Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Járás-Síelés kapcsoló

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.01.24. 10:24
AZ én bakancsomon a Flex-et is állítani lehet.
Salomon bakancs /nem volt óccsó/ és van rajta lépés állító is. Ha új bakancsot vennék arra törekednék hogy minél több mindent állíthassak rajta, ne kelljen járás közben kikapcsolni a kapcsolókat, csak átállítani walk állásba. És persze kényelmes legyen. És persze a fém kapcsolók nekem valahogy biztonságosabbnak tűnnek mint a műanyag. És mindenekelőtt legalább egy fél órát el kell tölteni benne hogy érezhető legyen hogy nem nyom sehol és kényelmes. Egy kényelmetlen cipő az egész síelést elronthatja.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.22. 23:28
Mivel igazából csak kényelmi felszerelés, a keményebb bakancsokról lehagyják, így tudnak a bakancson könnyíteni, másrészt mint mechanikus szerkezet hibaforrás is egyben, kopni is kophat használat során, csökkentve ezzel az F-indexet.

igazából a jó hasonlat az lenne, hogy míg egy hétköznapi autóban már lassan alap, hogy elektromos az ablakemelő, addig egy rallyautóban soha nem látni ilyesmit.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.01.21. 11:50
Viszont miért lehet az, hogy felfelé már egyre ritkul ez az opció? Mert ha rendesen működik, akkor bekapcsolva ez is tudhahtja a 100 as indexet nem?
Blaze
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.21. 11:37
Szia Vid!

Azért a ski/walk funkció a felsőbb kategóriás bakancsoknál is létezik. Felsőbbet mondok és nem legfelsőbbet, azaz versenykategóriát. Nekem egy Nordica Next 5.1 bakancsom van, aminek a flex indexe 60-tól 80-ig terjed. Én adok a bakancsnak rendesen minden hóviszony között meg ugratások, de semmi panaszom nincsen. Óvatosan a flex bűvölettel. aversenybakancsok amelyek 100 körül vannak, arra lettek kitalálva, hogy arra a néhány percre amíg egy versenylesiklás tart maximális egybeforrást biztosítsanak a léccel. Ez a keménység azonban nem túl kényelmes egész napos síeléseknél. Javítsatok, ha tévedek.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.01.21. 11:32
+ Mi a véleményetek a head autómata járás-sízés megoldásáról. Ha erősebben előredőlök akkor egyből enged?
Ez nem tűnik bíztatónak
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.01.21. 11:25
Viszonylag újoncként azt gondoltam, hogy ez minden új bakancs tartozékának kell hogy legyen, de látom, hogy a magasabb kategóriás/flexes bakancsoknál ez már hiányzik. Miért? Van valami hátránya?

Egyébként szerintetek mit érdemes előbb venni, lécet, vagy bakancsot?
Azt már tudom hogy viszonylag gyorsan szeretek menni nagy íveken. Elég gyorsan tanulok, tehát nem szeretnék nagyon alap felszerelést venni.
Már síeltem párszor, úgyhogy kezdőnek sem igen mondanám magam.

Mellesleg hol lehet alaposabb szaktudást szerezni felszerelés tekintetében?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.