Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Semmering - Stuhleck síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő busz értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 1870, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  cwetokFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.17. 22:30
(Üzenetazonosító: 205442)
cwetok Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2017.03.14.
16 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
A márc. 15.-i hosszú hétvége vasárnapját töltöttem itt. 9-re érkeztem a P2-be, egész közel tudtam a pénztárhoz parkolni. Csak délelőtti jegyet vettem 12:30-ig, mert arra számítottam, hogy a 10+ fok miatt délutánra kevésbé lesznek élvezetesek a pályák. Kb. 11-ig nagyon jókat lehetett csúszni, aztán kezdték magukat megadni, végül 12:30-ra már igazi buckatengerré váltak, főleg az alsóbb részeken.
A pályákat jól leírták előttem. Csak osztani tudom a véleményeket: hosszúak és szélesek, kiváló vonalvezetésűek. Fél nap alatt nem tudtam az összeset besíelni, de kedvencem a 3-as és 11-es pályák voltak, de többi is nagyon élvezetes. A 11-esen (is) komoly buckákat túrtak össze délre a sporttársak. A végén fáradt combokkal az egyik bucka ki is fogott rajtam és meghívott egy röppenésre, aminek nem tudtam ellenállni. Nekem szerencsére nem lett komoly bajom, nem úgy mint egy sítársnak, akit a hegyi mentők vittek le :(

Nem bántam meg hogy csak délelőtti jegyet vettem, mert a pályák délre nagyon szétestek a meleg miatt. A vizes hó meg blokkolta a léceket, a vízszintes részeken botozni kellett. Persze márciusban erre már lehet számítani.
Összességében kiváló pályarendszer Pesttől 3 órára. Simán visszatérő hely, de akár több napra is megfelelő.
Feladó:  nemeth _csabaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.05. 20:36
(Üzenetazonosító: 205220)
nemeth _csaba Hozzászólások: 169
Regisztrált: 2011.01.20.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valószínűleg csütörtökön megyek!!
Feladó:  Sörös PéterFérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.03.05. 20:00
(Üzenetazonosító: 205219)
Sörös Péter Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.12.23.

Erre én is kíváncsi vagyok mi 15.én mennénk de kicsit bizonytalan vagyok

Feladó:  petja40FérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.03.05. 12:27
(Üzenetazonosító: 205210)
petja40 Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2018.02.19.
BEMUTATKOZÁS

Mit gondoltok? Érdemes a hétvégén 2 napra kimenni Stuhleckre? Milyen ott a helyzet, pláne hétvégén? (Még nem voltam.) Havazást mondanak péntekre. Vagy inkább Chopok?
Feladó:  Husszár KatalinNőHaladó síelő
Dátum: 2019.02.24. 22:21
(Üzenetazonosító: 205076)
Husszár Katalin Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2010.10.22.
12 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A Semmering jelenleg 1 db hatalmas jégtömb itt – ott némi műhóval. Mindez hétvégi tömeggel praktikusan egy túlélő show. Ezen nincs mit szépíteni.
Feladó:  syorg58FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.22. 18:15
(Üzenetazonosító: 205021)
syorg58 Hozzászólások: 107
Regisztrált: 2008.01.21.
20 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi, végül Monichkirchen lett belőle tegnap, a pályák 1200 m alát már 11-kor kásásak voltak, de legalább nem voltak sokan.
Dátum: 2019.02.21. 18:16
(Üzenetazonosító: 204999)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Jövő héten már véget érnek az Osztrák síszünetek,tehát remélhetőleg kisebb tömeg várható!Pályák egyenlőre jók,bírják a meleget!Reggel érdemes korán érkezni azért,de a P3-ban mindig lehet helyet találni és onnan lehet a kasszához csúszni!!
Előzmény: (syorg58 204935)
Dátum: 2019.02.20. 22:03
(Üzenetazonosító: 204978)
20 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi,akkor alszunk még rá egyet.
Előzmény: (PoLizei 204947)
Feladó:  PoLizeiFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.02.20. 10:37
(Üzenetazonosító: 204947)
PoLizei Hozzászólások: 58
Regisztrált: 2006.11.20.
9 síterepet értékelt

