Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Carving léc vásárláshoz kérnék tanácsokat!

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Snufkin
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.03.20. 12:55
Ezzel egyetértek.
Egyébként most jöttem haza a síelésből, kipróbáltam a lécet, és nagyon jól ment. Főleg a korábbi, hagyományos lécemhez képest volt nagy a különbség.
Úgyhogy szerintem egy kis odafigyeléssel érdemes használt lécet venni annak, aki nem akar egy új lécre minimum 35-40 ezer forintot költeni.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.03.16. 14:31
Ezt a rozsda dolgot nem értem. Egy kis rozsdafolt a szélén még nem jelenti hogy az teljesen alámászott a kantninak.
Snufkin
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.23. 18:49
Köszi a linket!
BBBalázs
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.02.23. 08:13
Snufkin!

Én itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=90&na_step=30&t=9008668&na_order= találtam egy táblázatot.

(Lehet, hogy mire ránézel, már hátrébb kerül a bejegyzés, mert most a lap alján van.)
Snufkin
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.22. 20:51
Szia Agent!

Minden bizonnyal igazad van, de én legalábbis úgy vettem észre, hogy minden szempontból ideális használt síléc (=ugyanolyan állapotú, mint az új, csak olcsóbb :)) nem létezik. Természetesen én is elolvastam vásárlás előtt az általad említett cikket, és a síbörzén látott és nekem megfelelő lécek közül még mindig ez volt a legjobb választás. A rozsda egyébként szerencsére csak néhány nagyon kicsi részen jelent meg - egy új lécnél ez persze kizáró ok lett volna.
Mindenesetre nekem amúgy az a lényeg, hogy arra az évente 8-10 napra legyen egy használható lécem, erre pedig szerintem jó lesz ez egy darabig. (Bővebben csak akkor tudok nyilatkozni, miután átéltem a "carving érzést". :)
A síkötés beállítására biztosan létezik valamilyen táblázat. Pusztán emiatt most nem vinném el síszervízbe a lécet.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.21. 20:04
A kötés beállításának szempontjából az említett összefüggés (60kg=6-os beállítási érték)nem igaz, a beállítandó érték kiszámítása jóval összetettebb számítás igányel, én pl. a 100kg-mal, erősen haladó szinten 7-re állított kötéssel csúszok.
A beállítást bízd szervízre.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.21. 20:02
A léc éle, akár új, akár használt NEM lehet rozsdás, kerülni kell az ilyent, persze már késő, ahogyan a waxolás is gyanus, mindez összefoglalva itt olvasható VÁSÁRLÁS ELŐTT!!
https://sielok.hu/rovat/silec/cikk/hasznalt-silec-vasarlasanal-mire-ugyeljunk/
Snufkin
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.21. 11:16
Sziasztok!

RM, köszi a tanácsokat!
Tegnap végülis elmentem egy barátommal a síbörzére, és sikerült egy (használt) Fischer DRS 102-es lécet venni (ezen kívül tán még egy potenciális jelölt volt, de az már igen viseltes volt szegény). A léc 168 cm hosszú, a rádiusza 19-es, a keménységét nem tudom. A kötés pedig Salomon serie 7. Ránézésre egész jó állapotban van, a kötés nem lötyög és jól zár. A léc éle kicsit rozsdás, ez állítólag "normális" egy használt lécnél. Amiben nem vagyok még biztos, az a talp állapota, mivel jól le van vaxolva. Remélem, nem derül majd ki, hogy csupa karc az egész.

Egyébként van valakinek tapasztalata ezzel a léccel kapcsolatban? Hogyan fordul, és egyáltalán milyen érzés vele síelni?
Ja és még valami: a kötésen a számozás a súly szerint van? Pl. 60 kg-hoz a 6-os a jó vagy ez másképp működik?
Hali!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.02.01. 18:42
Szia! Ha a hasznalt lec vasarlasa mellett dontesz, akkor hozza nagyon erto embert mindenkeppen hivj el magaddal. En nagyon rafaragtam egy magyar kolcsonzobol vett leccel. (Lehet erdemesebb az osztrak kinalatot is megnezni, ha ugyis mesz ara sielni.) Egyebkent a lectipus kivalasztasaban segithet a https://www.blizzard-ski.com, ott a tudasszintedet, penztarcadat figyelembeveve ajanl az oldal egy Blizzard lecet. Aztan persze hasonlot nezegethetsz vagy kereshetsz mas gyartotol is. Ha osztrak palyamenti kolcsonzobol veszed a lecet, akkor kis nyelvtudassal lehet abba is belemennek, hogy tesztelesre kikolcsonzod egy napra, aztan ha tetszik megveszed, ha nem akkor kifizeted a berleti dijat. Legutoljara baratnomnek sikerult meg alkudni is 180EU-rol 150-re. Szoval hasznalt lec eseten en a kiprobalom, megveszem megoldast javasolnam, ha van ra mod.
Snufkin
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.02.01. 18:11
Sziasztok!

Harmadik éve síelek, síoktató barátom szerint elértem a középhaladó szintet. Idáig egy elég lestrapált, hagyományos lécem volt, most viszont feltett szándékom egy carving lécet venni. Ebben kérném segítségeteket! Ti milyen lécet ajánlanátok?
173 cm vagyok és 60 kg. Inkább a lassabb sebességet kedvelem. Kezdő (easy) vagy inkább haladóbb (fun, allround?) lécet vennétek a helyemben? Milyen rádiusszal? (Megjegyzem, carving léc terén még nem vagyok nagyon járatos, csak anynit tudok, amit itt az oldalon olvastam.)
Kb. 15-20 ezer forintot tudnék rászánni, ezért elgondolkoztam, hogy érdemes-e inkább használt lécet venni. A síbörzéken szerintetek jobb áron lehet hozzájutni a felszereléshez, mint mondjuk egy használt léc kereskedésben? Ha ezért az árért tudnék már új lécet is venni, akkor persze inkább azt választanám, csak kérdés, hogy ezek milyen minőségűek…

Minden tanácsot előre is köszönök!
Snufkin
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.