Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kacsa, avagy nem kacsa topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.22. 22:06
Hasonló élményem volt. Pár éve kimentem egy barátommal Visegrádra tanítgatni, és gondoltam, visszaállok kacsába, tanulni úgyis úgy tanultam, megpróbálok switchben csúszni, amit már ezer éve nem próbáltam. Hát, eleinte azt hittem, elfelejtettem boardozni. A két óra elég is volt így. Vissza tudnék szokni, de nem érzem a kényszert :)
Előzmény: (minerel 179461)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.02.03. 20:43
az megmarad száguldozós lapnak de van egy játszós lapom, azon raktam kacsába. Az utcánkban csúszva kacsában volt de nem is éreztem jól magam rajta :-)
Előzmény: (gyf 179467)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.03. 19:26
A +/- 15fok pite, ne xarozz, had szóljon a +/- 25-30fok. :-))
Nekem F2 Eliminatorom van, ha jól emlékszem, neked is. Szerintem ennek a deszkának az insert-jei alapból kissé hátrább vannak a középvonaljoz képest, tehát az alapirány megmarad, de a másik irány már nem tolatás lesz, hanem csak másik irány.
Ahogy Badzoli írta, a kiforgatott térd miatt a súlypont csökkentés avval jár, hogy MINDKÉT térded a deszka két végefelé mozdul, de te középen maradsz. Ez benn a királyság!
A másik irány annyira természetessé válik, hogy 1x megtörtént, hogy fordulás után jöttem rá, hogy most a "rossz" irányba fordultam és persze vigyorogtam, mint a töklámpa!
Előzmény: (minerel 179461)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.02.03. 18:44
húúú én most próbáltam kacsába állítani a kötéseket de csak +/- 15 fokra és alig vártam, hogy leérjek és tekergessem vissza az eredeti szögekbe. Egyszerűen nem tudtam irányítani a lapot. A hátsó lábam csak volt mint valami kolonc és tök természetellenes volt, hogy ellenkező irányba megyek mint amerre a lábfejem mutat.
Előzmény: (gyf 179458)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.02.03. 18:09
Az elmúlt években inkább síeltem, hanyagoltam a deszkát. A fiam 16 éves, jól síel, erős, úgyhogy inkább a sí volt a közös program.
Most elhatároztuk, megtanulunk snowboardozni. Befizettem egy páros SB órára Eplényben. Levinek kölcsönöztük a felszerelést, nekem volt saját puha cuccom.
Jött az oktató és meglátta a +35 / +10 fokba állított kötéseimet és azonnal állíttatni akarta kacsába, nagyjából +/-25 fok . Én még ódzkodtam: Biztos? Egészen? Nem hagyta magát, ő így oktat, állítsam így. OK, hallgattam rá és nagy kerek szemekkel néztem a már-már Chaplin-t idéző kacsa állású kötésekre.
A fiam 0 km-es, én azért lejöttem már piros pályán is deszkával.
Az alapokról keztdtük, falevél, keresztcsúszás, súlypontgyakorlatok, beforgatás esésvonalba és vissza. Mire leértünk a pálya aljára létrejött pár összefüzött kanyar Levinek is.
Nem szaporítom a szót, a nap végére, elképesztő, de megkedveltem a kacsa állást.
Előnyei számomra:
- Bármelyik irány lehet "előre"
- A szimmetrikus állásnak köszönhetően a felsőtest fel-le mozgatásával nem vándorol a súlypont.
- A kanyarodásom a jó oldalra, gooffy-ban (a jobb láb elöl ) gond nélkül mindkét irányba (lábújjról sarokra és sarokról lábujjra is) talán még könyebben is ment, mint korábban. Azért ebbe benne vannak az oktatói intelmeknek, gyakorlatok is.
- A rossz oldali kanyar is ment laposabb részen először lábujjról sarokra, majd végül összejött pár sikeres frontos kanyar úgy, hogy a bal (ügyetlenebb) lábam volt elöl.
- A combok terhelése szimmetrikus, lehet váltani a terhelt első lábat.
Összességében nagyon örülök, hogy kacsába állítottam a kötéseket, jobb lett a deszkázásom!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.