Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hol tudják javítani a kimozdult kantnit?

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.12.15. 19:15
Ha kimozdult, megnyúlt. Ha megnyúlt nem tudod visszarakni, Ha mégis visszarakod, görbe(hullámos) lesz. Nem tudok olyan ragasztóról, amelyik a dinamikus igénybevételt bírja. Ha szerencséd van és a szerkezet nem sérült még sokáig csúszhatsz vele, az a pár centis szakasz nem fog semmit befolyásolni. Ha nincs szerencséd ott fog a léc meghalni és akkor, mikor legnagyobb szükséged lenne rá. Van pár freeride-os ismerősöm, velük szokott ilyesmi előfordulni. Ők utána már csak kerítésnek, vagy szobadísznek használják. Bocsi a károgásért. (A lányom bordjával történt hasonló, abból padot fogok csinálni)
Ba
16 élménybeszámolót írt
16
15 éve tag
2008.12.15. 16:20
Szerintem bármelyik szervizestől kérhetsz, metálgrip néven fut.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.15. 14:52
Ba! megtudnád mondani hol lehet beszerezni a kofixet ami a fémhez is tapad?Sajnos én csak eddig egy fajtát láttam,az meg igen könnyen kipattog a kantni mellől.
Ba
16 élménybeszámolót írt
16
15 éve tag
2008.12.15. 13:01
Kofixből 2 fajta van, az egyik sima talp feltöltésre, a másik pedig kanti mellé (ez tapad fémhez is). Amúgy a kanti ha kiszakad, akkor a legnagyobb baj, hogy meg is nyúlik, értsd az eredeti hosszát nem fogja csak úgy visszakapni. Ráadásul alatta az él támasztása is sérül, tehát kvázi a "levegőben log". Egy részről dolgozz alá, másrészről vedd tudomásul, hogy olyan nem lesz mint elötte. Használd azt külső élnek. A ragasztó sem tuti, mert nyilván nem fog úgy dolgozni mint a léc többi része, így előbb-utobb el fog megint vállni.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.12.15. 08:25
Szerintem telefonon kérdezz körbe pár szervízt.
Nem tudod kifeszegetni a kantnit, hogy nagyobb legyen a rés? Lévén a kantnit meglehetősen szervesen ágyazzák a lécbe, csak valami speckó ragasztós megoldás jöhet szóba, szerintem a folyékony pillanatragasztó megfelel a célra, elsősorban nem a fém felületét kell fognia, hanem a kantni rögzítőrészének "lábait" (mellékelt képen látszik) kell körbefolynia a szerkezeten belül és rögzítenie.
edge-coil.jpg
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.14. 21:42
Talán a vibráció segít a ragasztóagyag bejutásában.Azt,hogy ezt milyen eszközzel éred el azt rád bízom.Rossz az aki rosszra gondol,de a cél szentesíti az eszközt :):):)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2008.12.14. 20:35
Kösz a jótanácsokat, csak az a gond, hogy olyan hajszálvékony a rés a talpanyag és a kantni között, hogy a ragasztóanyag nagyobb viszkozitású lévén nem jut be, csak a felszínt maszatolja, a víz viszont tuti bediffundál. Esetleg szervízt tudnátok ajánlani, ahol ilyen jellegű, nem rutinszerű javítással is foglalkoznak?
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.12.14. 08:53
Hali! Sajna azt, hogy hol lett régen javítva a bátyám léce, arra már nem emlékszik fater (kb 8-10 éve volt). Amúgy amit én nagyon szerettem, az a devcom-nak van egy titán alapú kétkomponenesű ragasztója, az nagyon tuti volt, mi tésztahíd építéshez használtuk :D Amúgy sztem a legtöbb fogja mindkét anyagot egyszerre, bár ebben nem vagyok biztos, de sok sikert hozzá, és jó síelést :)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.14. 07:36
Egyet értek Tomcsival,de szerintem kétkomponensű ragasztrók között is olyat kell keresni ami egyszerre fogja a fémet és a műanyagot is.
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.12.13. 20:57
szerintem inkább kétkomponensű ragasztóval, a pillanatragasztók nagyon ridegek, amúgy a bátyámnak volt ugyan ilyen balesete, megkérdem majd édesapámat, hogy ő hol javítatta meg neki
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.12.13. 20:13
hát, ha csak kimozdult azt javasolnám, hogy a résen keresztül töltsd fel pillanatragasztóval vastagon, aztán fogd be satuba és nyomd vissza, majd hagyd úgy 12 órát.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2008.12.13. 15:10
Sziasztok!
Követ fogott az egyik lécem, a talpból kantni mellett kiszakadt egy kis darab, és a kantni a kötés alatt kb 1,5 -2 cm hosszan oldalirányban kimozdult, az eltérés maximuma kb 0.5 cm. Felette a léc borítása (cap-technology)sugárirányban kissé berepedezett. A kantni satuval szépen visszanyomható volt, és a talpat is sikerült kofix-szal szépen kijavítani. Síeléskor semmi rosszat nem érzek, jól tart, de noha a talpjavításkor a kofix szépen odasimult a fémhez, néhány csúszás után hajszálvékony rés látszik a talp és a kantni között a javítás vetületében.Félek hogy így bejut a léc belsejébe a nedvesség (famagos Hagan freeride léc).
Van e tippetek, hogy hol tudnák szakszerűen javítani Bp-en, egyáltalán lehetséges-e?
A másik kérdesem, hogy Marker M900 kötés van rajta, de nincs platni,egy enyhe emelést pedig szeretnék, lehetséges-e ez így utólag, nem lesz akkor túl rövid a sífék karja?
Köszönöm a segítséget!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.