Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

A síkötés helye a lécen

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.10.28. 22:51
Én kb pont ezt akartam leírni. Gyors kanyaroghoz, "funoláshoz" előre, gyors tempóhoz hátra. A szűz havazás számomra is meglepő volt pont az ellenkezőjét vártam.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.10.28. 22:25
Helló Xero!

Érdekes a tapasztalatod, mert elvileg az előretolt pozíció a szlalom stílust erősíti (könnyebben lehet megkezdeni az ívet), a hátratolt pedig a GS-t (nagyobb sebességnél stabilabb tőle a léc).

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Xero 90684)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.16. 22:51
Szia Joci! Félreértés ne essék ,az ELAN-nal nagyon elégedettek vagyunk.Nekünk messze ez a legjobb léc amivel eddig találkoztunk.Minden esetre érdekes ,hogy agresszivebbnek érezted annak ellenére,hogy a rádiusza nagyobb/12,1M/.Ez elképzelésem szerint talán összefügghet azzal hogy akötés előrébb van.A mienk egyébként egy 160-as Race SLX és szintén idén januárban vásároltuk ,a Söldeni tesztelést követően Lajosmizsén az ELAN vezérképviselőnél. Köszi az infót. Üdv surf
Előzmény: (Joci 90898)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.10.16. 22:03
Szia Surf!

Idén januárban én is vettem egy 2010/2011 festéssel ellátott 165cm ELAN SLX lécet. Kiváncsiságból összehasonlítottam a régi 164 cm EXPLOSIV CARBON SL lécemmel. A két léc geometriája nagyon hasonló 1-2 mm eltérés van köztük szélességben. Én az Explosivot előretolt kötéssel használtam. Most is ebben a pozícióban van és az ELAN-t mellé téve kb. 2,5 - 3 cm-rel előrébb van az ELANON a kötés. Eddig ez fel sem tűnt nekem. Viszont a tapasztalatom az, hogy rendkívűl jól irányítható. Nekem érzésre aggreszívebben kezdi a kanyart mint az 11,4 rádiuszú EXPLOSÍV bár az már eléggé kipuhult pedig nem is sokat használtam. Egyenlőre pozitív tapasztalatom van az SLX léccel kapcsolatban.
Érdemes lenne összehasonlítani egy régebbi SLX léccel, hogy ahoz viszonyítva hol helyezkedik el a kötés. Geometriájuk ezeknek a lécek nem nagyon szokott változni. A wewaflex technológiának köszönhetően a lécből már kispórolnak egy kis anyagot. Így könnyebb és hajlékonyabb lett. Lehet, hogy ezzel próbálják a léc hajlékonyságát ellensúlyozni. A lényeg, hogy a végeredmény tökéletes lett.

Üdv:
Előzmény: (surf 90449)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.10.12. 18:38
A Fischer FSX kötése saját platnival rendelkezik. Ennek közepén egy kis kar emelésével és elforgatásával mind a két kötésrész együtt mozog előre hátra, így a köztük lévő távolság nem változik az előfeszítéssel egyetemben. Mint a lenti Fischer kézikönyv is mutatja. A 0 ponthoz képest kb 2,5-2,5cm (összesen tehát 5 cm)a mozgathatóság mértéke és a hatás is az ott leírtaknak megfelelő.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.12. 14:16
Köszi!

Egy dolog meglepett, éspedig hogy tapasztalatod szerint előretolt cipővel a léc könnyebben felúszik a hóra. Ez elvileg pont fordítva van...

Én egyébként semleges beállítású vagy inkább kicsit (1 cm) előretolt cipővel síelek, mert úgy tapasztalom, hogy így könnyebb a kanyar megkezdése, aminek az előnyét meredekebb szakaszokon vélem érezni.
Előzmény: (Xero 90684)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.12. 14:11
Laci, az világos, hogy a léc 0 jele nem az optikai közepére esik...
Itt mi most a cipőn lévő jel és a lécen lévő 0 jel egymáshoz való eltérő pozicionálásáról, illetve annak a léc viselkedésére gyakorolt hatásáról próbálunk eszmét szerezni ill. cserélni. Vagyis hogy mi változik, ha a cipő a semleges beállításhoz képest előrébb vagy hátrébb kerül...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.12. 13:21
Volt egy két méteres Blizzard versenylécem anno. ess v.a.r. kötéssel (később atomic), amely tudta ezt a funkciót, de soha nem állítgattam, lévén egy terepen akár egy csúszás alkalmával is kedvtől/pályarésztől függően válogatom, hogy hogyan csúszok, buckákon megyek, vagy a pályán kívül, gyors agresszív hosszú, vagy rövid ívekkel tolom, vagy csak úgy ejtőzöm lefelé, szóval eddig soha nem volt problémám a jelenleg fixen középre tett kötésemmel.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.10.12. 13:16
Na megpróbálom összefoglalni. :)

Először 1 centis mozgatással próbálkoztam, itt nem volt olyan nagy az eltérés, de már érzékelhető. Utána megpróbáltam 2 centivel, na itt már volt szignifikáns különbség.

