Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
RENDBEN
Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Melyik a legjobb hely Lengyelországban?

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 18, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  japeszFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.18. 15:00
(Üzenetazonosító: 131131)
japesz Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2009.09.14.
27 síterepet értékelt

Én pár éve voltam Zakopanében, de akkor nem volt nagy tömeg. Ez esetben alternatíva lehet Bialka-Tatrzanska illetve Bukowina-Tatrzanska terepe is.

Az útvonal szerintem majdnem mindegy, de rossz idő (havazás) esetén meggondolandó a Poprád felőli megközelítés, akkor inkább a 77-est ajánlanám.

Jó síelést!
Feladó:  krisztianbetonFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2012.01.15. 20:43
(Üzenetazonosító: 130809)
krisztianbeton Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2009.12.30.
25 síterepet értékelt

Sziasztok !
Mi hétvégén mennénk Poroninba(Zakopanetól 8km) és onnan környező pályákra síelni. Azt szeretném kérdezni akik ismerősek arafelé h melyik pályára érdemes elmenni? A Zakopane-i pályára valóban "lehetetlen" feljutni? Két gyerekkel mennénk úgyhogy több órás sorbanállás szóba se jöhet! Ill. utazni mere érdemes? :besztercebánya felé végig az E77-esen vagy amerre az útvonaltervező írja Hatvan Salgótarján és fel egyenesen? Köszi a válaszokat jó havat Mindenkinek!
Feladó:  Beni_1FérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.12. 11:16
(Üzenetazonosító: 130414)
Beni_1 Hozzászólások: 75
Regisztrált: 2008.10.21.
14 síterepet értékelt

Szia,

sajnos ha megnyúztok sem tudom a síterep nevét, de Zakopane mellett volt a szállásunk, onnan autóztunk kb 15 percet.

De szerintem nagy baj nem lesz abból, ha átteszed Zakopane alá, mert szerintem az ottani terepek mind hasonló adottságúak. :D
Előzmény: (admin3 130113)
h i r d e t é s

Feladó:  admin3
Dátum: 2012.01.10. 14:58
(Üzenetazonosító: 130113)
admin3 Hozzászólások: 603
Regisztrált: 2007.01.25.

Szia Beni,

Hogy hívták a helyet, ahol síeltél? Ebben a listában benne van esetleg? http://sielok.hu/siterepek/lengyelorszag/

Áthelyezhetjük a hozzászólásodat Zakopane alá? :)
http://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=61
Előzmény: (Beni_1 130110)
Feladó:  Beni_1FérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.10. 14:16
(Üzenetazonosító: 130110)
Beni_1 Hozzászólások: 75
Regisztrált: 2008.10.21.
14 síterepet értékelt

Mi most hétvégén voltunk Zakopane környékén. Lengyelországban még nem síeltem (vagyis gyerekkoromban egyszer, de arra már nem emlékszem :) ), és nagyon kellemes meglepetés volt.

Alapból az már furcsa volt, hogy gyakorlatilag minden falu szélén volt minimum egy sípálya, amerre mentünk. Nyilván ezek az osztrák pályarendszerekhez képest nagyon kicsik, de vannak köztük, amik egy-két napra teljesen megfeleltek.

Mi nem a zakopanei pályákon síeltünk, mert a tömeg miatt már a pálya közelébe sem jutottunk, hanem egy közeli kisebb terepen csúsztunk, ahova legalább a tömegtől odafértünk. A felvonóknál kisebb tumultus volt napközben, de a pályák nem voltak semmivel rosszabbak nap végére, mint egy átlagos osztrák síterepen (nyilván első nap az egész napos hóesés miatt buckásodott), de második nap szuper havon csúsztunk.

Ami külön pozitívum, hogy a pályák mérete miatt könnyen kivilágíthatóak, és szinte mindegyik nyitva van este 10-ig. Így egy kis éjszakai sízés is színesítette a programot.

Maga a hely, a környező falvak, Zakopane pedig igazi gyöngyszem. A friss hóba, az esti kivilágítással szinte mesebeli városkává változtak a települések, az árak teljesen barátiak (még a hüttékben is - nem tudom ott hogy hívják :D ) az emberek többnyire kedvesek, bár idegen nyelven nem sokan beszélnek.

