Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Időjárás Ausztriában

ÜZENETEK (1464)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.19. 12:40
^^
Jogos, itt keleten elég alacsonyan van a hóhatár, már az Ötscheren is esik a hó, igaz itt még pár órával ezelőtt az eső szakadt! De nyugaton (Tirol, Salzburg) továbbra is az eső az úr
semmering-reggel-es-delben.jpg
lacid
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.01.19. 11:57
Én most hülye vagyok vagy mi van?
Nekem úgy tűnik, hogy a hó szakad Semmeringen.
Legalábbis ez alapján: http://panpic2.feratel.at/panpic2/index.jsp?ID=5936&bgColor=FFFFFF&textColor=000000
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.19. 09:13
Készítsétek az esőkabátot és a hegyi kerékpárokat :)
2400 m -ig esik, jobban mondva a szakad az eső, ehhez még a jó kis erős szél is hozzájön, ami csak úgy falja a havat, már ami még egyáltalán van... Holnap meg a kis napsütéses +10 fok azt hiszem feladja az utolsó kenetet jó pár pályára... Most néztem a wetterpanorámát, kb. egy esős májusi napra emlékeztetett az egész, mintsem január közepére. Igaz májusban ennél jóval több hó volt az osztrák hegyekben.
Feuerkogelen 207 km/h-t mértek a hajnalban!

Összeállítottam egy kis rövid videót a ma reggeli élő kamerákból, katasztrófa...
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.18. 12:31
Gondolom ma mindenkit lehajtanak ilyenkor a pályákról, felvonókról, a csúcsokon akár 200km/h-s szél is lehet...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.17. 22:37
Orkánriadó Ausztriában (is):
"Ein Tief, das von der Nordsee in die Ostsee zieht, wird bei uns zu einem außergewöhnlich heftigen Sturm führen. Zum Abend hin und vor allem in der Nacht auf Freitag sind Orkanböen bis zu 150 km/h zu befürchten, auf den Bergen noch deutlich mehr. Am stärksten betroffen dürfte die Alpennordseite sein, also Vorarlberg, Nordtirol, die nördlichen Teile Salzburgs, ganz Oberösterreich und Wien sowie der Großteil Niederösterreichs.


Sollten sich die Prognosen weiter bestätigen, so ist ein Sturm zu erwarten, wie er nur im Abstand von mehreren Jahren in Österreich vorkommt. Daher wären z.B. großflächige Schäden an Wäldern möglich."

150 km/h-ás széllökések sem kizártak, a hegyekben mg ennél is nagyobb lehet....



