Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

EU-s bankszamla / kulfoldon

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2009.02.12. 10:23
Sziasztok!

Én is most nyitottam Németországban bankszámlát a Sparkasse-ban, mivel kinn voltam 3 hónapra tanulni. Semmi bonyodalom nem volt, és mivel volt kinti címem, abba sem kötöttek bele. Amikor hazajöttem, akkor előtte bementem hozzájuk és elmondtam, hogy hazautazom, és szeretném, ha a magyar címemre küldenék a leveleimet ezután. És egy pici gondolkodás után az ügyintéző nagyon kedvesen elintézte nekem :D Szóval piros pont a Sparkassenak :D
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 14:43
Szerencséd van. Én is örülnék annak, ha oda menne.

Mindenesetre én is elgondolkoztam már azon, hogy nyitok ott számlát úgy is sokat járunk ki. Horvátországban is nyitottam, igaz céges számlát, de az nem sokkal jobb mint itthon, sőt....

Neked melyik banknál van? Csak a kondiciók miatt érdekel. A bankot Te választottad vagy adott volt? Voltak szempontok vagy egyszerűen csak bementél az első fiókba?
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.05. 08:39
Nem szükséges bűncselekmény. Elég egy szimpla vagyonosodási vizsgálat is.

Egyébként az EU bankoknak jelentési kötelezettsége van az anyaország felé.
Még Svájc is kénytelen nyilatkozni arról, hogy mennyi külfödi állampolgár által nyitott számlája van. Sőt az EU-nak, a svájci bankok kötelesek fizetni bizonyos "adót" ezen állampolgárok után, amennyiben azok állampapírokba/kötvényekbe fektették be a pénzüket. Bár ők nem adnak ki neveket.
De ne felejtsük el mi történt Lihctenstein-ben, amikor a német titkosszolgálat szerezte meg a német állampolgárok listáját egy korrupt banki dolgozótól.
Az EU-s bankok azonban névszerint jelentenek.
Szóval ha nyitsz számlát ne azért nyisd, hogy a pénzed elrejtsd, hanem mert ott olcsóbbak a banki szolgáltatások.
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2009.02.04. 15:57
Csak tanácsként. Ne azért nyiss bankszámlát Ausztriában, mert az APEH nem látja, mert akkor nagyot tévedsz. Ha az APEH látni akarja, akkor látni is fogja. Csak kérnie kell.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2009.01.23. 09:40
Hát igen,ez nyugat, minálunk sosem lesz ilyen.
Magyarország marad a lehúzások országa.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2009.01.22. 22:55
Nem tudom az osztrakoknal mi a helyzet, de eppen a mult heten csinaltattam magamnak bankszamlat nemeteknel. (Nemet lakcim nem kellett hozza, eleg volt a magyar utlevel masolata. )

A koltseg: 5EU /ev - de ez a bankartya miatt van maga a szamla ingyenes. A Maestro Kartya eves dija az 5 EU. ( Ez nemet EC csipet is tartalmaz, nemeteknel sok helyen csak ilyen kartyaval lehet fizetni. )

Szoval amiert nem kell fizetni (ez egy magyar rablo bankokhoz szokott embernek furcsa lehet):
- Ingyenes a szamlavezetes (folyoszamla)
- Ingyenes a megtakaritesi szamla (Tagesgeldkonto), bar csak 3% kamatot ad a bank evente az itt tarolt eurora
- Internetbank, teljeskoru ugyintezes interneten. ( A havi "szamlalevelek" is ide jonnek. )
- INGYENES PENZFELVETEL A BANKCSOPORTHOZ TARTOZO AUTOMATAKBOL ES A BANKFIOKOKBAN!

Es ez nem egyedi eset. Errefele kb. minden bank ilyen. ( Bar nehol pl. PostBank kernek nemet lakcimet a szamlanyitasnal ha jol hallottam. )
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.