Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mönichkirchen - Mariensee
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Schwarzer Adler*** - családias hotel Mönichkirchen közelében
ÜZENETEK (901)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2024.02.12. 09:36
Vasárnap óta zárva a pálya, mert elfogyott a hó. A honlap szerint holnap, azaz kedden próbálnak kinyitni újra.
Előzmény: (Arpi002 220758)
Arpi002
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
2024.02.11. 22:22
Helló!

Az hogy lehet, hogy síterep jelentése szerint
minden felvonó és pálya üzemel, ezzel szemben a webkamera élő képén hó gyakorlatilag nincs, a felvonók állnak, síelők nincsenek??
Előzmény: (csabeszka 220677)
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2024.02.05. 18:05
Úgy tűnik a mariensee-i oldal bezárt; legalábbis azon az oldalon ma már nem ment a felvonó!

Sajnos a meleg 1500-2000 méter alatti - főleg a déli és nyugati fekvésű - pályákon megeszi a havat!
simonl
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2024.01.24. 10:33
Sziasztok Síbarátok!

2024.01.23-án kedden voltunk Mönichkirchen-ben 1napos síelésen.
4fő baráti, munkahelyi társaság.
Biztosítást és a jegyeket hétfőn interneten kötöttünk, az ára így 43euro +2euro kaució/jegyvolt. Az átvételnél semmi gond.
Útvonal: Velence - Kisbér - Győr M1 - Szombathely - Búcsú (határ átkelő)
Indulás : reggel 6ko; érkezés 10ó; egy kávé szünettel. Fél 11kor már a liften ültünk :).
Pályák rendben, síelő nagyon kevés; megkockáztatom max.300fő egész nap. Abszolút kényelmes és biztonságos volt minden.
Időjárás: havazás, napsütés, szél, felhő; felváltva minden azaz változékony, hőmérséklet 0°c körül egész nap.
Minden pálya és lift üzemelt; 1órakor a felső 4s ülő megállítva a szél miatt (szerintem csak duma volt); mert mindenki a Hütte-ben volt. Az alsó barátságosabb fullon, nem volt hely. A felsőben szabad asztalok; kiszolgálás magyaros....nem tetszett. Árak: leves és sör 5-5euro; gőzgombóc 12euro + 1,5euro a vanília öntet.
A délután is síelés; utolsó lifttel fel majd völgybe le. Pakolás, öltözés, s irány haza.
Remek, balesetmentes, sikeres nap volt!
Jól éreztük magunka; tiszta levegő, mozgás, élmény. Megérte. idő/ár/érték/távolság arány.
Üdv.
SLaci
nlevi96
2 élménybeszámolót írt
2
1 éve tag
2024.01.22. 10:00
01.20-án, szombaton látogattuk meg Mönichkirchent. Az időjárás tökéletes volt, -1 fok, napsütés és alapvetően a hóhelyzet is, viszont meglepő volt, hogy ilyen tartós hideg mellett a sípályáktól egy-két lépésre már a földet láthattad. Az időjárásra és ez utóbbira nem votl panasz.
A jegyvásárlás nagyon simán ment, mindenkinek ajánlom, hogy tényleg online vegye meg, mert jóval olcsóbb és sokkal gyorsabb a bérletek átvétele. Viszonyítási alap: csütörtökön vettük meg 48,5€/db, a helyszínen aznap 59€ volt. A bérleteket pedig visszatudtuk a szokásos módon váltani 2€/db-ért.

Szombat lévén, sejtettük, hogy sokan lesznek, de itt olyannyira sokan voltak a viszonylag szűk pályákon, hogy a Mariensee-i oldalon lévő pályák már 11-kor teljesen szébuckásodtak, használhatatlanok voltak. Így mentünk vissza a többi pályára, ahol a hóhelyzet nem romlott annyit, viszont olyan sok tanuló gyerek/felnőtt volt a pályán, hogy egy haladó síelőnek nem volt nagy élmény ott csúszni. Szó szerint TELTHÁZ volt.

A pályák alapvetően jók lennének, bár vitatkoznék némelyik esetében a piros színnel, de erre nem lehetett panasz. Ellenben nagyon rövidek, 1-1,5 km hosszú pályák voltak, így a gyors lecsúszások után hosszú sorbanállás és felvonózás miatt, a réteges felöltés ellenére is kezdtünk szétfagyni.

Kezdő síelőknek ajánlom a terepet, olyanoknak, akik már letudnak jönni egy nehezebb pályán, illetve, ha tehetitek, mindenképp hétköznap látogassátok.

