Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nyelvhelyesség

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2024.03.01. 11:30
Kedves Endre!
Remélem jól írtam neved, mert egyébként sehol nem találom leírva, csak endre77 van mindenfelé ami elérhető számomra, beleértve a bemutatkozó oldalt is.
Az első, hogy valóban próbálsz segíteni sok embernek (sokmindenkinek, így mondják felénk). Köszönjük a valóban sok hasznos tanácsot!
A második, amiről most én szeretnék Neked tanácsot adni, az a visszajelzés kultúrája. Alapja, hogy nem csak a visszajelzés adásnak, hanem a fogadásnak is kulturált módon kell történnie. Hibázhatunk, fogadjuk el, ha ezt valaki ki szeretné javítani. Ne támadásnak vedd, hanem használd fel a további kommunikációdban. Ha valaki szól, hogy nem érthető amit írsz, hiába lenne hasznos, ha az ékezet mentes rögtönzött fogalmazások, lényeges szavak kihagyása az egészet értelmezhetetlené teszi, akkor elősször gondold végig. Lehet, hogy segíteni akar.
Mert vigasztalást attól kaphatunk, aki egyetért velünk, de fejlődésünket azok szolgálják, akik nem.
Előzmény: (endre77 221000)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.03.01. 07:20
Az, hogy fél évente van egy elütés abban, amit írok - nyilván összevethető azzal, hogy valaki privát üzenetben (mert ez ugyen így egyenes) suttyózza a másikat...
Mondom mégegyszer. Ez az többedik suttózás volt. Nem reagáltam az üzeneteire.
Előzmény: (VÁrpád 220999)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2024.02.29. 22:21
Szerintem csak az kapott, aki az előzményekben nyilvánosan rakta a tüzet, és önmaga is hibákat ejt olykor nyelvhelyességben.
Pl. (látalanban, nyilán)
Vagy valami hasonló. Más magyarázata nem lehet.
Szerintem még az elején, egy privát üzenetben jelzett észrevétel, kritika, méltányosabb lett volna, nem lenne ez az értelmetlen adok-kapok.
Jó szó helyt talál!
Valójában ki marta meg előbb a másikat?
Szerintem el kéne engedni ezt az egészet.

Remélem a lécednek jó gazdát találsz!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.29. 19:38
Nekem nem a kritikával van bajom, hanem a minősíthetetlen hangnemmel, amit megenged magának. Ismeretlenül, a billentyűzet mögül persze könnyen fotelhuszárkodik az ember.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2024.02.29. 19:35
Engedd el, az élet túl rövid ehhez.

A "salyat" szó után már minden karakter idopazarlas :)
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2024.02.29. 19:09
Sziasztok! Pár hónapja engem is kritizált, mert szóvátettem olvashatatlan hozzászólásait. Üdv!
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2024.02.29. 18:01
Nem tudom, hogy más kapott-e nyelvészünktől privát üzenetet. Nekem ez már nem az első suttyózása.
A fórum szellemiségéhez méltatlannak érzem és bejelentést tettem az adminisztrátoroknak.

"Irtad az eszed magall az latszik a leveleidbol..latalanban..nyilan...Titan..nagybetuvel szo kozben..Hat Teged a salyat hulyeseged nem zavar... csak mase??A sok angol magyar zagyvasagod..az sem...szegyelld magad suttyo ...."
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.23. 22:22
Peter! Remek csillagos 5-os leulhetsz!!! A megallapitasodnak ..sok ertelme nincs,-...de azert legalabb elfoglalod Magad. Tanar leven nem lehet hogy az -"ekezet nelkuli"- az kulon szo??..A "Lezser"- is osi Magyar szo...gondolom-/remelem/ ..nem nyelvtanar vagy...INKABB SIELJUNK RENDBEN??....mar aki tud.....

Ha Teged zavar az -"ekezetnelkuli"-....akkor ird ekezettel csak helyesen...vagy olvass mast...Engem ha untat vagy zavar valami ...akkor lapozok....Te is jobban jarsz...probalj sielni!!
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2023.12.23. 20:15
Nem árt , ha próbálunk magyar nyelven helyesen írni , ha néha kicsit hibázhatunk a billentyűzeten , az talán belefér , de azért nem árt átnéznünk a hozzászólásunkat! Van akit zavar az ékezetnélküli , lezser szavakkal írott mondanivaló.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.23. 16:52
Maga a jövevényszó a szakkifejezés, ezt szerintem senkinek a világon nem kell megmagyarázni.
Mielőtt 200-as vérnyomással suttyózol, káromkodsz meg őrjöngsz nekem privát üzenetben - ha másképp nem megy - akkor próbáld meg szép komótosan (akár szótagolva) újra elolvasni és értelmezni, amit írok.
Előzmény: (endre77 219838)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.12.22. 14:40
Megtisztelsz, hogy Lőrince tanár úrhoz kapcsolsz. Nem vagyok nyelvész, egyszerű mezei mérnök-közgazdaként szeretem és tisztelem az anyanyelvemet. Beszélek majdnem anyanyelvi szinten egy másikat, kommunikálok még kettőn. Amiért ezt a hozzászólásomat írtam - tiszteljétek a nyelvünket, helyesírását, kifejezőkészségét! WFeri
Előzmény: (endre77 219823)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.21. 21:26
Igen szakkifejezes a suttyo aki magyarul nem tudja magat kifejezni... s nyakatekert ..f....sagoktol azt hiszi intelligens!!


