Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Kosutka síterep leírás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 287, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  gyulimuli2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.29. 21:52
(Üzenetazonosító: 204214)
gyulimuli2 Hozzászólások: 103
Regisztrált: 2007.09.28.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Meglátogattuk ma Kosútkát. Kicsit félve indultunk neki mert a múlt héten "lukra" futottunk ugyan is két napig rossz volt a felvonó.Nos ma verőfényes napsütés, működő összes felvonó és ratrakkal tökéletesen kezelt pálya fogadott. Sorban állás az nem volt annak ellenére hogy egy iskolás tanuló csoport is volt apályán de ők a kis tányérost használták.Kezdőknek nem túl jó a nagypálya az erős letörés miatt a vége előtt. Mindenesetre mi jól éreztük magunkat, a büfés személyzet igen barátságos és beszélnek magyarul. Az ebédre elfogyasztott csirke illetve a juhtúrós galuska finom és bőséges volt .Az árak szolídak még szlovák viszonylatban is! Szép és fárasztó nap volt biztos, hogy visszatérünk még+
Feladó:  gyulimuli2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.16. 19:42
(Üzenetazonosító: 203670)
gyulimuli2 Hozzászólások: 103
Regisztrált: 2007.09.28.

Hali mindenki! Járt valaki mostanában kosútkán? Jövő héten mennék ha van friss infó megköszönöm.
Feladó:  cwetokFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.18. 12:40
(Üzenetazonosító: 199658)
cwetok Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2017.03.14.
16 síterepet értékelt

Tegnap meglátogattam ezt a szlovákiai terepet. Célom az volt, hogy kiderítsem: lehet-e Kosutka Pest déli vonzáskörzetéből egy napos síelésre valós alternatívája a bakonyi vagy mátrai pályáknak?
Sokáig tanakodtam, hogy ne Eplényt vagy Mátraszentistvánt válasszam, mert utóbbi pont ezen a hétvégén nyit ki teljesen (az időjárás jóvoltából), és az azért nagyobb pályarendszert ad. De az ottan várható tömeg, ill. pont a fenti kérdésem megválaszolása céljából Szlovákia mellett döntöttem.
6:20-kor indultam és megállás nélküli vezetéssel 8:40-kor érkeztem meg a panzió előtti parkolóba. Ott viszonylag kevés autó fér el, ezért jó, hogy időben érkeztem. Gödöllőtől nagyon ködös volt az út, viszont Hrinova előtt nem sokkal elkezdett feloszlani, és amikor megérkeztem, verőfényes napsütés és -8 fok fogadott. Kulturált wc a pénztár mellett van, ahol csak készpénzzel lehet fizetni. Az egész napos jegy 17€ + 2€ kaució a bérletre, ami visszajár leadáskor.
Sok változatosságot nem vártam, mert tudtam, hogy ez mindössze egy pályából 2,5km-es "pályarendszer". A felső része egy lankás kék pálya, az alja meredekebb, piros. A fő indítópálcás poma kb. 5 perc alatt húz fel a 700m magas csúcsra. A felső részt egy külön húzólift is kiszolgálja, viszont borzasztó lassú, így azt csak kétszer próbáltam. A pálya tökéletesen előkészített és mivel hideg volt, rendesen kifagyott. Szombat révén viszonylag sok síelő használta, de az állapotán ez alig látszott meg. A meredek részen egészen pici buckák elvétve lettek csak délutánra, a jeges alap se nagyon került elő. A pálya állapota 5*.
A meredekebb részt ki lehet kerülni egy kék jelű úton, de az viszonylag keskeny, ágak és kövek is kilátszottak, szóval nem javasolt.
A sok síző viszont szépen eloszlott a pályán. A liftnél csak akkor torlódott fel a sor, amikor a poma 2*10 percre megállt. Délutántól viszont szépen csökkent létszám, az idő romlásával párhuzamban.
Sok magyar szót lehetett hallani, a parkolóban is jó néhány magyar rendszámú autó állt.
Összességében kellemes napot töltöttem itt. 3/4-re értékelem a pályát, azt is csak a 2,5km és a Szentistvánhoz képest +1 óra menetidő miatt.
A fenti kérdésemre a válaszom az, hogy ha csak kevés pályakilométer van nyitva itthon (ahogy eddig Szentistvánban vagy Eplényben volt), akkor mindenképpen jó választás Kosutka, mert tömeg az nincs és kiváló a pálya állapota. Viszont, ha kinyitnak a hazai pályák teljes hosszukban, akkor inkább megéri a két "nagy" pálya, mert nem csak közelebb vannak, de még az ülőliftek is fokozzák a komfortérzetet. Még annyi, hogy a mátraszentistváni pálya is hamarabb elérhető lesz, mert a 21-es főútnak majdnem kész a Pásztóig 2x2 sávossá szélesített szakasza.
h i r d e t é s

