Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Feketelista

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2008.12.19. 18:26
Sajnos ennek a kifejezésnek már kifejezetten negatív a jelentése, mindenki úgy használja, lekicsinylő módon. Sajnos.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2008.12.19. 12:42
Az én nyelvjárásomban a "tót" kifejezést használjuk a szlovák elnevezésre,nincs semmilyen lekicsinylő tartalma.Lsd. pl. helységnévként is használjuk: Tótgyarmat /Balassagyarmat északi az Ipoly folyó által leválasztott,és elcsatolt része /,valamint a köznyelvben helységnévként: Tótkomlós.És én sem ilyen tartalommal használtam. A "gyetván" kifejezést szlovákoktól hallottam abban az értelemben,hogy "maradi,durva,műveletlen", tehát ez kimondottan szlovák szó, és jellemzően szlovákok használják.Azt nem tudom, hogy Gyetvához, mint városhoz van-e köze ennek.
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2008.12.19. 12:31
Elovastam az összeset amit irtál és mélyen elitélem azokat a huligánokat ( legyen az bármilyen nemzetiségű) akik az autóitokat megrongálták. De amit irtál a Tótozás, a gyetvánozás, az csúnya volt. Mert ugye a Detva környékén élő Tót nemzetiségűek nem tehetnek róla hogy pár hüjegyerek részegen ebben élte ki magát.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2008.12.19. 12:11
Gondolod, hogy a kákán is csomót keresek ? A konkrét tényeket írtam meg, ami megtörtént, saját bőrömön tapasztalva. A szlovák és a magyar sajtó is megírta, a szlovák besztercebányai tv is foglalkozott vele több napon keresztül.Nem fogott el soha kéjes érzés a "Miért nem szeretem Szlovákiát" topikban az ott elmondottak leírásakor. Nagyon féreértettél ! Hidd el, nem drukkolok, hogy ez az új topik megteljen tartalommal. Olvasd el a "Miért szeretem Szlovákiát" topikban a legutolsó hozzászólásomat !
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2008.12.19. 11:36
Nem gyűlnek a konkrét tapasztalatok, hol vagytok Iudex és a többiek?
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2008.12.17. 19:54
Ezt a témakört azért nyitom, hogy ide mindenki leírja a KONKRÉT negatív tapasztalatát Szlovákiában.
Csak annyit kérek hogy ne az legyen benne hogy h...e szlovákok, meg általánosítások.
Konkrét nevek, helyek, dátumok stb.
Ígérem ha sok összegyül egy egy helyről, akkor megpróbálom elérni hogy az itteni sajtó is írjon róla, azaz próbáljon nyomást gyakorolni az illető vállalkozásra.

Tehát várom a hozzászólásokat....
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.