Az odaút sima volt, Győrből mentünk M86-on Szombathely fele, szinte mi voltunk az egyetlenek. Győrből 2 óra 5 perc volt az út, különösebb fennakadások nélkül. Osztrák autópálya matricát nem érdemes venni, az országutak tökéletesek és időben is maximum 1 perccel volt hosszabb az út.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2024.01.17. 10:49
Aki megteheti, síeljen hétköznap! Az elmúlt két nap (hétfőn és kedden) az alsó-ausztriai Mönichkirchenben síeltünk és időnként úgy érezhettük, mintha "kibéreltük" volna a pályarendszert, annyira kevesen voltak. Ez főként a mönichkircheni, azaz az enyhe-közepes szintű pályákra volt jellemző. A marienseei, meredekebb oldalon már több - főként osztrák és igen gyakorlott - síelővel találkoztunk. Itt is van a leggyorsabb lift, egy 6-7 perces utazás után legalább 3 kilométer hosszan vezet vissza a piros pálya a völgybe.

Beszámolónk:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/monichkirchen-a-privat-siterepunk/

Fotóink:
https://sielok.hu/fotoalbum/monichkirchen-napsutes2024/galeria/

Szállásunk:
https://www.instagram.com/reel/C2H8vnLCaia/

Videó:
https://www.tiktok.com/@sielokhu/video/7324996645974740256
nagyzoli
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2024.01.11. 09:04
Először, de nem utoljára jártunk itt.
Síelést megelőző napon online vettünk jegyet, ahol meg kellett adni a kocsi rendszámát is :) így elvileg olcsóbb a jegy, ezt nem ellenőriztük. A kapott QR kóddal tudtuk átvenni a jegyeket az épületben.
A parkolóból a felfelé utat a 4 üléses felvonókkal tehetjük meg. A hegyállomástól változatos pályák várnak minket. Kisebb probléma, hogy pirossal jelölik azt is, ami szerintem inkább kék, és azt is, aminek egy része fekete. Merthogy a 9-es pálya eleje, az nem gyenge, ki se lehet kerülni, emiatt kezdőknek érdemes elkerülni a komplett mariensee-i oldalt.
A pályák jól kezeltek voltak, itt-ott volt jegesedés.
Róbert Tóth
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2023.12.30. 10:53
Tegnap voltunk (29-én).
A mönichkircheni oldalon, a Sonnenbahn-nál. Először voltunk, így nem tudom, milyen "szokott" lenni. Jelenleg mindenhol van jól sielhető hó, de kizárólag vagy tulnyomólag technikai hó. Rengetegen voltak, 10:30-ra értünk oda és már csak fent lehetett megálni, a parkoló tele volt.
Nagyon sok kisgyerekes volt, a pálya kis lejtése miatt nagyon ideális kisgyerekekkel. Összességében én is félve indultam meg a gyerekkel a nagy meleg miatt, de végül nagyon jól éreztük magunkat, jól lehetett sielni, a pályán sehol sem látszott ki a szikla/föld. A pálya mellett persze nem volt hó.
Előzmény: (Kovpet 219948)
IMG-4280.JPEG
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2023.12.28. 17:20
Szia! Érdemes. Nekem a családom volt tegnap, dec. 27-én ( sajnos nélkülem) egy napra, elbeszélésük szerint a Mönichkirchen-i oldal a kellemesebb állapotú, a Mariensee-i kevésbé. A hó megfelelő állapotú, voltak részek ahol szinte üres volt a pálya, kevés ember volt. A kisgyerekes részről nem tudok nyilatkozni, esetleg a webkamera segíthet. Érdemes előre megvenni a jegyet online. Üdv.
Előzmény: (Kovpet 219948)
Kovpet
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2023.12.28. 12:51
Sziasztok!
Engem is érdekelne a pályák állapota ebben a nagy melegben.
Esetleg van valakinek friss, aktuális infója?
Érdemes tervezni egy egynapos csúszást két kis gyerekkel.
Köszi!
Kriszti76
8 élménybeszámolót írt
8
1 éve tag
2023.12.28. 05:57
Az online jegyfoglaláskor hozta fel ezt az opciót. Ősszel még ingyen parkoltunk, de akkor túrázni voltunk, és gokarttal jöttünk le. Fent vettük meg a jegyeket, ahonnan a gokart pálya indul, nem is néztük az online felületet.
De online síbérlet vásárláskor kérte a rendszer a rendszámot is. Gondoltuk vmi komoly be-, kiléptető rendszer lett kiépítve, de csak egy satnya kamerát láttunk, semmi sorompó, semmi. Úgyhogy passz, ki és mit ellenőriz, ha ellenőrzik-e egyáltalán, büntetnek-e. Ill. aki a helyszínen vesz jegyet, az fizet, nem fizet?
