Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Mönichkirchen - Mariensee síterep leírás szállás cikk galéria videó oktató síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 869, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  darvaskristofFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.03.11. 00:41
(Üzenetazonosító: 208952)
darvaskristof Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2019.12.30.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Tegnap voltam, már eléggé tavaszi idő volt, de a felső részen a fák között még lehetett természetes havazás nyomait látni.
Ha jól látom, ez eredetileg két különálló pályarendszer lehetett, amit a 6-os kék pályával kapcsoltak össze.
A Mönichkirchen-i oldal hangulatában a mi Mátraszentistvánunkra emlékeztetett, csak kb. kétszer olyan hosszúak a pályák, és mindezt egy nagyon enyhe lejtésű erdei pálya köti össze a parkolóval.
A Mariensee-i oldal lényegében egy hosszú pálya, ami a felső részen háromfelé ágazik, majd újra fonódik.
Mönichkirchenben parkoltam, onnan egy aránylag gyorsabb lift vitt föl középig, onnan egy rövid csúszás után egy másik lifttel lehetett továbbmenni, az viszont már sima rögzítettszékes lassú lift. Ennek a tetejéről lehetett átcsúszni a Mariensee oldalra, ahol már ugyancsak fejlettebb, gyors lift megy.
A 7-es és a 8-as pálya volt a legélvezetesebb, a folytatása, a 9-es viszont inkább küzdelmes. Kár, hogy nincs ennek az ülőliftnek egy középállomása (illetve olvasom egy korábbi fórumhozzászólásból, hogy korábban volt csákányos lift), az alsó részt kihagytam volna. Legalább volt lehetőségem gyakorolni, hogyan kell kásás-vizes hóban menni.
Kedélyes vidéki hangulat volt, a liftesek gyakran köszöntek a beszállásnál, a Berggasthofnál jó kis sajtosknédli-levest kaptam.
A parkolóhoz visszavezető 5-ös pályán rendesen kellett hajtanom magam, de ez tökéletes levezetésnek bizonyult, sőt kedvet kaptam, hogy megtanuljak sífutni.
A fekete pálya máshol, pl. Stuhlecken szerintem piros lenne, az itteni piros pályák kékek, az itteni kék pályákat pedig sífutópályáknak jelölik. Épp ezért a számok csalókák, a lesiklásra ténylegesen használható pályahossz kisebb, az 5-ös és 6-os pályának inkább összekötő szerepe van, lejtése nincs - bár utóbbi jobb hóviszonyok közt szép panorámacsúszásra alkalmas.
A kurta 1-es pályán nem mentem, de úgy láttam, kiváló tanulópálya.

Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/monichk...irchen-2020-tavasz/galeria/ (szerk.)
Feladó:  musynkaFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2020.02.28. 14:48
(Üzenetazonosító: 208759)
musynka Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.01.22.
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Természetesen, több is. Rögtön a pénztárnál is.
Feladó:  musynkaFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2020.02.28. 11:35
(Üzenetazonosító: 208753)
musynka Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.01.22.
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nagyon nagy kár, hogy FERNBLICK nél elbontották a csákányos felvonót. még pár év, és vissza fogják építeni, mert lefelé nem lesz hó.
h i r d e t é s

Feladó:  GregJuhaszFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.02.18. 09:44
(Üzenetazonosító: 208470)
GregJuhasz Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2020.02.17.

Köszönöm szépen, teljesen rossz helyen kerestem az oldalon :)
Előzmény: (Egér 64 208462)
Feladó:  Egér 64FérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.02.17. 21:26
(Üzenetazonosító: 208462)
Egér 64 Hozzászólások: 217
Regisztrált: 2009.11.26.
27 síterepet értékelt

Feladó:  GregJuhaszFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.02.17. 20:31
(Üzenetazonosító: 208460)
GregJuhasz Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2020.02.17.

Sziasztok!

Sajnos nem találtam róla infot a honlapon ill. a síterep adatlapján, van a síközpontban eszköz bérlési lehetőség?

Előre is köszönöm a segítséget!
Greg
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2020.02.07. 18:28
(Üzenetazonosító: 208214)
Bélapó Hozzászólások: 1202
Regisztrált: 2005.11.07.
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma szikrázó napsütés félig üres parkoló. Hó csak a pályán van, sítúrázni csak a pálya szélén lehet, a túraútvonalon nincs hó. A felső részeken egészen elfogadható a hó minősége, az alsó lapos részen messze van az ideálistól. De csúszik!
Feladó:  Csatoth79FérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2020.02.03. 14:51
(Üzenetazonosító: 208058)
Csatoth79 Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2018.03.16.
5 síterepet értékelt

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Bemutatás videó
:)
Előző rész:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Feladó:  ViriFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.19. 20:24
(Üzenetazonosító: 207634)
Viri Hozzászólások: 649
Regisztrált: 2003.09.26.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem tudom elképzelni, hogy a sípályán a tányéros mellett fel lehet sétálni, főleg szánkóval a kézben.

Tudomásom szerin a sípályákon szigorúan tilos szánkózni. Ahol van kijelölt szánkópálya ott lehet.