Feladó:  bpista
Dátum: 2018.02.10. 08:44
(Üzenetazonosító: 199241)
bpista Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2008.12.12.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

FEBRUARI PENTEK 🗻😉 negy oras jegy 13 € amiert 4 1/2csusztunk😎 senki a palyan felvono pàlya rendben nem rànt bordosnak is OK!
kaja is OK🤔
Feladó:  Konrád LeoFérfiProfi síelőProfi snowboardos
Dátum: 2017.02.04. 21:46
(Üzenetazonosító: 193763)
Konrád Leo Hozzászólások: 114
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Ma voltunk Kosutkán és nagyon jó éreztük magunkat, még a + hőmérséklet ellenére is. 11- től puhultak ugyan a pályák, ez főként a meredek szakaszon volt érezhető, de igazából nekem tetszett, hogy kissé technikássá vált az alsó rész. Mentek a nagy tárcsás és a kis tárcsás liftek (alul- felül), a bébi köteles felvonóval együtt. Az alsó kis tárcsás felvonó nyomvonala már foltokban földes volt. A meredek letörést kikerülő szakasz sem igazán működött már. Talán a következő napok lehűlése és némi havazás segít majd. Én is úgy láttam, hogy csak lándzsás hóágyúk vannak kiépítve, de azok eléggé sűrűn. Szombati nagyobb forgalom volt, de nem volt tömeg, várakozás 0- 1 perc lehetett a nagy felvonónál. A kártyát nehezen érzékeli a beléptető rendszer… A kaja szuper volt. Ebédre 3 főételt ettünk + 1 pohár bor és 1 üdítő, kb. 20 Euróért. Nagyon finom volt a rántott csirkemell és a sztrapacska is, akárcsak az indulás előtt elfogyasztott kávé. Mi 36 Eurós családi bérletet vettünk- 2 felnőtt és 1 gyerek+ kaució. Láttuk egy medvét- bement az étterembe is:-)

ui: pénztárnál csak készpénz!
P1300847.JPG P1300860.JPG P1300839.JPG
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.01.19. 09:19
(Üzenetazonosító: 192935)
TZoli Hozzászólások: 933
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nincs külön mozgatható hóágyújuk amit elővehetnének. Azok a karos lándzsaszerű hószóró izék mozgathatóak körbe meg fel-le és ezzel a mozgással tud teríteni. Már ha akarja. Szerintem hiába mozgatható, az elején beállítják, aztán így marad a szezon végéig.
A síterep nagy gyengéje, hogy éppen ezáltal a felső, lankásabb részén lévő felvonót ezek a hóágyúk nem szolgálják ki. Ezt a felvonót csak akkor indítják, ha itt elegendő természetes hó van. Sajnos a kezdőknek akkor is fel kell menni a hosszabb húzóssal, de legalább akkor itt tudnak gyakorolni gond nélkül.
Pedig egy nagyon jó síterep lehetne.
Utólag: Most néztem meg CET 2016-os képeit. Nagyon jól látszik, február 5-én még csak árválkodnak a felső részen lévő felvonók. Aztán jött egy havazás, és 12-én már a síelhető hó eléri a fenyves szélét, megy a felső felvonó is.
Előzmény: (Bigmafa 192918)
Feladó:  BigmafaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.01.18. 21:37
(Üzenetazonosító: 192918)
Bigmafa Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2016.01.14.
4 síterepet értékelt

Ez jó ötlet volt. Maradjunk annyiban, hogy eszerint van nekik mozgatható hóágyújuk is, amivel _akár_ az egész terepet tudják hóágyúzni. Már ha előveszik ugye.
Előzmény: (admin3 192777)
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.16. 17:48
(Üzenetazonosító: 192801)
gaboca Hozzászólások: 3121
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Nos, ennek némileg ellent mond a képeken látható fixen telepített ,,lándzsás" rendszer! :-)
Előzmény: (admin3 192777)
Feladó:  admin3
Dátum: 2017.01.16. 13:42
(Üzenetazonosító: 192777)
admin3 Hozzászólások: 641
Regisztrált: 2007.01.25.

