Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Semmering - Stuhleck topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2024.01.17. 23:03
18 napos (nem 14) várakozás csak a 2 hónapos és éves online "matricáknál" van! Az egynapos és 10 napos a fizetési tranzakció átfutása után azonnal érvényes lesz vagy amelyik napra veszed annak 00:00 órájától indul.
Előzmény: (TZoli 220347)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2024.01.17. 21:04
Akkor ezek szerint ez egy jó, gazdag élményekkel teli sínap volt! Annyit szeretnék hozzátenni, hogy a digitális osztrák matrica érvényessége, tudtommal ha nem változott, 14 napos várakozás után lép életbe. Mert minden neten vásárolt cuccot vissza tudsz adni 14 napon belül. Elkerülni pedig azt a kiskaput, hogy első használat után hazafelé visszaváltsd, csak így tudják.
Előzmény: (bartoki 220334)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2024.01.17. 13:09
Tegnap (kedden) voltunk Stuhlecken.

Jóféle!

Az idő jó volt, a hó OK, síelők alig.

Előtte vekengtem, hogy menjünk-e, mert a bergfex.com borús (és szeles) időt mondott.
A sielok.hu már kevésbé borúsat.
A stuhleck.at még kevésbé borúsat, és nem annyira szeleset.

Végül a stuhleck.at időjárása jött be, és nap közben szél sem volt (a szélkerekek is alig forogtak) csak a nap végén.

Magyar benzinkúton vettük az osztrák pályamatricát, és ott mondták hogy van már "digitális" (nem felragasztós) matrica Ausztriában is.
Azt az osztrák autópálya app-pal kell venni (vagy a neten).
És a digitálisból nemrég lett 1-napos matrica is, ami kicsit olcsóbb:
(11.5 EUR helyett 8.6 EUR - köszönjük prüsszelnek!)

https://www.asfinag.at/en/toll/vignette/

Aztán beárnyékolta a napot, hogy a Spital am Semmering autópálya lehajtón, hátulról belénk koccant egy helyi pick-up truck.
Én megálltam a STOP táblánál, ő (helyiként) nem szokott...

Kitöltögettük a papírokat, szépen elment az idő.

P3 parkolóban még így is nagyon jó helyek voltak - az 1. és 2. kanyar közötti vízszintes platón álltunk meg.
Onnan már felmászás nélkül lehet becsúszni a kasszához, és itt a legkönnyebb gyalogolni ha mégis vissza kellene menni az autóhoz (de nem kellett).

12:13 körül értünk a kasszához.
Na, akkor már várjuk meg a 12:30-at a délutáni jegyhez.
Az így megspórolt 5.5 EUR felét addig elittuk a hüttében, forró csoki formájában.

Sorbanállás sehol nem volt (kassza, lift, fenti hütte) nincs mese, hétköznap kell jönni.

Aki nem hiszi, Bergfex-en vissza lehet nézni a webcam history-t:

https://www.bergfex.com/semmering-stuhleck/webcams/c102/

A hó (így, hogy kevés ember volt) egész jó volt.

Pár cm friss hó is eshetett mostanában, mert az erdei illegalitásban csúszóknál is látszott egy ilyen nyom.
Kicsit mi is mehettünk "szűz hóban" a pályán is.

A fákon asszem csak azért nem volt már ebből a friss hóból, mert lefújta azóta a szél.

A könnyű pályákon mentem (1, 12, 2, 1b, 10).
A problémás részek problémásak ahogy szoktak (buckásodás, keményalapig lesodrás) de azért nem volt full síkos.
Le lehetett evickélni a meredekeken is, és a lankás részek carvingolhatóak voltak.

A 9-1a könnyített becsúszás az aljára is nagyon szépen be volt most takarva - a keresztező földút is havas.

15:50 utolsó felvonózás, utána fenti hütte.
De ott akkor már eléggé záróra hangulat uralkodott - a gulyáslevest már elrakták, úgy hozatta vissza nekünk egy kedves magyar lány (a dolgozók ~fele magyar).
A zsemlét inkább már nem is, mert hogy az már száraz. :)

Mire kávét kértem volna, addigra a KV-gép is el volt már takarintva.

Naplemente után, de még a világító felhők fényénél indultunk lefelé.
Az árnyas részeken azért már nem lehetett olyan jól látni :)
Sajnos friss ratrakolás még csak alig volt (1 nyom széles, egy darabon).

Deviszont a hóágyúkat elindították több helyen már ~15:30 körül, párszor belefutottam a jégfüggönybe :) jobb elkerülni azt a részt ahol épp lehull a földre.

Jól van, gondolom először hóágyúzni akarnak, és csak utána ratrakolni.

Hazafelé megvalósult a régi álmom - egy egész tálca kólát sikerült venni egy BILLA Plus-ban (1-et fizet 2-t kap zuper akktion 1 doboz csak 60c).
Ebben még igazi Zucker van, nem pedig az itthoni glukóz-fruktóz szirup (ami nem kóser):

https://en.wikipedia.org/wiki/High-fructose_corn_syrup#Other

Ünnepi alkalmakkor lesz mivel kínálni a vendégeket.
Igazi kóla, nyugatról!
IMG-6303.JPG
IMG-6305.JPG
IMG-6307.JPG
IMG-6310.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.