Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

női rocker léc

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 16:28
Köszi és a mail-t is. :-)
Előzmény: (badin 134778)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2012.02.17. 13:50
Kedves Magdi!

A carving léceket is lehet/kell talpon forgatni, szóval igazából bármilyet vehetsz, ami a tudásodnak, alkatodnak és magasságodnak megfelelő, de érdemes elsajátítani az élen való sízést is! Nekem nordica cipőim/siim voltak nekem bejöttek.
Előzmény: (vinczem 134736)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 09:14
Szia Badin!

Ez egy Elan Zerst Ice léc volt, konkrétan.
15 éve tanultam meg síelni, még hagyományos léccel, oktatóval. Utána pár év kimaradt (gyerekek :-)), de az utóbbi 3 évben ismét járunk síelni. Idén voltam műanyag pályás oktatáson is, hogy megismerjem az új lécek és a régiek közötti különbséget.
Mondjuk azt, hogy középhaladó a sítudásom, inkább a rövidebb kanyarokat élvezem (piros-kék pályák), meg időnként utol akarom érni a félelemérzet nélkül, de biztonságosan száguldozó fiaimat. :-)

Élvezem a síelést, nem félek a pályákon (tudom, ez nőknél kardinális kérdés ;-)), de élen síelni még csak többé-kevésbé megy.
Ezért lenne jó egy olyan léc, amin ha akarok talpon is farolgathatok, de megtanulnék végre élen is síelni rendesen. :-)

Eddig Salomon léc-salomon bakancsom volt (6-7 évesek), idén szeretnék újítani olyanra, ami a következő 6 évet kibírja. De bárkivel beszélek, egyre jobban összezavarodom a rengeteg márka meg típus és fantázianév között. :-(

Köszi,
Magdi
Előzmény: (badin 134721)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2012.02.16. 23:40
Szia Magdi!

Rocker léc más kilakítású, adott körülmények ér paraméterek között jobban kezelhető léc! Az áll és orr közötti magasság az jó! A rövidebb léc könnyebben forgatható, de a rossz technikát is jobban ellensúlyozza, ami nem megy azt lehet erőltetni vele. Rocker léc nem egy csoda dolog, hanem egy új irányzat a sík terén. Geomeriától függően több fekhasználást is lehetővé TEHET! Nehéz konkrét modell és pontosan leírt "paramétereid" és sítudásod nélkül megmondani mi lehet neked a jó hossz és forma. Menj el több boltba. Privátban tudok ajálani neked!
Előzmény: (vinczem 134706)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.16. 22:35
Sziasztok!

Az egyik sífelszerelés boltban az eladó nagyon ajánlgatta a rocker léceket. Szerinte azt viszik leginkább a nők.
Szeretném megkérdezni, hogy rekreációs síelő nőnek (így írják szépen? ez volnék én) miben más egy ilyen léc?
Az eladó azt mondta, hogy ezzel lehet hagyományos módon is síelni, és carvingolni egyaránt. Jó a kezelt pályára, de a délutáni, összállt havas pályára is. De még a szűzhavas pályára is. Na és lehet vele gyorsan is menni, nem szitál be, mint a sima carving lécek.
Olyan szépen hangzott, mintha maga lenne a tökéletes csodasíléc.

Aki próbált már ilyet, megírná a tapasztalatait? Mennyire más érzés? ;-)

Még egy kérdés: mindenhol azt olvasom, hogy a síléc hossza, az áll-orr közöttig érjen. Szlovéniában jelentősen kisebb léceken síeltek a nők, ekkora léccel szinte én voltam egyedül a pályán. Max. a vállukig ért a léc.
A nőknek más méretek az irányadók?

Köszi,
Magdi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.