Kedves "Bigmafa"!

A kérdésedre felkerestük a síterep képviselőjét, aki azt a választ adta, hogy a hóágyúk mozgathatóak, így a síterep bármely részét képesek ellátni műhóval.

https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk.../kosutka-csaladbarat-siterep-a-magyar-hatarto...
Előzmény: (Bigmafa 192699)
Dátum: 2017.01.15. 15:25
(Üzenetazonosító: 192699)
4 síterepet értékelt

Nem értem - az "utazási tippek"-nél megjelent egy cikk Kosútkáról, és ebben az szerepel, hogy "Az egész síközpont hóágyúzható".

De hát ez egész egyszerűen nem igaz. Miért kell csúsztatni? A leghosszabb pálya végig hóágyúzható. De nem az egész síközpont.
Feladó:  hevesi01FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.10. 09:07
(Üzenetazonosító: 192355)
hevesi01 Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2012.11.18.
13 síterepet értékelt

Érdeklődnék,hogy van-e már lehetőség bankkártyás síbérletvásárlásra Kosútkán.
Feladó:  CetFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.04. 20:31
(Üzenetazonosító: 192000)
Cet Hozzászólások: 144
Regisztrált: 2010.11.07.
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kosutka jó kis pálya sok lehetőséggel.
Feladó:  Konrád LeoFérfiProfi síelőProfi snowboardos
Dátum: 2016.12.30. 21:01
(Üzenetazonosító: 191695)
Konrád Leo Hozzászólások: 114
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Sajnálom, hogy így jártatok… Pár éve mi is hasonló helyzetbe kerültünk itt, bár akkor ment a lenti kis lift és így jól elcsúszkáltunk a kicsivel. A nagy felvonóval nem mertük felvinni láb között a gyereket, mert tiltva van- ugye ismerős a tábla. Ha a gyerek már tud egyedül felvonózni (itt úgy emlékszem nem ránt akkorát a poma lift), akkor a tapasztalatok alapján az a kis letörés nem okoz gondot a gyerekeknek- bátrabbak ügyesebbek, rugalmasabbak, mint a kezdő felnőttek. Persze ez a szülő felelősége! Minden esetre a Kosutka jó kis sípálya, de Magyarországon szerintem a gyerek /bébi pályák mindenhol jók, így pl. Visegrádon biztos.
Előzmény: (Bigmafa 191692)
Dátum: 2016.12.30. 20:12
(Üzenetazonosító: 191692)
4 síterepet értékelt

Ma voltunk Kosutkán, főleg az itteni dícséreteken felbátorodva.
Azt kell mondjam, hogy elbénáztuk - én is, és az ottaniak is, bár ennek most csak én ittam a levét :(

Tegnap odatalefonáltam, hogy melyik liftek mennek - azt a választ kaptam, hogy a nagy, illetve "az épület melletti". Megnézve a térképet a hivatalos honlapjukon (kosutka.sk) konstatáltam, hogy szuper lesz - mert bár a nagy pályáról többen írták hogy a vége durván meredek (térképen is piros-fekete), de sebaj, a térkép alapján az "épület melletti" lift is jó lesz a kicsinek ha a nagy nem jönne be. Sőt, mivel a honlapjuk szerint "az egész központot mesterséges hóval borítják", gondoltam még lehet egy másik megoldás is, kikerülni a pálya meredek szakaszát. Tehát nyugodt szívvel nekiindultunk.
Odaértünk, és akkor láttam, hogy a honlapnak hinni nem szabad:
-merthogy a térkép a weblapjukon nem helyes, mivel van már egy új lift, közvetlenül az épület tövében. És az a "bébilift" meg a nagy ment csak. De ezt csak akkor láttuk, amikor odaértünk.
-Merthogy "az egész központ mesterséges hóborítása" is csúsztatás, lévén hóágyú csak a nagy pályán van - tehát nemcsak hogy nem ment a lift amire számítottunk, de hó sem volt a pályáján, sem a "kerülőn".

