Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Bagolyirtás (Mátra)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (24)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2024.02.03. 21:56
Nagyon köszönöm! Jobb sorsra érdemes az általam kitalált, kijelölt pályácska. WFeri
Előzmény: (Robin 220648)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2024.02.03. 18:29
Feribácsi ! Csak neked ! Csak itt ! Csak most ! 🙂
20240127-133507.jpg
20240127-133524.jpg
20240127-133632.jpg
20240127-133810.jpg
20240127-133845.jpg
20240127-134137.jpg
20240127-134235.jpg
20240127-134333.jpg
20240127-134346.jpg
20240127-134351.jpg
20240127-134507.jpg
20240127-134725.jpg
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2024.01.03. 20:01
Kedves Bagolyirtás iránt érdeklődők !

Évek óta hajtogatom, hogy egy felvonós szánkópálya üzletileg biztosan megérné, mert itthon nincs, nagy a kereslet iránta. A felvonóhoz való szánkó vontató függeszték létezik. Aránylag kevés havon is működhet.
Mivel közel van MSZI-hez is, "ki lehetne húzni a méregfogat" hogy nem lehet szánkózni a sípályán, mert adva volna a lehetőség, hogy hol lehet!
Akit érdekelnek részletek, írjon közvetlenül nekem.
Előzmény: (Síhuhu 218440)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.29. 21:34
A pálya megvan, felvonó is, nem csinálni kellene, hanem működtetni (persze ahhoz telek kellenének). Ehhez képest a Szallas.hu-n megjelent egy hirdetés, hogy szánkópályaként MŰKÖDIK! (Persze ahhoz is hó kell, igaz, a fekvése kiváló, nem véletlenül jelöltük ki barátaimmal annak idején a nyomvonalát.) Íme a hirdetés:
https://szallas.hu/programok/bagolyirtas-szankopalya-matraszentimre-p2906
Legalább így hasznosuljon!! WFeri
Előzmény: (Síhuhu 218440)
Síhuhu
19 élménybeszámolót írt
19
2 éve tag
2023.03.06. 16:32
Bocsánat, de lehet hogy rosszul értem akkor én akár Bagolyirtásra csinálhatok egy pályát?
Mert ha igen akkor már van otthon pár cuccom hozzá pl.:utéstompitó szivacs, háló,HÓÁGYÚ
Ha valaki szeretné csinálhatnánk oda egy pályát!
Várom az ötleteteket, hogy mit hogyan kéne csinálni.
Síhuhu
(Milán)
Előzmény: (WéberF 218367)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.03.03. 20:32
Valószínűsítettem, hogy ez már korábban eszedbe jutott. Nem is tettem javaslatot, csak "vágyakoztam".
Sajnos nincs olyan kapcsolatom, hogy érdemben tudjak segíteni. Ebben az új világban az idős szakemberekhez csak akkor fordulnak, amikor az ügyeletes "sztárok" már mind csődöt mondtak.
Előzmény: (WéberF 218378)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.03.03. 18:39
Régen lefutott kör. Rezsőéknek már több, mint egy éve felajánlottam, de nem az Ő hatásköre a fejlesztés finanszirozása (?) Talán Normafa új gazdáit érdekelhetné? Arra még nem ajánlgattam. Hátha van valakinek némi kapcsolata a Magyar Síszövetség viszonylag új elnökségi tagjához(?).
Én már kérdezni sem merek, nemhogy terveket ajánlgatni! WFeri
Előzmény: (Daddy 218376)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.03.03. 16:52
Szerintem Visegrádon jobb helye lenne. Nagyon kedvelem a visegrádi pályát, annak elhivatott üzemeltetőit, de azt a tolókaros felvonót nem. Egyetlen pozitívuma az, hogy van!
Előzmény: (WéberF 218367)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.03.02. 18:55
Csak nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy valamire még jó lehetne a Bagolyirtásra valamikor telepített sífelvonó! Vagyunk néhányan, akik nosztalgiából szívünkön viselnénk a sorsát (kitalálók, fejlesztők, valamikori üzemeltetők, használók).
A lényeg: SZABAD A "PRÉDA" - nincs nyilvántartott tulajdonos! Egyedül az engedélyező hatóság nyilvántartásában szerepel. Bármikor leszerelhető, új helyen hasznosítható, újra engedélyeztethető (a komplett dokumentáció elérhetőségéhez van információ).
A berendezés ára 0Ft, leszerelés, szállítás, újra telepítés, engedélyeztetés néhány millió Ft-ból megoldható (akár egy magas hegyoldalban lakó magánszemélynek is megérheti egy sínes futószekrényes megoldással). Egyszerűen telepíthető, csak a két fordító oszlop igényel beton alapozást, a többi átvezető oszlop szinte csak le van szúrva a földbe (lásd a korábbi - Egykori sípályák bejegyzéshez csatolt képeket). Nosza rajta! Ne hagyjuk már az enyészetnek! Még mindig nem rozsdásodik (igen jó korrózióvédelmet írtunk elő annak idején), teljes elektronikus védelmi-jelzőrendszer működőképes, vonszolók megvannak. Az üzemeltetéshez szükséges elektromos betáplálási szerződést az illetékes áramszolgáltató nemrégen felmondta, mivel jó pár éve nem volt fogyasztás (persze - hó sem volt, miért járatták volna).
Tehát: HASZNOSÍTSA MÁR VALAKI !!! Ne pusztuljon el, amikor még üzemképes! WFeri
Előzmény: (WéberF 216447)
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2022.11.21. 20:28
Ma már sok minden álom. Még jó ha néha eltudunk menni sízni.
Előzmény: (WéberF 216447)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.11.21. 15:34
Úgy tűnik, el kell engednem ezt az álmot. Marad az enyészeté egy jobb sorsra érdemes profi berendezés. Ha fellelhető lenne a legális tulajdonos, akkor néhány százezer forintért újra lehetne hasznosítani (na nem a hulladéklerakóban!) - csak találni kellene egy kellemes lejtőt, ahol van remény hóra, vagy akár privát "siklóként" személyfelvonóként sínen működő házi liftként. (Aki akarja, érti.) WFeri
Előzmény: (Tervező 216250)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.10.17. 22:21
Kedves Tamás! Mindketten ismerjük az előzményeket, a többi részletben is igazad van (mármint a könyveléstechnikai lehetőségekben is), de sajnos alighanem az akarat hiányzik. Lenne ötletem, merre lehetne nyomozni: van-e még a helyszínen "élő" villamos fogyasztásmérő, illetve mikor volt utoljára, kinek a nevén, stb. Én már obligón kívül vagyok, mint öreg nyugdíjas (nem is az ERBE-től mentem nyugdíjba), az üzemeltetés megszervezésére már nem vállalkoznék, csak nosztalgiából foglalkozom az én ötletem alapján létrejött pályával, az aktív éveim során a sajátomnak érzett létesítménnyel (sícsapat kapitányaként, közép, majd felsővezetőként a cégnél). Látva azt, hogy telek nemigen lesznek mostanában, hóágyúzásra nincs esély - egy ilyen mini-pályán értelme se lenne - a felvonó hasznosítására volt olyan ötletem, hogy esetleg át lehetne telepíteni - pl. a Nagyvillámra. Rezső nem nagyon érdeklődött, ill. nem az ő kezében volt a döntés.
Sajnos így áll a helyzet, pedig még nem lett az enyészeté a berendezés! Ennek ellenére nem jutottam nyomára a "tulajdonosnak" - igaz a Paksi AE RT-hez még nem jutottam el, ma már mások a viszonyok. Az ERBE gazdasági igazgatójaként (eredetileg erőműves mérnök voltam, némi közöm volt az atomerőmű létesítéséhez, sőt...!) annak idején még kedvesen szóbaálltak velem, ma már azt sem tudják ki vagyok, ki voltam. Pedig még mindig a szívemen viselem a Bagolyirtási pálya, vagy legalább az "atomerőművi teherfelvonó (akkori "álnevén" sodronyos emelőberendezés) sorsát. WFeri
Előzmény: (Tervező 216250)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2022.10.17. 21:34
Egészen konkrétan arról van szó, hogy Deák úr 2012-ben ajánlatot kért tőlem a felvonó szakértői vizsgálatára, meg van a levele.