Összességében nagyon pozitív véleményem alakult ki erről a környékről, szerintem a hétvégi síelésben alternatíva lehet az osztrák, szlovák síterepekkel szemben.

És ha valaki erre a környékre "téved" mindenképp kostolja megy a grillezett sajtokat a sípályán... Isteni finomak!
Feladó:  Burján AmbrusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2010.08.10. 16:08
(Üzenetazonosító: 89437)
Burján Ambrus Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2003.02.05.
3 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A Zakopánehez tartozó sípályák közül csak a Kasprowy pályáin síeltem, ott is régebben. A Glubalowka előtti sor valahogy mindig elriasztott. A Kasprowyre feljutni is szinte lehetetllennel határos. Csak a függő vasút jöhet szóba, és arra szezonban jegyet kapni nem egyszerű. Kár mert igazán hosszú, és erős pálya szinte csak ott van Lo-ban. Viszont Bialka szinte teljesen hóbiztos (rengeteget hóágyúzzák), több kényelmes, korszerű felvonója is van, és ha jól választjuk meg az időpontot, akkor tömeg sincs. Az árak elfogadhatóak, és ha valaki bírja erőnléttel, akkor akár késő estig lehet síelni, mivel este tízig mennek a felvonók, a pálya rendesen ki van világítva. A pályához kapcsolódó infrastruktúra kifejezetten jó, egészen olcsón lehet kajálni is akár. A parkolója hatalmas. Szerintem Lengyelországban most ide érdemes menni. Rengeteg magán szállás van, és a mi árszínvonalunkhoz képest olcsónak mondható. Érdemes félpanziót választani Obiadokolacia-val, ami tulajdonképpen egy 3 fogásos főétkezés, amit este is el lehet fogyasztani. A reggeli általában svédasztalos, nagyon bőséges.
Feladó:  kincsesFérfiKezdő síelő
Dátum: 2009.09.30. 19:20
(Üzenetazonosító: 70287)
kincses Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2009.09.30.

Sziasztok

Valaki tudna írni valamit Korbielów-Pilskorol?Pályák?Síbérlet?
Feladó:  Melinda78
Dátum: 2009.03.01. 13:26
(Üzenetazonosító: 66682)
Melinda78 Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2008.09.02.

Kedeves "Janóbátyó"!
Köszönöm a képeket és a rövid összefoglalót. Bár most melegszik az idő, de remélhetőleg jövő hétvégén lesz még hó:-) A jelenlegi jelentések szerint a 7-es pálya (egyetlen fekete) nem üzemel, de talán lehet majd ott is csúszni. A bérlet napi vagy pontrendszeres? Amennyiben nem lesz elég izgalmas a síterep haza fel útba esik Jasna:-) Addigra már ott is olcsóbb a bérlet a hírek szerint.
Hallottam már a lengyel vendégszeretetről és ízeletes étkekről! Már nagyon várom:-)
Üdv,
Melinda
Feladó:  Janóbátyó
Dátum: 2009.02.26. 11:54
(Üzenetazonosító: 66474)
Janóbátyó Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2005.02.07.
1 síterepet értékelt

"Melinda78"-nak és mindazoknak akik szeretik a barátságos lengyel mentalitást, vendégszeretetet, szívesen ajánlom Korbielowot. A "régi" lengyel időkben is, valamint egy éve karácsonykor is síztem e helyen. Elég hóbiztos, nem túl nagy terep, de tágas fennsíkjai, ill. erdei pályái sok örömet okozhatnak... Néhány fotót is mellékelek, üdvözlettel Janóbátyó
112-1203.JPG 112-1206.JPG
Feladó:  Melinda78
Dátum: 2009.02.25. 19:45
(Üzenetazonosító: 66421)
Melinda78 Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2008.09.02.

Sziasztok Mindenki!

Én ma akardtam az osztrák ajánlatok után a lengyel pályákra. Életemben nem voltam még ott, de jövő hétvégén ellátogatnék Korbielow pályáira. Esetleg valakinek van már tapasztalata véleménye?