A mellékelt térképen nem látható szánkózásra kijelölt pálya. Persze ez az idők folyamán - mivel ez a térkép nem ma készült - megváltozhatott már.

https://sielok.hu/images/siterkepek.../monichkirchen.jpg
Előzmény: (Ironlac 207546)
Feladó:  IronlacFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.17. 07:20
(Üzenetazonosító: 207546)
Ironlac Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2010.02.22.

Sziasztok! Szankozas erdekelne engem is h.lehet-e!? Felsetalva az tanyeros mellett es a visszavezeto lankason a parkoloig!? Igy lehet ingyenesen? Vagy mashogy!?
Feladó:  SmimiNő
Dátum: 2020.01.02. 11:53
(Üzenetazonosító: 207105)
Smimi Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2020.01.02.

Sziasztok! Tudunk szánkót bérelni a mönichkircheni pályán? Hat gyerkőc menne,nem szeretnék feleslegesen szánkót cipelni.
Feladó:  csabeszkaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.01. 15:01
(Üzenetazonosító: 207081)
csabeszka Hozzászólások: 268
Regisztrált: 2010.01.02.
37 síterepet értékelt

Fél napot síeltünk: sokan voltak, de nagy tömeg azért nem volt (a mariensee-i ülőszéknél max. 1 perc sorban állás); kemény műhavas pályák, amik 10 óra után igen kemények (jegesek) lettek (rendes hó csak a fekete pálya felső részén volt az időmérő pálya aljáig-ott nagyon jó volt síelni).

(tegnapelőtt ismerős elmondása alapján melegebb időben szintén tömeg, de hamar nagyon huplis pályák voltak, sokan esetek, keltek).

Egy 3-as osztályzatot azért adok a mai napra. (éles kantnival menjen, aki mostanság akar kimenni!!!)

Nagyon-nagyon hiányzik egy rendes havazás.
Dátum: 2019.12.31. 06:05
(Üzenetazonosító: 207036)
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap (dec.30) szikrázó napsütés, hatalmas tömeg, hosszú sorok a lifteknél. Ez utóbbi nem zavart, mert túrázni mentem Dagoberrel. A parkolót rendesen kibővítették, így parkolási gond megszűnt (viszont sokat kell gyalogolni). A lapos részen a kutyát pórázon kellett tartanom mert annyian jöttek lefelé mintha felvonulás lett volna. A három lift találkozásánál lévő kocsmákban még állóhely is alig volt. Nem is időztem sokáig, megittam a sörömet és húztam is tovább. Fent meglepve tapasztaltam, hogy Mariensee felőli oldalról nincs minden lift tele. Gondolom annyira szétsíelték a pályát, hogy csak a fanatikusak maradtak. Talán ennek köszönhető, hogy lefelé jövet a fenti kocsmában simán találtam ülőhelyet. Lefelé jövet a pálya minőségén meglátszott a tömeg. Mönichkirchen oldalon igazából nincs meredek rész. Ennek ellenére néhány helyen szét volt sieve a pálya. Összességében nagyon kellemes kis túra volt. 11-kor indultam az alsó állomástól fél kettőre értem a csúcsra, kényelmesen megebédeltem és még világosban hazaértem.
Dátum: 2019.12.21. 22:30
(Üzenetazonosító: 206870)
37 síterepet értékelt

