Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kell a bot vagy nem? Carving

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2005.01.13. 06:37
A carving si egy fejlodés eredménye. A carvingsivel általában vegyes technikát sízünk. Ez azt jelenti, hogy a léc beépített ívén utazunk, de a befordulást hagyományosan oldjuk meg, nevezetesen magas tehermentesítéssel, illetve annak módosított formájával, amit úgy nevezünk, hogy magas tehermentesítés mérsékelt felállással. A sibot hozzatartozik a sporthoz. A sibot a meghosszabitott kezünk, egy muszer, mellyel akkor is érzékelni tudjuk távolságunkat a lejtotol, amikor mással (defenzív vezetés) vagyunk elfoglalva. Ha funcarvingot sízünk, alkarletétel (kézfejtől könyökig) a hóra, célszerű letenni a botot, mert ebben az esetben akadály. Funcarvingnál mérsékelt felállás sincsen, mély helyzetben váltunk élt s szinte azonnal szükség lesz a kezeinkre hóközelben, ezért sem szükséges a bot. A szépsíelés, az elegáns könnyedség, (vegyes technika) azonban igényli a bothasználatot.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.12. 22:59
Jó a méret.
poka
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.12. 22:24
Üdv mindenki

Tegnap kaptam egy Head Cyber C 140-as (rádiusz: 14)lécet. Az lenne a kérdésem, hogy 163 cm-eset kaptam és én 189 cm vagyok. Gyakorlatilag az államig ér a léc. Jó méret ez egy ilyen léchez és középhaladó-haladó szinthez? Mert ha nem akkor még kicserélhetem.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.01.12. 16:52
Jópár éve űzöm és oktatom a carvingot. Ha kérdésed van, szívesen segítek, Egyébként is-is. Kell is bot meg nem is. Attól függ, mit gyakorolsz éppen, mit művelsz a pályán. A klasszikus sízéshez (a carvingtechnikákhoz is) többnyire azért "hordunk" botot.Bár most már szinte soha nem "szúrjuk vele a hegyet".Rövidebbek is lettek a botok.
lastscan23-800-600.jpg
286-800-600.jpg
282-800-600.jpg
270-800-600.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.07. 15:11
Természetesen a klasszikus hóeke, és a biztonsági "rolózás" (előre hátra csúszás, "szállingózás"), és az oldalcsúszás, léctalpon, éllel fékezve ugyanúgy kivitelezhető a carving léccel, mint a hagyományossal.
Éltalában tévhit az, hogy a hagyományos technikákat nem, vagy csak nehezebben lehet kivitelezni carvingon, mindent meg lehet csinálni vele, amit hagyományos léccel, kivéve a stabil, gyors egyenessiklást, ilyekor a rövid, kisrádiuszú lécek hamar beszitálnak.
Mclain
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.01.07. 14:48
Köszönöm Stani, ez megnyugtatóan hangzott. További tanácsokat is várok. Pl. van a carvingban biztonsági ereszkedés (lásd. hóekézés, vagy a boardnál az élezgetés)ha nagyon meredek v. jeges vagy megsérülsz?
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.01.07. 11:52
body carvingnál felesleges a bot, meg csak terhedre lenne:) de azért van pár olyan szitu, aminél jó ha ott van a bot, persze ezt én mint síző mondom, de ha te boardos vagy, akkor úgyis megszoktad a bot nélküli életet:)
Mclain
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.01.07. 10:43
Gyakran látok szépen carvingoló (talán csak vagánykodó) sporikat, hogy síbot nélkül kavarnak. Én most kezdem jószerivel a carving technikát, de tavaj annyirra élveztem amikor egy hetes síelés utolsó napján (untam a boardot is az alpint is)kölcsönöztem egy carving szettet. A nap végén szinte már haza indulás előtt, elkaptam a snowboardban megismert ívet... hát beszarás volt. Senki nem oktatott még ezért nem steretném ha rosszul rögzülne. Napokban megyek újra csúszni, jó volna ha adnátok pár örökbecsű tanácsot mielőtt összetöröm magam a nagy igyekezetben (pár szavas technikai tanácsot is szivesen fogadok). Úgy tűnt a botnak csak a felvonónál tolakodáskor volt szerepe.??
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.