Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kosutka topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2017.01.19. 09:19
Nincs külön mozgatható hóágyújuk amit elővehetnének. Azok a karos lándzsaszerű hószóró izék mozgathatóak körbe meg fel-le és ezzel a mozgással tud teríteni. Már ha akarja. Szerintem hiába mozgatható, az elején beállítják, aztán így marad a szezon végéig.
A síterep nagy gyengéje, hogy éppen ezáltal a felső, lankásabb részén lévő felvonót ezek a hóágyúk nem szolgálják ki. Ezt a felvonót csak akkor indítják, ha itt elegendő természetes hó van. Sajnos a kezdőknek akkor is fel kell menni a hosszabb húzóssal, de legalább akkor itt tudnak gyakorolni gond nélkül.
Pedig egy nagyon jó síterep lehetne.
Utólag: Most néztem meg CET 2016-os képeit. Nagyon jól látszik, február 5-én még csak árválkodnak a felső részen lévő felvonók. Aztán jött egy havazás, és 12-én már a síelhető hó eléri a fenyves szélét, megy a felső felvonó is.
Előzmény: (Bigmafa 192918)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2017.01.18. 21:37
Ez jó ötlet volt. Maradjunk annyiban, hogy eszerint van nekik mozgatható hóágyújuk is, amivel _akár_ az egész terepet tudják hóágyúzni. Már ha előveszik ugye.
Előzmény: (admin3 192777)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.01.16. 17:48
Nos, ennek némileg ellent mond a képeken látható fixen telepített ,,lándzsás" rendszer! :-)
Előzmény: (admin3 192777)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.01.16. 13:42
Kedves "Bigmafa"!

A kérdésedre felkerestük a síterep képviselőjét, aki azt a választ adta, hogy a hóágyúk mozgathatóak, így a síterep bármely részét képesek ellátni műhóval.

https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/kosutka-csaladbarat-siterep-a-magyar-hatartol-75-km-re/
Előzmény: (Bigmafa 192699)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2017.01.15. 15:25
Nem értem - az "utazási tippek"-nél megjelent egy cikk Kosútkáról, és ebben az szerepel, hogy "Az egész síközpont hóágyúzható".

De hát ez egész egyszerűen nem igaz. Miért kell csúsztatni? A leghosszabb pálya végig hóágyúzható. De nem az egész síközpont.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.