Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a A síkötés helye a lécen topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.10.28. 22:25
Helló Xero!

Érdekes a tapasztalatod, mert elvileg az előretolt pozíció a szlalom stílust erősíti (könnyebben lehet megkezdeni az ívet), a hátratolt pedig a GS-t (nagyobb sebességnél stabilabb tőle a léc).

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Xero 90684)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.12. 14:16
Köszi!

Egy dolog meglepett, éspedig hogy tapasztalatod szerint előretolt cipővel a léc könnyebben felúszik a hóra. Ez elvileg pont fordítva van...

Én egyébként semleges beállítású vagy inkább kicsit (1 cm) előretolt cipővel síelek, mert úgy tapasztalom, hogy így könnyebb a kanyar megkezdése, aminek az előnyét meredekebb szakaszokon vélem érezni.
Előzmény: (Xero 90684)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.10.12. 13:16
Na megpróbálom összefoglalni. :)

Először 1 centis mozgatással próbálkoztam, itt nem volt olyan nagy az eltérés, de már érzékelhető. Utána megpróbáltam 2 centivel, na itt már volt szignifikáns különbség.

2 centit előre tolva lényegesen könnyebb volt a gyors élváltás, viszont bizonytalanabb is volt a dolog. Ha kicsit begyorsultam már nem volt meg annyira a biztos éltartás. Szűz hóban viszont nagyon könnyű volt felúsztatni a csőrét. Hosszan kivezetett "fun carving" ívekhez ez jobbnak tűnt!

2 centit hátra tolva már birkózni kellett! Lényegesen nagyobb erő kellett a megfelelő ívre pakoláshoz, viszont ha ott volt akkor ott is maradt minden tempónál. Egy fél napot így mentem és nagyon tetszett, viszont nagyon kimerített. Agresszív slalomhoz és nagyobb tempójú közepes ívekhez ez tűnt a kellemesebbnek.

Összeségében a hátra húzott nekem jobban tetszett, viszont nincs akkora élmény faktora, ha nem "rúgjuk" be rendesen az ívre a léceket! Aki tudja, próbálja ki. Már kis módosítással is nagyon sokat változik egy léc karaktere!

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha bármi más kérdés van szívesen válaszolok.
Előzmény: (klaci 90668)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.12. 09:03
Részleteznéd a tapasztaltakat? Szerintem sokunkat érdekelne...
Előzmény: (Xero 90652)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.12. 08:52
Szia! Az X Scream lécemen lévő kötés S711 hasonlóan állitható mint a tiéd,én is kifogom prábálni a köts tologatást. Üdv Imre
Előzmény: (Xero 90652)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.10.11. 20:20
Én tavaly játszadoztam kicsit a kötéssel. Egy Neox TL12-esem van és itt ugyebár az első és hátsó kötés is sínen mozog. Alap helyzetben szépen középre lehet pozícionálni a beosztást figyelembe véve, de ettől akár el is lehet térni némi fejszámolással. Így nálam 310-es bakancs hosszal jó 2-4 centit lehetett játszani előre és hátra is! Érdekes élmény volt! ;)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.