De nem engem kért fel, valaki árban "aláígért"
Tehát vélhetően a felülvizsgálat megtörtént, és akkor 2017-ig az engedélye rendben volt.
Az időközbeni változások miatt ez a határidő folyamatossá váltott az 5 évenként esedékes szakértői vizsgálat megfelelősége esetén.
Tehát éppen idén lenne aktuális a vizsgálat.
Vagyis ha megfelelő műszaki állapotban találjuk, akkor hó esetén szabályosan működhetne-elvileg.
Olyan nincs, hogy valaminek nincs tulajdonosa, főleg úgy, hogy 2012-ig egyértelműen meg volt nevezve.
Egyszerűen rossz helyen keresik !
Nem sífelvonót kell keresni !
Mivel "anno..izmusban" devizát ilyen sporteszközre még szoc. országból sem lehetett igényelni, úgy érkezett be, mint a paksi atomerőmű "teherfelvonója"
Persze elképzelhető, hogy abból a listából időközben leselejtezték, "eltüntették"
Akkor ismer a könyvelés ("régen" így volt leltározáskor ) "fellelt készletet"
Én úgy vélem, ha valaki akarja, tudja rendezni a sorsát.
Előzmény: (WéberF 216248)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.10.17. 18:33
Sajnos cáfolnom kell az előttem szólót. Igaz, hogy az ERBE (a valamikori létesítő, évekig "tulajdonos") cég létezik, Deák Zsolt sporttársam is aktív még, bár már nem ő irányítja a még létező sí-szakcsoportot - de a felvonóról semmit nem tudnak, a cég nyilvántartásaiban nem szerepel (szakmailag utánanéztem, mivel egykoron én az ERBE gazdasági igazgatója voltam, megtehettem). Magyarán nincs gazdája, nincs nyoma annak, hogy bárkinek is a "tulajdonában" lenne. A sípálya területe pedig részben önkormányzati, részben "rendezetlen" tulajdonú. WFeri
Előzmény: (Tervező 216247)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2022.10.17. 18:12
Kedves érdeklődők !

A legutolsó információm 2012-ből származik. Akkor az ERBE tulajdona volt, mint eredetileg is.
Az ügyintéző Deák Zsolt volt, zsolt.deak@erbe .hu

A cég most is létezik, https://www.erbe.mvm.hu Bp 1117 Budafoki u.95 tel kp. 06-1-3824700, erbe@erbe.hu

Tehát szerintem nem gazdátlan, ha a "Jó gazda gondossága" esetleg nem is látszik a berendezésen.
Akit érdekel, keresse az urat vagy utódát, talán valaki tud felvilágosítást adni.
Előzmény: (Síhuhu 216244)
Síhuhu
19 élménybeszámolót írt
19
2 éve tag
2022.10.16. 16:07
Kedves Ferenc,
Megtudott valami újat?
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2021.08.18. 14:36
Bejártam néhány hónappal ezelőtt a Bagolyirtás néven jegyzett sípályát. Lásd az Egykori sípályák topikban. Nagyon úgy néz ki, hogy nincs olyan gazdasági formáció, amelyik a leltárában nyilvántartaná a felvonót - hacsak a PAKSI ATOMERŐMŰ ZRT ? _ őket még nem sikerült elérnem. Találjunk már egy jó hasznosítást ennek a jó állapotú, jobb sorsra érdemes berendezésnek!!!!!
Előzmény: (WéberF 209322)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2020.06.10. 21:33
Kedves Feri, és bárki akit érdekel nosztalgiából !

Nálam még mindig meg vannak a berendezés eredeti tervei, a létesítéssel kapcsolatos levelezés és néhány fotó is.