A határ menti síterepek legtöbbje ki sem bír nyitni, vagy ha megnyitottak már be is zártak pl. Mönichkirchen -hatalmasak a veszteségek, hiszen a karácsonyi főszezon elmarad, a foglalásokat visszamondják, amit tetéz, hogy előtte egy rakás pénzt feleslegesen elhóágyúztak! Elkeserítő a helyzet....
Feladó:  bertazsFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.08. 11:40
(Üzenetazonosító: 203201)
bertazs Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2013.01.03.
56 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szombati ausztriai havazást látva, egy hirtelen ötlettől vezérelve, vasárnap kiugrottunk egy 4 fős társasággal Mönichkirchenbe, csúszni egyet. Elsősorban a közelsége miatt választottuk, valamint az előzetes tájékozódás szerint arrafelé minden utat tökéletesen járhatónak jeleztek és ez így is volt a valóságban is. A reggel fél hetes budapesti indulást követően 10 órakor már a bérletpénztárnál álltunk. A Sonnenbahn lift parkolójában már szép számmal volt autó és főleg honfitársaink képviseltették magukat, de azért még találtunk szabad helyet. A pénztárban egy kedves magyarul is beszélő lány adta a tickettet, ami egész napra 36,5 euro és délig óránként 2 euroval csökken, de van 2-3-4 órás jegy is. Az előrejelzések szerint napos, de szeles időt ígértek, de megérkezésünkkor a hegy épp álmosan egy nagy felhődunyhába takarózott, amit Holle anyó meg is rázott egy kicsit, így hóesésben kezdtük a síelést, de egy óra múltán valóban teljesült az előrejelzés, mert szélúrfi elfújta a felhőt és a nap hátralévő részében napos, de szeles időben róttuk a kilométereket. Minden felvonó és minden pálya üzemelt, bár a hóréteg helyenként nem volt túl vastag, mert a szél lefújta a havat és ott kicsit jeges volt. Néhol már kis barna foltok is át-át ütöttek a fehérségen, néhány apró kavics társaságában, máshol meg kicsit buckás volt a pálya, amin technikai és természetes hó keveredett. Első csúszásra bemelegítésként a Schwaigbahn tetejétől (1315 m) teljesen lecsúsztunk a parkolónkig (1000 m), de kb. félúttól a Sonnenbahn lift melletti 5-ös pálya egy lejtés nélküli helyenként botozós, nem túl élvezetes szakasz, úgyhogy ezt legközelebb már csak a hazainduláskor vettük igénybe. Inkább átmentünk a másik oldalra és a Panoramabahn melletti 7-8-9-10-es pályákat váltogattuk, egyszer egyszer visszacsúszva Schwaigbahn aljába, majd újra vissza a Panoramabahnhoz. Fél kettő felé, amikor már kellően átfújt minket a szél egy fél órácskára meglátogattuk az 1415-ön lévő Stoa-Alm hüttét, amelynek teraszáról gyönyörű kilátás nyílt a tájra, de mi most inkább bent a melegben ettünk egy forró sajtos knédlis levest (4.30 euro) ki-ki egy forraltborral (4.50) vagy búzasörrel (4.50) leöblítve, majd folytattuk ahol abbahagytuk egészen zárásig. Összességében egy jó kis nap volt. A pályán helyenként sok volt az ember, főleg kezdő és snowboardos, meg sok gyerek, ezért nem nagyon lehetett full tempóban közlekedni, főleg a 9-es pálya alsó részén kellett vigyázni, de azért a 7-es pálya tetején az indulása utáni letörésen bátran lehetett engedni. A fekete jelölésű 8-as pálya sima piros, bárki bátran kipróbálhatja. Az időjárással is szerencsénk volt és most a pályarendszer gyakori hátránya az előnyére vált, mármint hogy alacsony, mert a felvonók és a pályák így végig a fák között mennek, amelyek azért jócskán felfogják a szelet, más magasabban fekvő pályákon fahatár felett ilyen szélben már nem biztos, hogy mentek volna a felvonók. Bár a pályákon sokan voltak, de a lifteknél egyszer sem kellett sorban állni. Kezdőknek és a haladó szintre most lépőknek egy-két napra ideális síterep, de úgy érzem lehetőség szerint mi is kimaxoltuk. Az ilyen távolságban (kb. 3-3 és fél óra Bp-től) lévő síterepek közül Donovalyval és Hirschenkogellel, nagyjából egy szinten van és bár Stuhleck nagyobb (és drágább is), de az ottani hétvégi sorbanállás okán Mönichkirchen sokszor jobb választásnak tűnik egy napra.
20190106-131742.jpg 20190106-131749.jpg
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.01.05. 12:15
(Üzenetazonosító: 203042)
nyugiba Hozzászólások: 348
Regisztrált: 2007.01.18.
10 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szemüveg nemcsak hóesésben kell. A hidegben akár kisebb sebesség mellett is igencsak igénybe veszi a szemet a menetszél! Napsütésben pedig hamar elvakít a hó.
Ha rendszeresen akartok síelni, akkor feltétlenül szerezzetek be egyet.
Feladó:  Jakubács DFérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.01.04. 14:48
(Üzenetazonosító: 203012)
Jakubács D Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.01.02.

Kezdő síelők vagyunk, ezért választottuk ezt a sípályát. Nem csalódtunk!!!
Az 5-ös pályát használtuk, tanulásra kitűnő. Talán az első 50-100m volt ami kicsit meredek volt első néhány csúszásra. Aki ott akar megtanulni síelni annak talán jobb egy kicsit lejjebb kezdenie. 3. Nap már egy kicsit unalmas-lassú volt ez a pálya. A parkoló 31., 01. Rogyásig volt autókkal, nem volt könnyű helyet találni. De a pályán már nem volt vészes a tömeg. Felvonónál max1percet vártunk, de többnyire még annyit sem. 02.-án majdnem kezdésre értünk oda, esett a hó rendesen, alig láttunk vmit mikor mentünk fel a felvonoval. (Nem volt szemcsink) Most már értem, h miért kell. Lefelé szinte vakon csúsztunk a hóesésben. Összeségében jó volt minden. Kezdőknek én is csak ajánlani tudom!!!
Dátum: 2018.11.28. 15:48
(Üzenetazonosító: 202085)
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma néztem a webkamerát. sítúrázók már használják a pályát. 8-án nyitásra megyek!
Dátum: 2018.11.18. 13:40
(Üzenetazonosító: 201864)
37 síterepet értékelt

Na itt is bekapcsolták a hóágyúkat!
Dátum: 2018.03.23. 16:41
(Üzenetazonosító: 200870)
37 síterepet értékelt

Mai helyzet: összességében jó minőségű kemény pálya néhol jégfoltokkal, szeles hideg borult idő, kevés ember (ez utóbbi hétvégére biztos nőni fog!) Érdemes kihasználni, mert jövő hét végén már 20 fok is lehet.

következőutolsó laponként: összesen 869, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »