is.Inkább síelésre költöm vagy elmulatom ezt a pénzt.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.05. 19:01
Igen 20% kedvezményt adnak érvényes igazolványra, ahogy mi is a kölcsönzés árából.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.05. 19:00
Sajnos ez így van, ott mindig mérnek, tudják miért..
Egy megoldás van csak, lassan kell menni lakott területen... ja és villogni a szembejövőnek.
Ami érdekes, hogy MO n mindenki betartja a sebességhatárokat, de külföldön nem és csodálkozik ha elkapják...

Csak egy tipp: ha elkapnak mondjátok hogy nincs kp. csak mondjuk 1000 ft , majd kérjetek csekket. Azt meg utána a kukába lehet dobni...
Kipróbált tipp :)))
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.05. 16:07
Szlovákia-Donovaly-Parksnow/magyarnyelvű/-árjegyzék- árkedvezmények- ISIC 20 %
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.05. 15:58
Nemzetközi diákkal (ISIC) adnak kedvezményt Donovalyra?
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.05. 10:48

Bizony!
Hokovcénél (Egeg, ki is van írva), a falu Mo-felé kivezető részén egy könnyed, de a rendőrőknek jó takarást biztosító jobbkanyar után meglátod a Hokovce vége táblát. Rálépsz a gázra, és még a tábla előtt lefotóznak.
A múltkor a cimbora 1200 Sk-t hagyott a yardoknál. Mondjuk ő pancser volt, én már akkor is mondtam neki, erre 100-al bemérték lakott területen. Megérdemli! A probláma az, hogy ha 60 helyett 64-el mérnek be, már akkor is pengetni kell.
Viszont jó a turisztikai infrastruktúra: az étterem mellett pénzváltó üzemel, ami még vasárnap este is nyitva szokott lenni. Cserébe "kevéssé jó árfolyamon" váltják a forintot, amihez persze az ötven méterre a jogsidat, forgalmidat, személyidet/útleveledet kezébe tartó rendőrnek semmi köze..
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.02.05. 09:49
És ha már utak meg közlekedés, aki még nem járt erre Budapestről, annak lényeges info, hogy hétvégente délután és este Hokovce falu végén, az étteremnél szinte mindig fotózzák a gyorshajtókat. Túlzott hazafelé igyekezet esetén jelentősen megdobhatja a sítúra költségvetését.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.05. 09:47
Lehet hát, a donovaly síbérlet az egész területre érvényes, a patty lifteket azonban csak áthaladásra használhatod (zahradiste és nova hol'a között), azokon oktatás van, külön bérlettel.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.05. 09:40

Nova Hola-ra érvényes, kedvezményes árú bérletet is lehe kapni a budapesti irodátokban? Akkor megyek..

Budapesttől Sk felé tényleg nincs kiírva, hogy merre van Szlovákia, csak a határtelepülés van jelezve, ugyanúgy mint Szlovákiában, ez igaz. De mondjuk a Rétség - Nagyoroszi kisrégió nem is kíván turistákat átcsábítani a szomszédos országból. Meg hát az az egy szem körforgalom a Börzsönyben nem olyan bonyolult, mint zólyomi "elkerülőút" ami szerintem úgy keletkezett, hogy minden pártttitkár meg tanácselnök kénye-kedve szerint építgetett ide-oda egy-eyg szakaszt meg felüljárót. Mindegy, kibírható.
Aki még nem volt: hazafelé Mo felé "Sahy"-t kell követni, az a szlovákiai határtelepülés Mo felé (Ipolyság).
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.04. 22:42
Nem tudom mi zavaró a táblázásban. Szerintem nagyon tisztán ki van táblázva, csak figyelni kell.
Lehet másképpen mint MO n de szerintem nincs gond vele.
Amint már írtam, ne hasonlítsd Ausztriával, nem fair. MO sem sokkal jobb, hidd el a szlovákok ill csehek is panaszkodnak hogy a magyar táblák nagyon rosszak. Ezt én is tanusíthatom, az M3 as vége katasztrófális , labirintus. Na azt tanítani lehetne.

Az árak olyanok amilyenek, a sok fejlesztés nagyon sok pénzbe kerül.
Utóbbi 3v. 4 évben nem emeltek árat, így előbb utóbb várható volt.
Viszont ha a budapesti irodánkban veszitek meg a jegyeket, akkor 15% kedvezményt kaptok, így jóval olcsóbb a jegy mint tavaly.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.04. 22:36
Igen a helikopterek minden évben itt vannak a verseny alatt és lehetett repülni, ha jól tudom 1000 Sk volt egy kör.
Eléggé zavaró, én legalábbis annak tartom, nem is beszélve a veszélyről...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.04. 22:35
Amint tudod, kutyaszán verseny volt a hétvégén Donovalyn. Ezért volt lezárva az út. Az okot ne kérdezzétek, mi is régen próbáljuk ezt megszüntetni.
Sajnos ez a helyi polgármester mániája, amíg ő lesz marad az útzár, no meg a kutyaszán verseny. ( bár az se lenne már)

A tömeg részben emiatt volt, no meg hogy ez az első igazí síhétvége az idei szezonban. Az emberek ki voltak éhezve a síelésre, ezért voltak sokan...

A táblázási problémádat pedig nem értem. Soha senki ilyet nem említett, igazából mit szeretnél?
Magyar címeres táblákat?
Ha a Zvolen Budapest útvonalon jártál akkor van pár tábla amely MO t jelzi.
Amúgy visszafelé sincs sokkal több Sk t jelző tábla, hidd el, nagyon sokat járok arra.
Ausztriával összehasonlítani Szlovákiát, eléggé merész...akár táblázásban is.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.