Köszi előre is!
Üdv,
Feladó:  ObserverFérfiHaladó síelő
Dátum: 2009.01.10. 13:00
(Üzenetazonosító: 61041)
Observer Hozzászólások: 482
Regisztrált: 2005.03.09.
57 síterepet értékelt

Zakopane nagyon felkapott hely lett, ennek megfelelően durvább árakra és tömegre is számítani kell, főleg a központi síhelyeken: Kasprowy, Gubalówka, stb... ha tehetitek, inkább hétköznap menjetek, így talán kisebb lesz a tömeg. Zakopane környékén van még 1-2 kisebb hely ülőliftekkel, amit érdemesebb lehet meglátogatni, itt már kevesebb az esély a tumultusra, pl:
http://www.witow-ski.pl/en/
http://sielok.hu/siterep/harenda/
http://www.maleciche.com/mapa-stoku
stb...
Feladó:  ivandzso
Dátum: 2009.01.10. 12:29
(Üzenetazonosító: 61039)
ivandzso Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2009.01.06.

hello.
Lengyerországba szeretnénk menni febr. közepe körül. Melyik siterepet tudnátok javasolni?
(teljesen kezdök ill. haladó sielök vagyunk,olcsó helyet szeretnénk,Zakopane környékén.)Fontos, hogy esti muletságra is legyen lehetöség,tehát ne egy kis 100fös falu legyen:)
nagyon köszönöm elöre is!
(Szczyrket ajánlották,de az egy kicsit távolabb van Kazincbarcikához.)
Feladó:  Mary
Dátum: 2005.12.08. 21:23
(Üzenetazonosító: 13521)
Mary Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2005.12.07.

Van egy kicsi falu Zakopánétól kb. 30km-re északra, Nowy Targhoz legközelebb, a neve Pyzowka. Zosia fogadójába térjen be aki teheti, 45 főre saját panzió, további 80 hellyel pedig büszkélkedhet a falu vendéglátásáról. Az étkezés viszont Zosiánál. Ha akartok valami fantasztikusan jó ellátást, bőséges és isteni lengyel házi kosztot, oda kell menni. A környék legolcsóbb vendégfogadó helye.Egy kezdőknek alaklmas kicsi pálya is van, de 8-10 km-re Nowy Targ környékén mindenki találhat magának megfelelőt, a pici babáktól a felnőttekig.
A Pyzowkai vendéglátásról magyarul is olvashattok a http://www.pyzowka.pl oldalon, mégpedig magyar verzió is van. Egy 20 éve Magyarországon élő lengyel írásainak hála. Elfogult ugyan kissé, de érdekes és érdemes olvasgatni.
Feladó:  Janóbátyó
Dátum: 2005.11.22. 20:21
(Üzenetazonosító: 12522)
Janóbátyó Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2005.02.07.
1 síterepet értékelt

Mint, ahogy láthatod, egy másik fórumcímben nem véletlenül, Szczyrkről és Korbielowról érdeklődöm... Szerintem Lengyelország legjobb síhelye Szczyrk!!! /nem kissebítve Zakopánét, de ott túl sokan vannak, és csak a Kasprowy pályái nyújtanak igazi síélményt.../ Kelet-Közép-Európa legjobbika lehetne, csak a Chopok fogja megelőzni amennyiben összekötik újra az északot és délt... Én, vagyok annyira öreg síelő, hogy még nem egyszer jöttem mentem az észak és dél között, és nem gyalog, mint az elmúlt években, hanem a kétüléses /oldalülős kistetős/ felvonóval... Visszatérve Szczyrkhez, nagyon kitűnő adottságokkal megáldott síhely, ahol egy hármas pályarendszert lehet síelni, természetesen jó helyismerettel rendelkezőknek... Először irány a kétüléses francia felvonó, átszállással a Skrzyczne-re, /jó FIS pályán vissza.../majd újra a csúcs, ahonnan a zöld 3-on át a Male Skrzyczne-re... ahonnan vagy Czyrna, vagy Soliskoba vezet az út...ahonnan a harmadik rendszerre Salmopolba indulnak a felvonók... itt a piros 11-es pálya a legjobb... Kedvencem volt még a símentőháztól /Hala Skrzyczenska/ piros 7-es hullámos pályája Salmopol-ba, ill. Czyrna-ba a fekete pálya Bienkula felé...
Nosztalgiámnak vége..., balesetmentes, jó síelést az idényre mindenkinek!
Feladó:  efzé
Dátum: 2005.11.13. 16:37
(Üzenetazonosító: 11956)
efzé Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2005.11.06.

