Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Myto pod Dumbierom
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2017.02.18. 09:45
Miért írnak az emberek olyat egy piros pályán való síeléskor, hogy zavarja őket a bucka?
Számomra ez furi. Vagy mégsem kellene piros pályára menni?
Tanítványaim mindig részesülnek buckasí-oktatásban. Ez teljesen természetes, hogy a nap végére még a vasalt pályák is túrtak lesznek. Fokozottan érvényes ez nem túl nagy terepeken hétvégén. Pl. Nova Holán is. Meg kell tanulni a buckasít. Nincs vele semmi gond.
gyarfas_e
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2017.02.12. 14:09
Mi kb. 20 éve járunk erre a sípályára. 9:45-kor a pályán vagyunk, és mindig mint a billiárd asztal, olyan tökéletes. A parkolóban soha nem láttunk még "parkolásért felelős személyt", de van felső parkoló, ahol nem kell meredeken kijönni.
Egy nappal utánatok érkeztünk, csodálatos volt a pálya. Ilyen jó pálya az elmúlt évekbe nem volt, bár a -17 fokban kemény volt. Az ára is nagyon kedvező, igaz én nyugdíjas jegyet vettem, 4 napra 43 €, fiamnak junior jegy szintén 4 napra 53 €. Ez szerintünk nagyon kedvező.
Mi csak hobbi síelők vagyunk, ti már "haladó sízők", de ezen az enyhe lejtős, jégmentes pályán én 65 km/h, a fiam 85 km/h sebességgel tudunk napi 25-30 alkalommal lecsúszni.
Ha ti "haladó sízők" vagytok, akkor ajánlom a Chopokot. Évente egy alkalommal megyünk mert az igazi élményt jelent, bár nagyon meredek és kicsit jeges.
Az étteremben igazi jó szlovák ételeket lehet kapni, bab leves, pacal leves, káposzta leves, júhtúrós sztapacska, túrós derelye és még sok minden.
MINDENKINEK NAGYON AJÁNLJUK.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2016.01.25. 22:21
Ezek szerint a tapasztalatlanság áldozataivá váltunk. Az általam hiányolt "ratrak hiány miatt" megkövetem magam és elnézést kérek. A parkolóban uralkodó állapotok, valamint a jeges korcsolyapálya útra és ezzel szembeni közönyre viszont számomra nincs mentség.
Előzmény: (Zagyi 186668)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Zagyi
45 élménybeszámolót írt
45
8 éve tag
2016.01.24. 20:26
Legközelebb,ha teheted legyél ott 8'45-kor ès ratrakolt pályán fogsz egy nagyon jót síelni.
Előzmény: (dodi 186651)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2016.01.24. 20:09
Le volt ma reggel kezelve, mindig le van, csak éppen szétcsapták, nap végére általában ez az állapot.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2016.01.24. 17:16
Legyen szerencsétek. Mi ezt tapasztaltuk. Azt,hogy zárás után kezelik-e a pályát nem tudom mert nem láttuk. Ha kezelik akkor nagyon hamar leamortizálják mert tegnap délben már ez fogadott. Jó utat és jó sielést.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2016.01.24. 11:16
Egynapos sítúráink során a tegnapi napon Myto Pod Na Dumbierom síterepét választottuk uticélként. Nem indultunk korán mivel 3-4 óra folyamatos sielésre készültünk. Az út jól járható sok helyen száraz, a hegyekben lefagyott hó de nem veszélyes. A falut 11 óra után értük el. A parkolóban kaotikus állapotok uralkodtak, össze vissza parkoltak az autók. A sípályához bevezető kapuval szembeni, főútra kivezető enyhén lankás út tiszta jég volt, lehetetlen volt rajta kimenni. A parkolásért "felelős személy" annyi jó tanáccsal látott el, hogy toljuk az autót. Körülbelül 3 métert kellett volna felszórni kaviccsal de hagyták az autókat csúszkálni. Délutáni jegyet vettünk 15 euró. A beülős lift jó, sorban állás nélkül lehetett feljutni a pálya tetejére. A pálya teljesen kezeletlen, ratrakot szerintem a hóágyúk által készített hú eltúrása óta nem látott. A pálya vonalvezetése teljesen kiszámíthatatlan nagyon sok helyen hatalmas jégfoltokkal, majd ezek után hirtelen 30-40 cm magas buckákkal. "Halandó sielő" számára a pálya teljesen élvezhetetlen, kivétel ez alól a felső kb. 1/4 rész. Az időjárás kegyes volt hozzánk szép napsütéses időben volt részünk. Délután kető után szinte teljesen kiürült a pálya és a büfé is amiben nem túl nagy a választék és drága. A személyzet viszont rendes, kedves és segítőkész, kivétel a parkoltató ember. Összességében elment de többet nem hiszem,hogy ezt a pályát fogjuk választani. Átlagos (élvezeti sielőnek ahogy azt Csabor ) mondaná nem ajánlanám.
Előzmény: (csabor 181066)
Admin D
60 élménybeszámolót írt
60
8 éve tag
2016.01.13. 11:50
Köszönjük az észrevételt, javítottuk.
Előzmény: (Bsteven 186036)
Bsteven
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.01.13. 10:36
A honlapon tévesen szerepl, hogy a Myto-i napijegy 32 Euro. Csak 19 a honlapjuk szerint.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.02.21. 20:21
Myto pod Dumbierom 2015.02.13.