De egyre több helyen így van, pl. Brunnalm-Hohe Veitsch, ott sorompó lett kiépítve és a nem csúszó "bámészkodók" fizetnek a parkolásért.
Előzmény: (Bélapó 219902)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2023.12.27. 21:55
Szia! Mi volt a tapasztalat, pálya állapota, tömeg?
Előzmény: (Gyugyu64 219904)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.12.27. 09:58
Ha pontosan tudod, mikor érkezel, akkor az online kedvezőbb!
Gyugyu64
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2023.12.26. 14:02
Szia, lehet kipróbájuk az onlinet
viharsarok
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.26. 13:26
Szia! Ti hol veszitek a jegyet meg?
Előzmény: (Gyugyu64 219904)
Gyugyu64
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2023.12.26. 12:55
Sziasztok, holnap készülünk egynapos rapid síelésre, ezért a pálya állapotával kapcsolatban szeretnék kérni friss infókat, ha esetleg valaki ma kint van. Köszönöm előre is a segítséget. 😀
viharsarok
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.26. 12:14
Szia! Három gyerekkel megyek pár napra sielni Semmeringre és Mönichre. Hol vegyem meg a síbérletet? Köszönöm válaszod!
Előzmény: (Bélapó 219902)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.12.26. 11:42
„Parkolás foglalt síjeggyel ingyenes“ Mióta fizetős a parkoló???? Évek óta járok ide sítúrázni, de soh‘sem fizettem a parkolásért. Néztem a weboldalt, de ott sem találtam.
Előzmény: (Kriszti76 219726)
Kriszti76
8 élménybeszámolót írt
8
1 éve tag
2023.12.17. 10:26
Egy napos csúszásra kiváló határközeli síterep. Nekünk nagyon kellemes meglepetést okozott, érthetetlen, hogy eddig méltatlanul esélyt sem adtunk neki. Jegyfoglalás online, 15 %-al kedvezőbb, ill. minél korábban foglalod a jegyeket, annál kedvezőbb az ár. A hétköznapok 5 Eur-val is olcsóbbak lehetnek. Aznap reggel barátkoztam a foglalási rendszerrel, pakolásztam, majd az autóban ülve már s gyerekjegy, 6-15,99 éves korig, 5 Eur-val lett drágább. A parkolás, foglalt síjeggyel, ingyenes. Kirándulóknak 10 Eur. Létezik egy storno "biztosítás" 5 Eur-ért. Autópálya, majd széles szerpentines út. A parkolóba érve, semmilyen sorompó nem fogadott, kamerákat láttam, de nem tudom, ha nincs előre foglalt jegyünk, mi történik.
Szikrázó napsütés, egyre több hó, sok autó fogadott a parkolóban. Az emailben küldött QR kód alatti számot megadva, kaptuk meg a kártyákat. Gond esetén van segítő személyzet ill. a helyszínen is lehet jegyet venni. Kölcsönző várja az ideérkezőket. A pályák szinte üresek voltak, liftek szintén, a Panoramabahn szinte félelmetes volt, magunkban. A pályaja sajnos jeges, de volt alternatíva bőségesen. Kis síterep ellenére, sikerült eltévednünk így 2x is megszenvedtünk vele. A legkisebbeknek egy kapaszkodós felvonó, tányéros felvonó. A síjegyhez kapcsolódó sebességmérő feketepálya tetejéről inkább csak letekintettünk. Talán legközelebb. Szintén a síjegyhez kapcsolódó Photopoint nem működött, mert a megadott síjegyhez, csak a megtett km-t hozta fel. A völgyállomáshoz vezető kék pálya tényleg nagyon lankás, szinte fékezés le lehet menni rajta, keskenysége nagy ívekre nem alkalmas. Ugyan alig voltak, ami nagyon meglepett, de egy-egy tanuló, kisebb gyerek miatt figyelni kell ott is. Sok vendég kirándult, a jól kitáblázott erdei utakon. Személyszerint a nyitott libegők nem a barátaim, így délután a pálya mellett "túráztam", napoztam, élveztem a szezonnyitó havas napunkat. Összességében nagyon tetszett, karbantartott pályák, minden adott egy klassz síelős-deszkázós naphoz, de a család nem csúszós tagja is hatalmasat túrázhat.
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.13. 22:09
Nagyon klassz ez a beszámoló a videókkal. Olyan a nézőnek, mintha ott lenne. Szuper!
Előzmény: (hakos00 218026)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.