Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sisak+szemüveg

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
ZeDDy
78 élménybeszámolót írt
78
15 éve tag
2009.02.14. 09:51
Köszönöm annak, aki azt a tanácsot adta, hogy olcsó síszemüveget válasszak (Smith Sun Valley 5300 Ft) mert az első nap 0 kilométer síeléssel full másnaposan sícipő húzás közben ráültem és eltörött a lencse. :D Remélem tudok bele cserelencsét venni. :) De vszinüleg nagyobb szívfájdalom lett volna, ha egy 18 rugós szemcsi törik. :p
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2009.01.20. 16:12
Tényleg, Seaside, de a tenger is blue/kék:))
tothgergi
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.01.19. 15:47
Köszi az infót. Utánanézek.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2009.01.19. 14:40
tóthgergi!
A budaőrsi Auchan épületében az IKEA felöli oldalon van egy sportbolt (vmilyen Blue... a neve). Nemrég egészen jó Etto sisakot vettem ott 11e-ért
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2009.01.19. 12:32
Szerintem fontos tényező még, hogy mennyire széles a síszemüveg, egy szélesebben jóval nagyobb a látótér. Választáskor azt is érdemes mérlegelni, hogy a lencse egy vagy két irányban hajlított, tehát, nem csak vízszintesen van lekerekítve, hanem függőleges síkban is íves. Továbbá az is egy szempont lehet, hogy cserélhető e a lencséje vagy nem. Bukót mindenképp vidd magaddal a vásárláshoz.
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.01.19. 11:40
Javaslom, hogy olyan síszemüveget keress ami sisak kompatibilis.
Ez azt jelenti, hogy ha sisakra veszed fel, nem áll el az arcodtól a szemüveg. Persze lehet, hogy ha eláll nem pásásodik. :-)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.01.19. 10:25
Szia Zeddy!

Egy átlag síelőnek, mint mondjuk én, semmi külömbség nincs a szemüvegek között. Ami nekem fontos: sárga (világos) dupla lencse, nagy látószög, UV "Z"-ig védjen!

Még valami: szerintem fontos a minél alacsonyabb ár, mivel ezek a szemüvegek - akár milyen himi humik is - kopnak. Karcolódnak, puhul és használódik a szivacsozás, gyengül a gumi (főleg bukón), és a "páramentes" képességük is romlik.

Én személy szerint 25 eurós Alpina szemüveget szoktam használni, amit Hochkaron a Sport 2000-ben lehet kapni akciós áron már 5 éve ugyan ennyiért :-)
alpina-corvette.jpg
ZeDDy
78 élménybeszámolót írt
78
15 éve tag
2009.01.19. 09:41
Hello!

Több mint 10 éve síelek, de most van elöször pénzem felszerelés bővítésére sílécet meg egy scott bukót már vettem. Viszont a szemüveg vásárlással gondban vagyok. Van egy sport napszemüvegem amit napos időben simán tudok használni és kényelmes. Van egy régi síszemüvegem, ami szimpla lencsés és szinte használhatatlan mert rossz időben hamar bepárásodik. Pedig én pont rossz időre szeretnék egy síszemüveget, mikor a napszemüveg nem túl jó. Azt értem, hogy muszáj, hogy duplalencsés legyen, mert az segít a párásodásban. Azt viszont nem, hogy mi a különbség egy dupla lencsés Smith Sun Valley (akciósan 5500Ft a K2-nél) és monnyuk egy szintén dupla lencsés szintén smith szemüveg között ami 15-25 ezer, vagy akár egy carrera vagy alpina 9000 ezer forintos között. A választáshoz szeretnék segítséget kérni, mert azért erre már nem szívesen költenék 10ezer fölött. :)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.18. 19:43
Tothgeri!A bukókról van egy topic szerintem ott hamarabb kapsz választ.https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=124
Itt találsz nézelődni valót az üzletekről https://sielok.hu/szaknevsor/uzlet/
Sok sikert.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.18. 18:20
Zoli:
A dioptriás napszemüveg jó dolog, csak az is párásodik nem is kicsit.
tothgergi
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.01.18. 18:01
Sziasztok!
Sisakot szeretnék venni magamnak Kb 12-15000Ft-ig. A hétvégén végigjártam az összes sportáruházat plázát de nem találtam emberi méretüeket (M) ebben az árkategóriában. Hol lehetne még próbálkozni ez ügyben Székesfehérvár, Budapest környékén. Segítségeteket előre is köszi.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.01.18. 15:49
Egyébként sima szemüveges üzletekben lehet csináltatni dioptriás napszemüveget is.
Választasz egy megfelelő szemüvegkeretet és színezett lencsét kérsz bele. Több szín közül lehet válogatni.
Az eredmény ránézésre olyan mint egy napszemüveg, de lát is vele az ember, nem csak foltokat. :)
Persze minél extrémebb, hajlítottabb, sportosabb a keret, annál drágább lesz bele a lencse.
Ilyen dioptriás napszemüveg van rajtam az itt látható kis képen.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.18. 15:35
Létezik szemüvegeseknek gyártott síszemüveg. Én is szemüveges vagyok de inkább lencsében síelek. Ha megteheted te is inkább ezt válaszd, kevésbé balesetveszélyes és kényelmesebb is.

Ettől függetlenül én is azt mondom egy alap dupla lencsés szemüveget mindenképpen szerezz be. Egyrészt a szemüveged csúnyán be tud párásodni, másrészt sosem lehet tudni milyen időjárás kap el.

A Carreranak vannak 10e körül már szemüvegeseknek gyártott cuccai.
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2009.01.18. 13:54
Kedves Lacc20!

Ha visszaolvasol Les 2 Alpes fórumán, akkor láthatod, hogy milyen szélsőséges lehet az időjárás, ha lehet ne indulj el szemüveg nélkül. Végső megoldásként szóba jöhet, hogy tartalékolod a pénzt és ott veszel egye. Néha jó akciókat ki lehet fogni, pár éve én is ott vettem újat, olcsóbban mint itthon lett volna.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2009.01.18. 10:43
Mindenképpen vegyél szemüveget,(ráadásul ha lehet olyant ami garantáltan nem párásodik) mert lehet rossz idő, hideg, szél, havazás, ezek ellen mind véd. Később, ha már gyorsabban mész, akkor meg a könnyezés ellen is. Lehet már kapni dioptriás síszemüveget is.
Lacc20
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.18. 10:31
Sziasztok!

Kezdő síelő vagyok, jövőhéten megyek franciába Les2Alpes-be, kérdésem az volna hogy érdemes-e beruháznom egy síszemüvegre? Mondták mások hogy napszemüveg sem rossz, csak az gond hogy szemüveges vagyok szóval ez a verzió kilőve.Tehát egy kezdő síelőnek mint én aki csak a kék,zöld pályákon csorog, kell e síszemüveget viselnie? Tisztában vagyok vele hogy hasznos a szemüveg, de ha szerintetek enélkül is elindulhatok akkor most inkább nem költenék erre.

köszi válaszokat és bocs hogy nem teljesen a témába vág.
skigirl!
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.15. 21:53
köszönöm dbird
dbird
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2009.01.15. 18:53
szerintem nyugodtan megveheted a TSG-t, árban teljesen korrekt, és nem hinném, hogy minőségre ne lenne jó, mert elég neves snowboardosok vannak a csapatában.
skigirl!
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.14. 21:43
sziasztok,

tudnátok nekem segíteni abban, hogy sisakot szeretnék venni. el is kezdtem nézelődni. csak azt nem tudom h a nagyon drága az annyival jobb-e és a sokkal olcsóbb meg annyival gagyibb-e.

van két márka amit néztem az egyik a smith optics, a másik a TSG. A smith az 35 ezer, a TSG 15ezer. Ha valaki tud isnformációval szolgálni nekem, h esetleg melyiket vegyem vagy ne vegyem, tegye meg kérem. köszi
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.01.14. 10:59
Szecsi írja: "Először ami furcsa volt vel h egy bizonyos szögben ha belekapott a szél a szellőzőbe a tetején akkor sípolt egy kicsit, de nem zavaró másodjára meg már észre sem veszi az ember."

Ez tutira jó! Ha megfelelő szögben tartod a fejed, akkor szirénázva tudsz döngetni lefelé és mindenki kitér előled...
-:)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.