Abszolút nem síelőteljesítmény orientált szlovákiai sítúránk második napjára, mivel úgy gondoltam a felfelé síelés előző nap megviselte lábaim, olyan terepet választottunk, ahol ülőlift is van. Mytora esett a választás.
Ha sífutó lennék örültem volna a környéknek, de most társaimmal tanácstalanul álltunk a pálya aljában. Hallgattuk a kemény, jeges havat karcoló lécek hangját, néztük a bukdácsoló síelőket, s tanácskoztunk mi legyen. Nekem lényegében mindegy milyen a pálya, legfeljebb nagyobbat küzdők, de a többiek továbbmentek Táléra. Feleségem egy csúszásra velem tartott, s némi halálfélelem után szintén Tále mellett döntött. Egyedül maradtam.
Nézzük mi is volt ennek a tartózkodásnak az oka?
A leírások szerint 4 km pályáról beszélünk, kb. 300 méteres szinttel.
A pályarendszeren (egy lejtő különféle nyomvonalon való leküzdéséről beszélünk) több lift van, de most csak a négyüléses ment, ez szolgálta ki a piros pályát. A többi pálya nem volt síelésre alkalmas állapotban, s így a húzóliftek sem mentek. A piros pálya alapjaiban nem veszélyes, közepén és a végén van egy meredekebb letörés. Érdekes a pálya szervezése, mert a tanuló pályák a piros közepe magasságában találhatóak, így az utolsó letörésen még a kezdőknek is le kell jönni.
Milyen furcsa az élet? Egy négy nappal utánunk ott síelő sporttárs remeknek és soknak minősítette a havat, ami a mi időnkben jeges volt és kevés. Mindkét vélemény lehet jogos, s ezért nem tartom célszerűnek ha valaki egy benyomás alapján véglegesen leír egy terepet. Semmi sem csak fehér vagy fekete, még a sípályán sem.
Nagy magányomban (már társaim nem voltak, de a pályán azért csúsztak rengetegen) kellemeset csúszkáltam. Sokkal többen voltak, mint Polomkán, s az élet is gyorsabban ketyegett. Érdekes volt megfigyelni, hogy melyik síelő hol szocializálódott. A viszonylag problémás pályára kénytelen volt felmenni a kezdő, a tapasztalt száguldozó és az aki már kétszer lejött ott, s így azt hiszi tud síelni. Gondnak tartom ha együtt vagyunk egy pályán olyanokkal, aki míg én három kört megyek, csúszik oldalazva 12 métert. Probléma ha valaki abszolút nem rendelkezik lécbiztonsággal, nem ismeri a fizikát és saját képességeit, de ennek ellenére golyóban leszáguld a pályán. Gond ha abszolút kezdők esnek, kelnek a pályán, s veszélyeztetik magukat, miközben megállni nem képes Supermennek száguldanak el mellettük. Nincs bennem semmi kirekesztés, elkülönítés, hisz én is abszolút amatör vagyok, de állítom, hogy máshol sincs megfelelő síelési kultúra, s talán kisérlet sincs ennek megszerzésére, ezt pedig nagyon veszélyesnek tartom. A síelést nem szabadna felesleges veszélyekkel terhelni.
Csúszkáltam a tömegben, s azt tapasztaltam, hogy a pálya egyre jegesedik. Az az egy pálya nem kínált nagy változatosságot, ezért indultam a többiek után.
Az árak még ezen a viszonylag felkapott helyen is nagyon kedvezőek, de nem tetszett, hogy a teraszon az ülőpadok tiszta jegesek voltak, s miközben üldögélt az ember a jeges hideg mászott felfelé. Nem tetszett, hogy csak sör volt, s mindenféle kofala szerű petróleum származék. Érdekes, hogy forralt bort adtak, de rendes boruk nem volt.
Vegyes érzelmekkel távoztam. Lehet ez jó, de most ez nekem nem adatott meg. Lehet, hogy legközelebb futólécekkel kellene jönnöm, s kipróbálni a gyönyörű sífutópályákat?

Csabor az élvezeti síelő
CIMG0015.JPG
CIMG0016.JPG
CIMG0017.JPG
CIMG0018.JPG
CIMG0019.JPG
CIMG0020.JPG
CIMG0021.JPG
CIMG0022.JPG
CIMG0023.JPG
CIMG0024.JPG
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.02.13. 13:55
Egy pálya megy. Délutánra a teteje eljegesedett.
Nildiko
12 élménybeszámolót írt
12
15 éve tag
2013.02.19. 23:48
17.-én vasárnap voltunk Myton. Nagyon sok hó van Szlovákiában, ez látszott már útközben is, a pályákon is. Nem az a tükör sima pályák voltak, de abszolút jól síelhető volt. Délutánra vizessé, kásássá vált az alja és erősen buckásodott.
Jót tett a pályának, hogy lecserélték a húzós lifteket az ülősre, mert bár sokan voltak, minimális volt a sorban állás.
S a pályákon is eloszlott a tömeg. Volt felhős időszak és napsütés is. A legszebb azonban az volt, mikor a felhők közül megjelent Chopok Juh! Szikrázott a napsütésben. Még a felvonók is jól látszottak!
Jó kis síelős napunk volt. A pályák ratrakos kezeléséről azért vannak kételyeim. Vajon használják? Főleg hogy másnap Kosutkán voltunk (lsd. ott). Persze hogy használják, zárás után el is indultak, csak hogy?
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2012.02.18. 20:40
Ma voltunk Myto-n. A pálya nagyon jó volt, mert hétközben esett friss hó. Kellemes, hol felhős, hol napos idő volt, mínusz egy-két fok körül. Sorbanállni nem kelett.

Szánkópályát itt nem láttam, de elkerített síiskola van kisgyermekeknek, vastag köteles bébifelvonóval.
Előzmény: (Csaba38 131042)
Csaba38
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.01.17. 21:54
Sziasztok,

Myto-ra tervezünk egy pár napos kiruccanást két kisgyermekkel, 4 és 7 évesek. Síelni még nem tudnak, de szánkót is vinnénk. Kérdésem, hogy a régióban (Bystra, Tale, Myto) van-e szánkózási lehetőség?

Üdv,
Csaba
dannydog
32 élménybeszámolót írt
32
13 éve tag
2011.12.25. 15:28
Szia! Mi a jövő hét vége felé akarunk menni ide, ha szépen megkérlek írsz valamit, hogy milyenek a hóviszonyok, mert a holidayinfo csak annyit ír, hogy "jó". Köszi.
Előzmény: (petymeg 128292)
petymeg
52 élménybeszámolót írt
52
14 éve tag
2011.12.25. 15:04
sziasztok.
holnap tervezek egy síelést chopok délre, vagy mytora, ha valaki kazincbarcika környéki, akkor csatlakozhat.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.03.07. 20:03
Tegnapi képek átutazóban :
Csorba--To-2011-03-06-001.jpg
Csorba--To-2011-03-06-002.jpg
gralli
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2011.02.02. 19:52
Sziasztok,

Mi is ide tervezünk utat ( egy hosszú hétvége ) 7- 10 fő. Nincs v.mi magánszállás ötlete valakinek?. ( Kaja nem kéne csak szoba)

Köszi előre is

Laci
Előzmény: (petymeg 81807)
petymeg
52 élménybeszámolót írt
52
14 éve tag
2010.01.26. 09:26
Sziasztok!
Vasárnap voltunk Myton. Én nagyon kezdő vagyok, előző két nap ismerkedtem a síeléssel Tálén a kicsi pályán. Nagybátyám elég profi síelő és úgy gondolta, hogy 2-3 óra síelgetés után bedob a mélyvízbe, felvitt a Mytora a középső piros pályára. (a bal oldali kék pálya sajnos nem üzemelt)
A felső szakasza elég lankás, ott szépen jöttem, de középtájon van egy nagyon meredek rész ami csupa jég volt, el is csúsztam rajta és hason tettem meg vagy 20 métert. Utána már csak bukdácsoltam. A lankás szakaszok jól mentek, de a meredek részeken mindig elcsúsztam. Az utolsó lejtőn gyalog jöttem le szégyen szemre, de legalább egészben. Szerintem nagyon kezdők csak tapasztalt kísérővel próbálkozzanak itt.
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2009.01.17. 14:27
Csütörtökön voltak az ismerőseim. Teljesen elégedettek voltak. A pálya jó volt, várakozni sehol sem kellett és még kellemesen is csalódtak, de ezt lehet, hogy inkább valamelyik Szlovákiát jellemző topikba kellene írni.

Az egyik társuk elhagyta síelés közben a bérletét, nem találták meg, így kénytelen volt újat venni. Félórával később mégis megtalálták a régit, és a pénztárnál az egyiket készségesen visszaváltották.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.