Csak a statisztika véget: a síterep május 25-én zárt. A májusi havazásoknak köszönhetően a hóréteg 235-240 cm-re hízott, egyben ez volt az idei szezon legvastagabb hótakarója a gleccseren.
Június első fele még tartogatott havat odafenn, időközben ismét berobbant a nyár.
Jó hír, hogy tavasszal annyi havat sikerült "elrakni" (tömörített hódepókba halmozni és részint letakarni), mint eddig soha.
Az ún. snowfarmingot az útóbbi években tökélesítették és az őszi, korai nyitások nagyrészt ennek is köszönhetőek, a soron következő szezonban október 10. a tervezett nyitás.