A hétvége rendkívül extrém meleg lehet, akár a +20 fok sem kizárt !!! Vasárnaptól téliesre fordul az idő, hétfőtől meg különösen ! Egyszóval minden tekintetben extrém napok és hétvége áll előttünk, már csak heli sí hiányzik a palettáról:)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.17. 11:08
Így van, a wetter.at nem éppen a legjobb :)
Szóval én tuti tippem az ORF időjárás előrejelzése; http://wetter.orf.at
Rendkívül pontos, és eddig mindig bejött az előrejelzése, pl. a múlt pénteki havazást már előtte hétvégén megjósolta és úgy is lett. Szóval rájuk mindenképpen lehet hagyatkozni. A wetter.at tapasztalatok szerint sokszor mellélő, nem is akárhogy ! Legalábbis ami a dolog Skiwetter részét illeti. Néhanapján a hőmérsékleteket eltalálja, de a havat gyakran keveri az esővel a ködöt meg a napsütéssel:)
Obertauernre pl. havasesőt írt, amikor novemberben voltunk, ehhez képest végig sütött a nap és a beígért trópusi meleg sem jött be. Reggel pl. -1 volt a Gamsleitennél…
Ugyanúgy mellélőtt március 20. körüli BKK-i sízésünnél is; plusz 1-2 fokokat ígért, ehhez képest jóval enyhébb idő volt, emlékszem fenn a Nockalmnál +6-+7 fokot mutatott a hőmérő árnyékban! Ettől függetlenül nagyon jót síztünk, de a wetter.at megint alaposan mellétett. Így én azt mondom, hogy a legjobb, ha az ORF előrejelzését nézitek, ez tartományonként is le van bontva és ezek alapján azért belehet lőni az adott síterep időjárását. A wetterzentrale sem rossz, igaz a GFS térképekkel kapcsolatosan elég nagy fenntartásaim vannak. Ugyanis ami egy héttel tovább jelez előre annak inkább már ahhoz a bizonyos varázsgömbhöz van nagyobb köze. Igaz most úgy tűnik, hogy ez a jan 20. körüli télies idő valóban bejön nekik. De az igazság kedvéért érdemes megemlíteni, hogy a kéthetes előrejelzésük végére mindig hidegbetörést tettek be, és eddig nagyon nem jött be nekik, majd most:)
Fabianla: az egyiket a völgyrá a másikat a hegyre érti. ez SB esetében 1000 m-es szintk-et jelent, ebből következnek az eltérő értékek.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.16. 22:38
Aki ért hozzá nézze meg, a két oldal között előrejelzésben óriási a különbség. Vagy valamit félrenéztem volna?
http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/salzburg/saalbach-hinterglemm
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/salzburg/saalbach-hinterglemm-leogang
Zsuy
55 élménybeszámolót írt
55
18 éve tag
2007.01.16. 11:00
Köszönöm Agent a segítséged. Az már biztos, hogy nem ide utazunk.Az időpont még kérdéses.

Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.16. 10:17
A hétvégétől apavető változás kezdődik, várhatóak nagyon nagy hidegek is, valamint jelentős mennyiségű hó!
Opty
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2007.01.16. 09:22
Helló Mindenki!
Figyeljetek!!!!!!
Opty
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.15. 13:35
én inkább a márciusra szavaznék, ezen a környéken azért fog esni annyi hó, ami március végéig kitart, nem beszélve, hogy ott van a szomszédban az általában hórekorder Mitterbach-Gemeindealpe terep is, ami jelenleg nem üzemel, de márciusra biztosan fog, mi is akkor megyünk ide (márc 15-18), az, hogy a jövő héten elvileg havazás várható jó jel, kérdés, hogy bejön-e, ha pedig bejön, akkor olyan intenzitású lesz-e, hogy a pályák egy-két nap alatt sízásre alkalmas állapotba kerüljenek. Szóval jelen állás szerint kevesebb rizikót látok a márciusban.
Zsuy
55 élménybeszámolót írt
55
18 éve tag
2007.01.15. 12:48
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
De még mindig nem tudom, hogy most menjünk vagy márciusban...
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2007.01.15. 11:24
Hát én nem lehurrogni szándkékozom az előttem szólót, de a wetter.at-n közelről sem megbízható és akkor még finoman fogalmaztam.
De szerintem 3 napnál tovább senki sem az!
Én a bergfex-et szoktam meg az Orf.at-t.
Wetter-at tegnap még leichter Regen-t irt Heiligenbultra, asszem csütörtökre, ma meg ma leichter Schneefallt....
Összegezve, szerintem 3napnál tovább ne nagyon kalkuláljatok.
Stani: cáfolj meg ha tévedek.
let it snow.

apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2007.01.14. 23:20
Zsuy ha nem akarod idegesíteni magad ne nézd a metcheck-et, szakmailag elképesztő (pl. decemberben-januárban Budapestre már számtalan alkalommal adott havazást, vagy 50 cm-nyit).
A MetNet amatőr meteorológusok oldala, sok hasznos infomáció, meglátás van benne (de sokszor szakmai szemmel ki kell szűrni belőle a lényeget és az Alpokra nem fognak előrejelezni.)
Amit Szala4 belinkelt az korrekt, csak némelyikhez kis szakmai ismeret szükségeltetik.
Legjobb a http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/salzburg/saalbach-hinterglemm-leogang
Az Osztrák Meteorológiai Szolgálat adja, saját modell rásegítéssel, Ők vannak otthoni terepen.
Mégegyszer még egy hét türelem.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2007.01.14. 20:46
Zsuy, a meteorológus barátaim szerint megbizható ez az oldal
én még ezt szoktam nézni.
http://www.metnet.hu/?q=forum&id=1
http://www.metnet.hu/?q=forum&id=9
Ebböl már lehet kövtkeztetni a határ közeli terepek időjárására.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2007.01.14. 20:40
Szivessen.
A remény halmeg utóljára.Itt már kezd látszani valami változás.
http://www2.wetter3.de/Animation_12_UTC/180_35.gif
Én megboldogult gyerek koromba tudtam sielni a falavélen meg a gyökerejen is sáron nemszámitott csak si legyen a lábamon.Mára már egy kicsit megkomolyodtam na nem nagyon mert minden nap megsimogatom a léceimet .Ha othon vagyok a tv ben csapk a TW1 és eurosport szól.
http://www.tw1.at/jart/prj3/tw1/website.jart
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.14. 18:19
Szala4 köszi a linkeket, szóval jan. 20-21-től várható a válltozás. Addig még sokat kell aludni...És sok hó elolvadhat
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2007.01.14. 17:07
Tegnap jöttem haza Saalbachból és bizony a helyzet romlik. Sikrült még 2000-en a csúcson is esőben síelnünk. Igaz hála az égnek csak egy napig. A felső pályák úgy 1500-ig egész elviselhetők. A lejjebb levők sajnos már reggel is nagyon puhák, vizesek, délre pedig buckásak és kásásak lesznek.
12-én hajnalban esett 1600-fölött kb.: 4-6 cm hó,
lejjebb olyan daraszerű valami. A városban a tanuló pályák már vízben állnak és egy-egy hegyen levőt is elkezdtek lezárni. Pl.: 2/a ha jól emlékszem.
Ha mondjuk úgy két hétig még ilyen idő lesz a pályarendszer 60-70%-át kénytelenek lesznek bezárni, mert egyszerűen nem lesz egy darab hó sem. Sem igazi, sem pedig tecnhikai.
Zsuy
55 élménybeszámolót írt
55
18 éve tag
2007.01.14. 16:36
Sziasztok!
Mellékelek egy linket, szeretném egy hozzáértő véleményét kérni időjárással kapcsolatban.Végig havazást ígérnek arra a hétre amire a szállásunkat előre lefoglaltuk.
Szerintetek az időjárás előrejelzésben szereplő hó elegendő? Teljesen tanácstalan vagyok abban is, hogy a hóágyuk mennyi idő alatt tudnak megfelelő vastagságú havat varázsolni a pályára.A jósolt hőmérséklet úgy gondolom elegendő lenne hozzá.Segítsetek! Köszi.

http://www.metcheck.com/V40/UK/FREE/europe_forecast_14days.asp?locationID=1244

Még valami: Lehetőség lenne a foglalást elhalasztani, de csak március közepére.Nem vagyok meggyőződve, hogy jobban járnánk.Úgy gondolom márciusban ilyen magasságban már nem igazán lehet síelni.Vagy mégis? (ne a tavalyi évet vegyétek alapon)Mit tegyünk????
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2007.01.14. 13:11
Pontosan egy hetet kell várni, 21-re érkezik meg a hideg az Osztrák Alpokba is, a lehűlés meteorológusi "biztosra" vehető, a havazás mértéke még jócskán bizonytalan. Ami viszont biztos a most kezdődő héten, ha tehetitek ne kinlódjatok. Csak tovább romlik a hóhelyzet, csütörtökön, pénteken (18-19.) 3000 m-en lesz a nulla fok. Csak a gleccserek és Obertauern nem esik el.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.