Hétfőn voltunk. Sajnos elég későn értünk ki, kb. fél 11-re, nem sok parkoló volt szabadon, a szerpentinen azért találtunk. Ebből következik, hogy embertömeg is volt bőven, persze nem a hétvégi szinten, a lifteknél tűrhető volt a várakozás. Délben a W11 alatti részen már komoly buckapálya alakult, délután a felmelegedéssel máshol is. Érdemes lett volna nyitásra kiérni, és a délutáni csúszást már nem erőltetni.
Előzmény: (syorg58 204935)
Dátum: 2019.02.19. 20:01
(Üzenetazonosító: 204935)
20 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!
Volt valaki mostanában itt? Hétköznap mekkora tömegre lehet számítani, illetve a meleg mennyire viselte meg a pályákat?
Fél 10 körüli érkezésnél melyik parkolót javasoljátok? Köszi a válaszokat!
Feladó:  RM
Dátum: 2019.01.30. 15:02
(Üzenetazonosító: 204244)
RM Hozzászólások: 792
Regisztrált: 2004.10.27.
75 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia,

https://www.stuhleck.com/do/preisli...ste?suche=Punkt :

100 Punkte Karte (gültig diese und nächste Saison)
ERWACHSENE

Ez szerint még a következő szezonban is érvényes a pontkártya ...
Feladó:  SzilvásgombócFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.30. 14:52
(Üzenetazonosító: 204243)
Szilvásgombóc Hozzászólások: 101
Regisztrált: 2009.08.01.
20 síterepet értékelt

Sziasztok!

A Pontos kartyaval kapcs. lenne ket kerdesem:
- nap kozben honnan lehet tudni, hogy hany pont van meg rajt?
- meddig hasznalhatok a megmarado pontok? csak aznap, vagy a heten? vagy egesz szezonban?

koszi,
Zs.
Feladó:  bartokiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.28. 22:55
(Üzenetazonosító: 204177)
bartoki Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2010.01.31.
14 síterepet értékelt

Most vasárnap voltunk Stuhlecken.
Nem sokkal 10 után értük oda, a P3 parkoló-szerpentinen még volt hely.

De a sor már növekedett a Stuhleckbahn felvonónál, és ahogy ilyenkor szokás, lassan is haladt (ilyenkor minden második-harmadik gondola már a P1 felől teli érkezik).
Igazán vehettünk volna 11-órás jegyet, mert amúgyis csak 10:56-kor jutpttunk át a kapukon :)

Én úgy éreztem hogy a pálya alsóbb részei eléggé össze vannak fagyva :(
Jaj, nagyon kár - normálisan a kedvencem a (térképen jobb oldali) 2-es pálya, most az egészen egybeállva, lesodorva, karcol a léc a kemény anyagon.

A kék pályák közül az 1 és 12 pálya jó állagú volt - az a fajta, amin könnyű síelni, könnyű kanyarodni, farolni.

Bár az 1-es pálya meredekebb részein már akkor buckás volt amikor odaértünk (nem sokkal 11 után).
A 10-es pálya is elég szenvedős volt - buckás, és lesodort-kemény részek váltakozva.

Hátööö... nem vagyok benne biztps hogy az egész pályát látta ratrack az éjjel. :)

Az új, 12-es pálya nekem tetszett, nagyon jó hogy csinálták.
Elég egyenletes lejtésű, panorámás, napfényes.

A 3a felső része is egész jó volt, de az alsó 1/3 nekem már ott is egy szenvedés volt az összeállt, kemény hó miatt.

A nap végén elég sokáig időztünk a fenti hüttében, mire jüttünk le, addigra a (térképen) bal oldali 2-es pályát már éppen megdolgozták a ratrackok. Háát, így azért más :)

Hát, lehet hogy feljebb azért nem járnak annyit, mert ezt próbálják összehozni.

A sorbanállás nap közben már tűrhető volt.
A szép időhöz és hétvégéhez képest tulajdonképpen kicsit jobb is mint amire számítoottam.
Feladó:  Memu
Dátum: 2019.01.22. 14:16
(Üzenetazonosító: 203930)
Memu Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2018.11.28.