2 centit előre tolva lényegesen könnyebb volt a gyors élváltás, viszont bizonytalanabb is volt a dolog. Ha kicsit begyorsultam már nem volt meg annyira a biztos éltartás. Szűz hóban viszont nagyon könnyű volt felúsztatni a csőrét. Hosszan kivezetett "fun carving" ívekhez ez jobbnak tűnt!

2 centit hátra tolva már birkózni kellett! Lényegesen nagyobb erő kellett a megfelelő ívre pakoláshoz, viszont ha ott volt akkor ott is maradt minden tempónál. Egy fél napot így mentem és nagyon tetszett, viszont nagyon kimerített. Agresszív slalomhoz és nagyobb tempójú közepes ívekhez ez tűnt a kellemesebbnek.

Összeségében a hátra húzott nekem jobban tetszett, viszont nincs akkora élmény faktora, ha nem "rúgjuk" be rendesen az ívre a léceket! Aki tudja, próbálja ki. Már kis módosítással is nagyon sokat változik egy léc karaktere!

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha bármi más kérdés van szívesen válaszolok.
Előzmény: (klaci 90668)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.12. 09:03
Részleteznéd a tapasztaltakat? Szerintem sokunkat érdekelne...
Előzmény: (Xero 90652)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.12. 08:55
Szia! Köszi az infót.Ez is azt mutatja hogy csak kis eltérések ajánlottak.Üdv Imre
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.12. 08:52
Szia! Az X Scream lécemen lévő kötés S711 hasonlóan állitható mint a tiéd,én is kifogom prábálni a köts tologatást. Üdv Imre
Előzmény: (Xero 90652)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.12. 08:47
Szia Laci!Az eredeti kérdés pontosan az volt,hogy az ELAN Race SLX lécen ami újan lett vásárolva a magyarországi forgalmazótól,vajon miért van 55 mm-el előrébb a kötés ,mit azt a többi márkánál tapasztalom.Mások reakciójából is azt szürtem le ,hogy jellemzően csak 1-2 CM variáció célszerü.A Te válaszodból is az látszik ha már eltérés van az inkább hátrafelé indokolt.A léc nem az enyém,de a tulaj nagyon elégedett vele amit megértek,mert én is mentem vele és valóban szuper volt.Igy persze a kédés már kicsit költői,de számomra mégis izgalmas.Üdv Imre
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.10.12. 07:55
Halihó!

Érdemes észrevenni, hogy a lécen lévő 0 jelölés az optikai középnél hátrébb helyezkedik el.

Ez azt eredményezi, hogy a felszerelt kötés csak ritkán, extrém esetben kerülhet az optikai középre.

Jó minőségű lécnél ez az optikai középnél hátrébb lévő kötéshelyzet kitűnő segítség olyan helyzetekben, amikor bizonyos feladatok megoldását a lécre kívánjuk bízni, illetve feltétele annak.

A lécre bízott feladatmegoldások a Kanyarsí Klub Síiskola oktatási tematikájának fontos részterülete.

Szép napot mindenkinek,
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.10.11. 20:20
Én tavaly játszadoztam kicsit a kötéssel. Egy Neox TL12-esem van és itt ugyebár az első és hátsó kötés is sínen mozog. Alap helyzetben szépen középre lehet pozícionálni a beosztást figyelembe véve, de ettől akár el is lehet térni némi fejszámolással. Így nálam 310-es bakancs hosszal jó 2-4 centit lehetett játszani előre és hátra is! Érdekes élmény volt! ;)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.07. 18:12
Köszönöm mindenkinek aki elmondta a véleményét.Mindig tanul az ember Üdv.surf
Előzmény: (klaci 90453)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.07. 17:59
Akkor nincs más hátra, mint megvárni, míg Lackó bekukkant ide és véleményt nyílvánít - ő az Elanok nagy értője.
Előzmény: (surf 90449)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.07. 17:04
A helyzet az hogy én nem akarok az ELAN léc kötésén állitani,csupán szakmai szempontból érdekelne hogy az ELAN vajon milyen szakmai megfontolásból tér el az álltalános gyakorlattól,ami egyébként a szakkönyvekben is le van irva.Minthogy erre a lécre a kötés mint korábban irtam "gyárilag" van felszerelve.Pl.ez az eltérés összefügghet-e ezeknek a léceknek a szerkezti felépitésével stb. Üdv surf
Előzmény: (klaci 90447)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.07. 16:05
Az alapproblémádat értem, bár választ nem tudok rá.
De a véleményem az, hogy a mai kötéseket kell tudni állítani úgy, hogy a cipőn levő pontot a lécen lévő ponthoz képest előre-hátra vagy átfedésbe tudd pozicionálni. A mi Atomic léceinknél legalábbis így van, ezért gondoltam, hogy az Elannál is kell legyen valami megoldás...
Előzmény: (surf 90445)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.07. 15:40
Szia! Igy álltalában csak a hátsókötés állitható,bár kétségtelen vannak olyan kötések is amelyek külön is állithatók,de az elég ritka.Nekem is van egy Salomon X Scream lécem amin egy S711 kötés van ,az ilyen külön is állitható.Az eredeti problémám egyébként az hogy cipőmérettől függetlenül a lécnek az a helye ahol a cipő közepe kell hogy legyen az ELAN lécen 55mm-el előrébb van mint más siléceken. Üdv surf
Előzmény: (klaci 90439)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.