Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Leghosszabb csákányos felvonó a világon topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2024.01.19. 16:01
Szépen összefoglaltad! Irod, “kissebb, kevésbé fejlesztett terepeken lehet, érdemes még keresni” Ki az a mazohista, aki hosszú csákányosra vágyik????????? Nálunk a csapat akkor megy a csákányosra, ha b@s……. ki az öreggel társasjátékot játszák
Előzmény: (esslegg 220364)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.19. 15:53
Köszi, ez a fanningbergi tényleg nem hosszú, akkor meg is nézem majd hamarosan, mit tud az az oldal. Egyébként a csákányos felvonóknak is van pozitív oldala: nem állnak le szélben.
Előzmény: (esslegg 220364)
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2024.01.18. 23:56
A planneralmi (Glaserbodenlift) 1300 méter, ennek a felső része valóban elég combos, mivel meredek is meg szűk is, de előtte hivatalosan is ki lehet belőle szállni.
A fannigbergi (Moserkopflift) 1093 méter, annak az emelkedése is sokkal barátságosabb. Ezen a gyerekekkel is sokat mentünk, a planneralmi-n csak akkor, amikor már nagyobbak lettek, de még akkor is kapaszkodós volt nekik.
Egyébként hosszabb csákányosokat kisebb, kevésbé fejlesztett terepeken lehet érdemes még keresni Ausztriában (a nagyobb terepeken lecserélték már azokat ülősekre / kabinosokra).
Pl. Salzstiegl-en is van egy 1300 méter hosszú csákányoslift-pár (Speiklifte).
Vagy Turrach-on (amire persze nem igaz a "nem fejlesztik") bal szélen a Weitentallift, ennek a hosszát nem írja a térkép, viszont a gyakorlatilag mellette párhuzamosan lejövő pályát 1400 méteresnek mondja.
Előzmény: (Ildikogs 220361)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.18. 19:15
Fanningbergen milyen hosszú? A Rosenkrantz csákányosához képest érdekelne és milyen a meredeksége? Sehol nem találtam róla adatot, és azon az oldalon emiatt soha nem mentem még le, pedig voltam párszor már ott. Vagyis de, 500 és 1000 m között van mindhárom, ezt írják. A térképen viszont olyan hosszúnak néz ki majdnem, mint a Samson. Ennyi. Meg is nézem, mert úgy emlékszem, hogy a Rosenkrantzé hosszabb. De a meredekség is érdekelne, nekem a Rosenkrantzé túl sok. Közben megnéztem, érdekes a muraui Sunshine a kék pálya mellett 1406 m, a Rosié meg 1496m. Előbbivel meg semmi bajom. Utóbbi sokkal hosszabnak tűnik, pedig nem.
Előzmény: (Bélapó 220349)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2024.01.18. 07:35
Ausztruában szinte alig van már hosszú csákányos, mindet lecserélték, amit én ismerek és viszonylag hosszú, Fenningberg a hátső (vagy ha a térképet nézzük, az első) csákányos és Planneralm , az első felvonnó. Mindkettő igen hosszúnak tűnik. De amire én emlékszem a leghosszabb csákányos La Rosiere-ben volt ami a francia részt kötötte össze az olasz oldallal. Hát azon az életemet eluntam!!!
Előzmény: (Sípirc 220262)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2024.01.14. 11:01
Frissíteném a témát, de szűkíteném a kört Ausztriára. Amiről én tudok, az Filzmooson van 1600 méter hosszú.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.