Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Segítség! Lehet Ausztriában is síelni?!

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
niko
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Segítség! Lehet Ausztriában is síelni?!
2004.01.13. 19:01
HI Kulacs!
Nagy bölcsességeket ne várj tőlem,de néhány dolgot
szívesen leírok Neked.
Többnyire 170-220Km sípályával rendelkező helyeken voltunk,de síeltünk kisebb centrumokban is.
Csak pályaszállásos apartmanokat béreltünk(0-50m).
Az árak általában 45.000-tól indulnak (szállás+síbérlet) felső határ a csillagos ég(nekem a pénztárcám,szóval kb 60-65.000Ft)
Mindig lehet találni kedvező ajánlatokat,mint PL:
most jan,10-24ig LES 2 ALPES 45.000FT (220Km pálya), vagy VAL CENIS volt jan.10-17ig 30.000 Ft.
Szerintem mindkettő nagyon jó ár (AKCIÓSAK szállás +síbérlet)
Tudnod kell,hogy az apartmanok kicsi alapterületüek,néha érdemes 4 főnek 5főst bérelni,
de figyelni kell az árakra,csak ritkán éri meg.
UTAZÁS: saját kisbusszal szoktunk menni,az üzemanyag+autópálya díjak kb 55-60.000Ft.
Egyszer mentünk busszal,hogy kipróbáljuk mennyivel kényelmesebb mint ha mi vezetnénk (női ötlet volt)azóta is elautózunk inkább 1200-1300Km-t
Az igazsághoz tartozik az is,hogy az utolsó 4 francia útnál odafelé mindig megszálltunk PADOVA-nál(ez kb 800Km Pest-től)+ 30-35.000 Ft/4fő,de teljesen pihenten érkeztünk Francia O.-ba. Visszafelé mindíg 1 "seggre" jöttünk,(no szállás)
Szóval egy főre így kb 70.000 Ft.
Ennél persze van olcsóbb lehetőség,az Utazási Irodák indítanak 60-70.000Ft körüli utakat
(szállás +síbérlet+ buszos utazás),ha gondolod szívesen ajánlok Neked 1-2 utat (én már öreg vagyok a buszozáshoz (45) )
A pályák többnyire jól karban vannak tartva,de néha sajnos ŐK sem tagadják meg magukat(lásd 1-2panasz a Fórumon)a francia mégis csak francia.
DE voltam olyan kis helyen is (VAL CENIS 65Km pálya)ahol a "benszülöttek" előre köszöntek,kiderült a bácsi a II.világháborúban
nálunk volt hadifogságban,és egy magyar lány volt a szerelme.VIVA LE HONGRIE-vel búcsúzott el tőlünk
HÁÁÁÁÁT ilyen is van.
SZÓVAL a francia terepeket csak ajánlani tudom(azért figyelj rá ,hogy pályaszállás legyen,és ha lehet több ülős és kabinos felvonó.
Remélem egy kicsit közelebb kerültél a Francia O-i síeléshez.
Üdv Niko :-)))
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.