Akit érdekel, jelezze,beszkennelem és szívesen elküldöm.
scheder@freemail.hu
Előzmény: (WéberF 209320)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.06.10. 18:25
Ahhoz képest, hogy van egy kis hír arról, hogy valamikor volt Bagolyirtáson, a Györhegy alatt egy kis felvonós sípálya, amit az ERŐMŰ Beruházási vállalat lelkes sportolói hoztak létre és amíg a telek kegyesek voltak hozzánk üzemeltettük is, valahogy nem találom az eredetit. Szóval: megpróbáltam hozzászólni, képeket feltölteni - azóta sem találom. Hátha itt sikerül valami emléket állítani ennek a nagyon kedves kis helynek. WFeri
Sipalyank-kitablazasa.jpg
Also-forditooszlop-Bagolyirtas.JPG
Bagolyirtas-a-palya-osz-elejen.JPG
P1270990.JPG
Sihaz-a-palya-felol-a-legfelso-felvonooszloppal.JPG
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2017.02.02. 16:23
Akkor nyilván együtt dolgoztál Orsó Emillel, meg még néhány ERBE-s kollégámmal. Valóban lengyel "drótköteles emelőszerkezet"-ként importáltuk a Paksi Atomerőmű beruházás jogcímén (nem volt annakidején egyszerű dolog egy ilyen felvonó behozatala és telepítése!)
Az eredeti tervekhez képest Kiss Laci kollégám és barátom rendkívül komoly fejlesztéseket tervezett és valósított meg az elektromos vezérlésben és az oszloponkénti sodronyfigyelő elektronikában! A kezelőházban látni lehetett, ha az egyik sodronyvezető csiga kimozdult a helyéről, leesett a sodrony, vagy más gond támadt (sajnos volt olyan, hogy fegyelmezetlen gyerekek feldobták a tárcsát a szembejövő oldalra, leakadt a sodrony, stb... de a lelkes kezelők - nem egyszer jómagam is - 1-2 órán belül helyreállították). Mindezt olyan "használati díj" ellenében, ami szinte még a felvonó villamosenergia fogyasztásának költségeit sem fedezte. Nem is azért üzemeltettük.
A sodrony kötélfonását kétévente ellenőriztetni kellett úgynevezett roncsolásmentes vizsgálattal - nem okozott gondot, mivel az ERBE Minőségellenőrzési Osztálya - sok mindenben, ebben is profi szakemberekkel (és síelést kedvelőkkel) rendelkezett. A Közlekedés Felügyelet ellenőrzése alá estünk, mint "kötött pályás" rendszer, volt olyan alkalom, amikor a jelentésükben azt írták, hogy az ország legmegbízhatóbb és legkorszerűbb védelmi-szignalizációs rendszerű sífelvonóját üzemelteti a kezelő (ez a már megnevezett Kiss László érdeme!)
Hú de sok emlék fűződik ehhez kis pályához!
Ja! És akkoriban még voltak olyan telek, hogy hétvégente érdemes volt felautózni (Bp-től 1 óra 20 perc alatt Pásztón keresztül oda lehetett érni) - szombat reggel pályataposással kezdtük, majd rajta - síelés. Persze a pálya melletti fák alól folyamatosan ment a hó belapátolása középre! (Erről Kelecsényi Lajos tudna mesélni.)
Még annyi előnyünk volt, hogy egy üdülőnk is üzemelt Bagolyirtáson (itt született meg az ötletem, hogy milyen jó lenne itt a közvetlen közelben egy saját sífelvonó, a többi már más történet) szállás lehetőségében végképp érdemes volt felmenni hétvégére, sőt az "Ügyeletesnek" - aki természetesen rendelkezett felvonó-kezelői vizsgával - kötelező volt (kb. 15-en tettünk Bánkúton kezelői vizsgát, beosztottuk az ügyeletet.) Akinek nem jutott szállás, még azt is megtette, hogy szombaton hazajött, vasárnap reggel újra fent volt!
WFeri
Előzmény: (Tervező 193660)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.