Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Csehország
Jeseniky - Cervenohorske Sedlo
síterep infó oldal
ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
watchup
10 élménybeszámolót írt
10
12 éve tag
2017.02.16. 14:46
2017 február 12-én síeltünk Cervenohorské Sedlo-n. Egy hosszú hétvége keretében. A szállásunk Loucna nad Desnauban volt a Penzion Oaza-ban, ami egyfajta diákszálló és félpanziót is adnak. Külön érdekesség, hogy az étlapon magyarul!! is le vannak írva az ételek, és még egy tanuló sípályájuk is van.

Egy egész napos Kouty sielés után döntöttünk úgy, hogy ezt a helyet is kipróbáljuk fél napra.
Kouty nagyon nem tetszett: rossz a felvonók elrendezése, jegesek voltak a pályák és a kék pálya inkább piros, a piros meg inkább fekete.

Nagyon jó döntésnek bizonyult viszont Cervenohorske, remek gyerek pályát találtunk, és bár féltem, hogy a tányéros felvonózás nehézséget fog okozni kezdő gyerekeimnek, de olyan lassan ment, hogy simán egyedül felmentek rajta. A testvéremék a szemközti piros pályákra mentek át, és nekik is nagyon jól telt a délelőtt. Ott van négyüléses felvonójuk is.

Bár nem sok természetes hó volt, de a pályákat nagyon jól kezelték, szerintem remek rendszer, amin mindenki megtalálhatja a számítását.

A pályarendszer központjában egy kisebb étkezdében ebédeltünk, ahol csak cseh nyelvű volt az étlap, és mosolyogtam, amikor Gulash néven marhapörköltet kaptunk knédlivel.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.02.01. 20:56
Mivel a szállodának nem erőssége a Wifi szolgáltatás, immár itthonról néhány kép:
IMG-5692.JPG
IMG-5687.JPG
IMG-5688.JPG
IMG-5700.JPG
IMG-5679.JPG
IMG-5682.JPG
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2014.01.30. 05:51
A hely nevének jelentése Vöröshegyi nyereg, vörös színt nem láttam, de festői lankákat, sűrű fenyveseket igen.
Néhány napot értekezlet ürügyén itt töltök, hát felhívom a kedves sporttársak figyelmét e méltatlanul elhanyagolt területre.
Győrből 390km-t autóztunk Pozsony-Brno-Olomuc irányban, mire ideértünk, töbségében autópályán.
Evvel a teljesítménnyel akár Schladmingig is eljutottunk volna, de most ezt dobta a gép.
Az előrejelzéseket látva nem sok jóban reménykedtem, kérdeztem a helyi helyi kollégákat, talán inkább bringát vigyek?
A szállásunk a terep szívében található, méltó módon Hotel Cervenohorske Sedlo, 1013m-es tszf magasságon. Egy igazi időutazás a létező szocializmusba. Tisztaság és rend van, de a berendezést nem cserélték Gustav Husak uralma óta. A személyzet kedves és két fiatal pincérfiú beszél angolul is, ami nagyon hasznos a vendáglátásban.
A szálloda ajtótól 50m az első sípálya, de sajnos a frissen lehullott 15cm hó kevés a sporthoz, de látványnak gyönyőrű. A terepet sok kicsi felvonó és egy modern 4 üléses szolgálja ki. Kipróbálni nem tudtam, de sokkal több hó esetén jó kis terep lehet.

Síelni átmentünk a szomszédvárba, Khouty-ba, erről inkább ott írok.
F

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/cervenohorske2014/galeria/ (szerk.)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.