Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Saas-Fee
síterep infó oldal
ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:55
Bandi

A Zermatt vagy Saal Fee kérdésre egyszerű a válasz: Zermatt nagyságrendekkel jobb. Mindkét helyen voltam, Zermatt pályarendszere egyrészt több, mint kétszer nagyobb, a szintkülönbségek is nagyobbak, több a fekete pálya, és a táj is gyönyörű. Egy baja van mindkét helynek, nem nagyon van pályaszállás, és sokat kell kutyagolni a pályáig, ráadásul mindkét hely autómentes. Ezzel együtt Saas Fee is nagyon klassz, de én inkább átmennék az utolsó nap Zermattból egy napra. Vigyázat, nincs közös bérlet.

Svájcban Verbier-t tudom még ajánlani azok közül a helyek közül, amelyeken síeltem is, olvasmányaim alapján Davos is jó lehet. StMoritzot viszont kerüld el, nekem nagy csalódás volt.
freebandi
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.01.02. 17:21
Hello Mindenki!

Szeretnek kb. egy honap mulva Svajcban sielni de nem tudom melyik hely a jobb Saas-fee vagy Zermatt?
Vagy esetleg hova erdemes menni ha nem is ide?
Esetleg valami otlet, hogy melyik szalloda?
Es meg annyi, hogy ha az ember berelni szeretne lecet, ruhat cipot stb. ez lehetseges a helyszinen? Azert mert en pillanatnyilag Angliaban elek es nincs itt nalam semmi ehez a sporthoz.

Koszonom

Esetleg ha kapok egy tel. szamot akkor az is jo nekem. Lehet ugy egyszerubb lenne a valasz

Karolyi Andras
cszoli00
28 élménybeszámolót írt
28
18 éve tag
2005.11.21. 18:26
most nyáron voltam itt. meglepően jó hó volt. talán itt van Európában a legjobb hó nyáron
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.11.07. 11:58
Most érkeztünk a svájci Saas-Fee-ből. (Wallis)

A völgyből, ahol a teljesen autómentes üdülőhely fekszik, a mélygarázsok közeléből indul az Alpin Express kabinos felvonó, ami egészen 3000 m-ig, azaz a gleccserig visz fel (menetközben van egy középállomása is). Ennek a végállomásától a Metro Alpinnal mentünk tovább, 3500 méteres magasságba. Ez a világ legmagasabb földalatti vasútja. A hegycsúcson található egy másik világrekord, a világ legmagasabban fekvő forgó étterme, melyből jó időben fantasztikus a kilátás a környező négyezres hegyekre. Saas Fee harmadik világrekordja a 3500 méteres magasságban található "jégpavilon", amely a gleccser belső világát tárja fel a látogatóknak.

Ha bárkinek kérdése van a hellyel kapcsolatban, szívesen segítek!

365 nap van itt síszezon 3500 tszfm.-en, most is láttunk síelőket a felső gleccser pályákon, ahol csákányos felvonók üzemelnek.

Bármi konkrét kérdés van, ide várjuk a fórumba.

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/saasfee2005/galeria/
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.