Jan.18-tól 20-ig terveztünk síelni a Semmeringi pályákon. Péntek 12-től Hirschenkogelen kezdtünk. Kezdőként én belebuktam abba a pályába. Nekem az 1-es kék is nehéznek bizonyult, ezért inkább szánkóra cseréltem a sílécemet, a férjem pedig élvezte a síelést a tökéletesen rendben tartott pályán. Szombaton reggel kissé megingott lelkesedéssel indultunk Stuhleck-re. Az előző nap kudarcából kiindulva a tanuló pályát, vagyis az 5-ös parkolót céloztuk meg. 9-re értünk oda. Üres P-hely sehol nem volt. Sőt, autók se előre, se hátra. Kénytelenek voltunk a pályával szemközti panzió parkolójába visszatolatni megfordulás céljából, ahol is a tulaj közölte 5 euróért akár maradhatunk is. Ujjé!!! Parkolás kipipálva. Jó tanács: A "nagy parkoló" felé vezető útnak a szélén SEHOL, mondom SEHOL ne álljatok meg!! Rendőrbácsi bünteti!! Nekem csak a Familienliftre (csákányos)vettünk egész napos jegyet, ha jól emlékszem 23 euróért. A férjem pedig a komplett pályára való jegyet vette meg, 45 euróért. Tökéletes tanuló pálya fogadott. Széles, lankás, tökéletesen kezelt. A gyorsabb pályákról nincs rajta átmenő forgalom. Nagyon ritka rajta az én már baromi ügyesen tudok száguldozni, csak megállni ne kelljen típusú ámokfutó. Szombathoz képest a felvonónál sem volt nagyobb várakozás. A kezelő személyzet segítőkész. Ha valaki még bizonytalan a felvonónál, akkor kérés nélkül lassítanak. Én itt megvetettem a lábam. Szinte egész nap megállás nélkül csúsztam. Itt van idő és lehetőség a technikát gyakorolni. Mivel sok a magyar így elég sok infót összeszedtünk a pályákról. A férjem pár bemelegítő kör után elindult saját tapasztalatot gyűjteni. A tanuló pálya tetején lévő fa alagúton keresztül átgyalogolva ért ki az 1a pályára, ahonnan lecsúszva ért a dupla csákányoshoz, ahol egész hétvégén komoly sorbanállás volt. Azon föl, és csúszás a 2-es pályákon. Szerinte ugyan az mint a tanulópálya, csak sokkal hosszabb. Állítólag ide is lehet külön jegyet venni. Aki nem túl rutinos vagy nincsen halált megvető bátorsága, annak tökéletes választás lehet. Legközelebb én is ide veszek jegyet. A 2-est is megunva, ment tovább átcsúszva a 8-on majd le a 3-on a 4 ülésesig(Promibahn). Hát azt nem vállalta be túl sokszor. Olyan hosszú sorok kanyarogtak, hogy az ő türelméhez mérve az már nem fért bele. Azért 1x, 2x felment vele és bejárt minden pályát,és minden felvonót, de mivel mindenhol óriási volt a sor és a várakozási idő, így inkább visszacsúszott hozzám a tanpályára. Azt mondta, hogy nem akkora élmény mint a többi pálya, de a sorban töltött idő még annál is nagyobb pocsékolás. Vasárnap is ugyan ezt ismételtük. Hazafele eredményesnek nyilvánítottuk a hétvégét és megállapítottuk, hogy ide még visszajövünk.
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2019.01.01. 17:56
(Üzenetazonosító: 202885)
tothlevente Hozzászólások: 365
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem értem a 28ai hozzászólást. Valóban sokan voltak, de leginkább a nézők. Lehetett síelni rendesen. Igaz, a kék délkörül majdnem telítve volt, de a székes szinte egész nap üresen járt, kevesen síeltek rajta, délután 3 után szinte senki.
A hó pedig olyan, amilyen. Alkalmazkodni kell hozzá. Élvezni azt, ami épp van. Elvégre azért megyünk, hogy jól érezzük magunkat. Nem pedig nyavalyogni. Bocs.
Feladó:  TheJackFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.01. 16:42
(Üzenetazonosító: 202878)
TheJack Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2013.01.27.
12 síterepet értékelt

BUÉK mindenkinek!

Szilveszterkor mégis kimentünk és nem bántuk meg. A parkolóban megijedtünk, mert alig volt hely, de a pályákon nem volt tömeg.
A felvonóknál sem alakult ki hosszabb sor, a pályák minősége sem volt rossz az éjszakai friss hó ellenére.
Nagyon jót síeltünk, érdemes volt kilátogatni.
Dátum: 2018.12.30. 20:26
(Üzenetazonosító: 202841)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma nem voltak annyira sokan mint az előző napokban,azért a havazás és nagy szél sok embert elriaszt!Egész nap havazott,mostanáig lenti részeken kb 20cm esett!Majd holnap kiderül mennyien lesznek!!!
Előzmény: (TheJack 202836)
Feladó:  TheJackFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.12.30. 18:24
(Üzenetazonosító: 202836)
TheJack Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2013.01.27.
12 síterepet értékelt

Sziasztok!
Volt valaki ma kint, milyen volt a tömeg helyzet?
Mi holnap mennénk 1 napra, talán következtetni tudnánk, hogy érdemes-e a szilveszter miatt.
Köszi!
Dátum: 2018.12.29. 08:38
(Üzenetazonosító: 202788)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Elég rosszak voltak a pályák is,de mikor ennyi ember van nem lehet mást várni!8-10 óra között lehetett jókat menni,de utána vége volt!!Január 7.után ismét nyugalom lesz!!
Előzmény: (minerel 202777)
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2018.12.28. 21:18
(Üzenetazonosító: 202777)
minerel Hozzászólások: 3537
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

és szeringem rettenet volt a pályák állapota is.

következőutolsó laponként: összesen 1870, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.