Ment a fejvakarás, mi legyen, és végül úgy gondoltuk, hogy ha már itt vagyunk bepróbáljuk (itt hibáztam én). A teljes napos jeggyel kétszer szenvedtük le magunkat, nekünk a piros pálya láthatóan még nem megy. Mikor reklamáltam a hibás tájékoztatásra hivatkozva, s némi visszatérítést kértem, kategorikusan elhatárolódtak (pedig több emberrel is beszéltem, igazán civilizált hangnemben), bár én beértem volna egy jelképes "bocsánat a félreérthető tájékoztatásért" mondattal, és 10-20% jelképes visszatérítéssel.

Szóval a pálya (a nagy) az jó, de ha van kezdő a csapatban, akkor a fentiekre nagyon figyeljetek oda.
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.05.28. 00:56
(Üzenetazonosító: 189235)
gaboca Hozzászólások: 3121
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Kosutka nem akar nyári álomba szenderülni, dicséretes!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
#t=29
Dátum: 2016.02.14. 08:44
(Üzenetazonosító: 187593)
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valentin Nap és jó hóviszonyok Kosútkán.
Ünnepeljék velünk a szerelmesek napját pezsgőzve. Minden párt, akik váltanak 2 db napijegyet a pénztárban, egy kuponnal ajándékozunk meg, amit a pálya tetején lévő büfében pezsgőre válthatnak. Így készülhet egy csodálatos selfie a Polanával a háttérben.
6valentinhu.jpg
Dátum: 2016.02.12. 08:32
(Üzenetazonosító: 187516)
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma reggelre frissen megratrakolt pálya vár mindenkit Kosútkán. A szerda esti havazás optikai segítséget nyújtott. De ma délutántól Holle anyó ismét munkába lendül. Vasárnapra, Valentin-napra mindenki hozza el a szerelmét és megajándékozzuk :-)
12feb8.jpg 12feb7.jpg 12feb1.jpg 12feb2.jpg
Dátum: 2016.02.05. 07:07
(Üzenetazonosító: 187244)
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az idő megjavult - lehűlt.... A pálya a nagy meleg ellenére kitartott. Ma éjszaka a hótartalékokat elratrakozzuk, hogy a hétvégére tökéletes pálya álljon rendelkezésre. Minden liftünk üzemben lesz
¡Señores, señoras, señoritas!
mexikói hétvége következik. Kóstolják meg Kosútkán mexikó ízeit: burritos, nachos, tortillas, guacamole... Közép Amerika pikáns ízei mellé igaz mexikói muzsika szól. Poncsót, szombrérót nem otthon felejteni!
kos0402.jpg 6mexicosk.jpg
Dátum: 2016.01.29. 10:19
(Üzenetazonosító: 186944)
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kosútkán ma reggel: lent eső, havaseső, hó. Fennt hó, De elállt. A hétvégére jelentős csapadékot nem várunk, így a hóviszonyok a pályán továbbra is jók.
Retró hétvége következik. Megidézzük a múlt század 60-as, 70-es, 80-as éveit. Retró hangulat zenében, ételekben ... Várunk mindenkit retró felszerelésben, öltözékben. A legjobbaknak a medvénk, a sípályán esti síjegyeket osztogat majd, illetve egy fényképre is felkéri őket.
IMG-2345.JPG IMG-2344.JPG
Dátum: 2016.01.24. 10:48
(Üzenetazonosító: 186636)
34 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Minden felvonónk üzemben. A nagy hidegeknek vége, de csapadékmentes idő várható, így kitűnő körülmények várhatók a jövő hétre. Hétköznap várakozás nélkül lehet síelni. A szerdai esti síelésre ismét indul a síbusz Salgótarjánból.
2301kos5.jpg 2301kos6.jpg 2301kos7.jpg 2301kos9.jpg

következőutolsó laponként: összesen 287, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 9 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.