Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mit csináljon a szemüveges?

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.03.19. 16:06
Kipróbáltam a clip-ont: tökéletesen bevált. Néha ellenőrizni kell, teljesen a helyén van-e, de síelés közben nem mozdul ki (párszor estem is kisebbeket, akkor sem), csak max ha leveszem a szemüveget. Szellemkép, párásodás nincs (egyszer be kell fújni párásodásgátlóval).
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.02.27. 23:37
Egy tipp és egy kérdés:

Még nem próbáltam ki (mert annyira nem látok rosszul, bal szemem -3/4-es), de ideális megoldásnak tűnik: van biciklizéshez egy napszemüvegem, aminek a lencséje önmagában nem dioptriás, egy külön lencse tartozik hozzá (clip-on), amibe az optikus csiszolja a dioptriát. Ez a lencse keret meg minden nélküli, itt a képen látszik:
http://www.optirisnagyker.hu/index.php?kat=termek&tid=5
Úgy van kialakítva, hogy csak két kis rugalmas szilikon pötty ér hozzá a naplencséhez a lencse szélén, tehát a síszemüveget sem bántja. Középen meg tökéletesen beleül bármilyen síszemüveg szivacsába. Ezért aztán a síszemüveggel együtt lehet le-fel venni, és mivel nincs kerete, semmit sem vesz el a látótérből. Idén kipróbálom, ez látszik a legjobb megoldásnak.
Maga az Adidas a136 egyébként szivacsbetéttel és pánttal jár, de nem ajánlom még biciklizéshez sem, mert a szivacs alatt befúj a huzat (meg a por), és a lencse plusz a clip-on főleg erős napsütésben itt-ott egymásra tükrözi a fényt, ami engem nagyon zavar. Ha meg úgy rászorítom a fejpánttal, hogy ne jöhessen be a levegő, akkor meg a clip-on hozzáér a szempillámhoz és ettől összekoszolódva rontja a látást és nem is jó érzés, (de ilyen probléma nincs a síszemüvegnél). Akkor már inkább sima dioptriás szemüveget használok. De látom, van egy a142 síszemüvegük is clip-on-nal.
http://www.sportszem.hu/hu/termekek_ajax?termek=96

A kérdésem az (hogy ha mégsem válna be a clip-on), hogy ha a szemüvegre húzható síszemüvegek alsó része (a szükséges nagy mélység miatt) tükrözi a beeső fényt, az nem zavaró?
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.01.28. 07:24
A közelmúltban több alkalommal síelgettem. (még ide sem volt időm járni)
Úgy néz ki, hogy találtam végre egy jó síszemüveget. Gyakorlatilag nem párásodik, belefér alá a szemüvegem, s ha baj van a budis párátlanítás működik.

Köszönöm az ötleteket.

Csabor
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.22. 11:58
Még egy ötlet!

Én annak idején fotós boltban (Pálvölgyi Fotó) vásároltam pára mentesítő sprajt az objektívemhez. Síeléshez is vittem magammal és utazás közben bekentem vele a kisbuszunk oldal ablakát, hogy lássam a tükröt. Tökéletesen működött.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2009.12.22. 11:46
Köszi az ötleteket.
A szemműtétet nem akarom. Van olyan testrészem ami közelébe nem engedek semmilyen vágóeszközt. A szem is ilyen.
Kontaktlencse sem az igazi, mert se közelre, se távolra nem látok jól. (ez már korfüggő)
A páramentesítő alkalmazása és a budis akció jónak tűnik. Sajnos még van 3 hetem a kipróbálásig, vagy elrohanok egy magyar pályára.
Üdv:
Csabor
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2009.12.21. 19:51
Ha teheted viselj kontaktlencsét, én is ezt teszem ez a legjobb megoldás. Illetve sokkal a jobb a lézeres szemműtét.

A szemüveg lencse párásodása, különféle spray-kel valamennyire elkerülhető, én ezt a napszemüvegre szoktam alkalmazni, de ott sem mindig jó.
Én is Rudy Projekt szemüveget használok, amiről állítólag 3 mp síelés után lemegy a pára. Ha ez igaz, akkor is 3 mp vakon síelés, ami kék pályán nem annyira gáz, de feketén vagy buckán nem annyira mámorító ... :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.12.21. 18:50
Halihó kedves Csabor!

Lehet vásárolni direkt olyan síszemüveget, mely alá befér a dioptriás szemüveg.

Ez a síszemüveg (a többi igényes termékhez hasonlóan) legyen dupla rétegű.

A dioptriás (belső) szemüveget érdemes lekezelni valamilyen páramentesítő folyadékkal.

Mindkét szemüveget célszerű azonos hőmérsékleten egyszerre felvenni, és így kimenni a hidegbe.

Előfordulhat, hogy valamilyen okból (le kellett venni a külsőt) mégis bepárásodik valamelyik szemüveg, ekkor szélszerű bemenni egy toalettbe, a kézszárítóval azonos hőmérsékletre hozni, majd a hidegbe történő kimenetel előtt egyszerre felvenni azokat.

Több évtizede alkalmazom gond nélkül a fenti "praktikákat".
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.21. 18:44
kontakt lencse a tuti...

Én nem vagyok szemüveges,de sok barátom az és végig próbáltak már mindent, éd erre esküsznek.

Létezik dioptriás síszemüveg is, megkeresem majd a linket, szerintem van ilyen fórum topik!
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2009.12.21. 18:30
Igazán érdekelne, hogy szemüveges síelőtársaim hogyan védkeznek a szemüvegük bepárásodása ellen.
Én már mindent próbáltam, ami kevéske tudásomtól kitellik. Az, hogy dioptriás szemüveg nélkül síelek nem jöhet szóba, mert védeni akarom mások testi épségét.
Van dioptriás cvikker betéttel rendelkező sportszeművegem (Rudi projekt), van mindenféle síszemüvegem, amik csak addig jók amíg mozgok. Ha megállok pihizni, a szemüveg egyből párás lesz, s csak 15-20 méter síelés után látok ismét valamit. Ez nem biztos, hogy egészséges.
A síszemüveg alatt a rendes szemüvegem párásodik. No meg kevés az olyan síszemüveg, amely alá befér egy rendes szemüveg, s az ember fejére még sisakot is tud húzni.
Mit tegyek? Kinek van ötlete?

Csabor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.