Engem sem erdekel a tema tovabb maradjunk a sielesnel...nem en hoztam fel egyebkent...

Bekes Karacsonyt es jo sielest mindenkinek
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.21. 14:26
A szakkifejezés, amit sikertelenül keresel: jövevényszavak.
A magyar - mint minden nyelv - dinamikusan változik.
Ettől még nem kell hazánk nevét kis kezdőbetűvel írni, ékezeteket teljes mértékben mellőzni. Egybe vagy külön? Mondatkohézióról nem is beszélek, mert sokszor a mondat alapelemei nem fedezhetőek fel.
A magam részéről nem kívánom tovább fűzni a gondolatmenetet.
Békés Karácsonyt!
🌲
Előzmény: (endre77 219831)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.21. 13:25
Valo igaz amit irsz teljesen egyetertek!..DE AMIROL irtam ahhoz nem igazan tettel hozza....ami sokkal rondabb...Budzse,huttezunk... ,soppingolunk,likolunk,...aztan flatterozunk,carvingolunk...meg a sok okorseg..az sokkal rondabb semmilyen nyelven semmi ertelme de a sok utodott meg elegansanak is tartja magat!!....HMMM??????


En kint elek de aki igy beszel az valami suttyo ....aki normalis az meg az 56-osok kozul is szepen elkuloniti!!../Persze magyarorszagon riporterek Tv bemondok is hasonloan kotyvasztanak...NA EZ A GAZ!!!

En melle utok a billentyunek,- vagy kijavit,- ezek a pedig szandekosan..na!!!- az nagy kulombeseg LEGALABB is Nalam!!
Előzmény: (Sörapu. 219825)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.12.21. 06:26
Nem siethet annyira az ember, hogy ennyire slendrián írásokat tegyen közzé. Vagy ha tényleg ennyire kevés az ideje, akkor várjon egy nyugalmas pillanatig és alkosson akkor. Ez nem csak rád vonatkozik, hanem mindenkire akik lustaságból nem használják a magyar karaktereket. Kíváncsi lennék, hogy az érintettek egy üzleti levelet, ajánlattételt, vagy egy év végi céges beszámolót is ilyen stílusban írnának-e meg?
Előzmény: (endre77 219823)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.20. 23:16
Kep on magunkrol?...ez jo kep leven magyar oldal ...-online media-...szep magyar szo...-dekodolni-az is szep magyar szo??


You know mar sokat felejteni magyar szo..???Szepen irni helyesen csak nem tudni mit mert magyarul mar nem megy??

Ez gondolod frankobb?....eszre sem veszed magad inkabb sielesrol beszeljunk ...ha van hozza szolasod..
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.20. 23:12
Tisztel Lorince Ferenc!!!Bocs gyorsan irok sokszor telefonrol es nem mindig nezem at.... de legalabb magyarul irok ha helytelenul is ...De ez meg mindig jobb a Budzsezesnel, likolasnal, shoppingolasnal, huttezesnel... na meg a si nyelvezet ..flatterolas... meg a sok baromsag!!

Lehet hibasan de nem probalom keverni a magyar szavakat az erthetetlen ertelmetlen kulfoldiekkel.. aminek egy nyelven sincs ertelme!!
Előzmény: (WéberF 219817)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.20. 18:44
Én sem szívesen olvasom/nézem az efféle hozzászólásokat, de véleményem szerint ez egy kép önmagunkról. Az online média ilyen.
Örülj, hogy tudod dekódolni! :D
Előzmény: (WéberF 219817)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.12.20. 16:28
Tudom, hogy egy fórum a gyors reagálások helye, nem is mindenkinek van teljes magyar karakterkészlete - de irritál, amikor magyartalanul, helyesírási hibákkal, sőt értelmezhetetlen kifejezésekkel írnak. Kifejezetten kifogásolom JaniJuli és Endre77 hozzászólásait! Nem hinném, hogy elfelejtettek magyarul, még ha külföldön is élnek. Adminok feladata nem lehet helyesírási hibákat javítani, de a magyartalanság ellen lehet valamit tenni? WFeri
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.