Üdv!
Mi a családdal Lengyelországban tanultunk meg síelni 2 éve és már kétszer visszajártunk.
Szeretjük mert a lengyelek toleránsak (Donovalyban egy szlováktól már megkaptam a nacionalista leckét) de a pályák általában vagy rövidek vagy kezeletlenek vagy nagy a tömeg.
Az összefüggő pályarendszer ismeretlen fogalom.
A szállás kultúrált és még olcsó is, bár nem a csúcs szezonban jártunk. De a síbérlet helyett csúszásonként kell fizetni, szerintem a színvonalhoz képest sokat. Egy olyan megszállotnak mint én, az éri meg jobban, ha minél többet csúszhatsz egy nap, ugyanannyi pénzért.
Zakopáne-ban a Poljana Szimoszkova nevű pályát ajánlom.Egy 5 csillagos hotel mellett van.(mi sem abban laktunk). Itt két (gyors) ülőlift van, és napközben is ratrakoznak!
Csúszásonként ugyanannyit kell fizetni mint máshol Zakopáné-ban...
Feladó:  HáZé
Dátum: 2005.11.05. 14:07
(Üzenetazonosító: 11681)
HáZé Hozzászólások: 19
Regisztrált: 2004.12.29.

Szia Skilady!
Én voltam lengyelben Krynica-n és Piwniczna-n. Mind a kettő szuper hely! A bérlet árak a szlovák árakat közelítik ill. néhol drágább /Krynica/! A szállások széles skálán mozognak de sokkal igényesebbek és drágábbak is a szlovák szállásoknál! Krynica nem a kezdők paradicsoma, mert a piros pályákon is olyan 150-200m-es letörések vannak, hogy igen csak feladat lesiklani rajta. Annak meg nincs sok értelme, hogy a 600m-es kék tanuló pályán tolongjon az ember! Krynica-n van a lengyelek legmodernebb és legnagyobb kabinos felvonója, gyönyörű panorámával. Itt még a fenyők is más milyenek mint a Magas Tátrában! Apropó mindenki Zakopane-t istenití de szerintem a fele csak ezt a helyet ismeri és csak hallómásból és nem vette ki a részét a tömgből ami ott uralkodik. Ezt nem bántásként írom de ez így van! A lengyelek is inkább elkerülik és mennek a szlovákokhoz nekik ez így olcsobb is! Legutobb mikor Zakopane-ben voltam 6/5 napot abból 3 napig versenyek miatt lezártak pályákat és a tömeg így összezsúfolodott egy kisebb pályán, csodálatos volt!
Piwniczna - Wierhomla viszont maga a gyöngyszem! Pestről 350kmre van de megéri! Családosoknak ill. baráti köröknek ideális! Vadonat új szállások vagy pár éve felújított, relatív olcsó! Hóbiztos de hóágyú is müködik, 5,5km kék és 4,5km piros pályarendszer, széles és azért még a kék is technikás kanyargós némi gyorsító letörésekkel. Mindenki kedves nem siet senki sehová, nyugott kellemes pihenő hely de kellemesen el lehet fáradni az egésznapos sízéstől! Van éjszakai sízés is.
Feladó:  hóvirág
Dátum: 2005.11.04. 11:28
(Üzenetazonosító: 11669)
hóvirág Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2005.11.04.

Én ajánlom, hogy Zakopaneba mindenképpen látogass el! Ha teheted karácsony előtt közvetlenül tedd ezt, egyrészt, mert gyönyörű akkor a település, másrészt meg kevesen vannak. Tavaly karácsony előtt voltam, rengeteg hó esett le addigra, mi a Nosal pályán sieltünk, minden tudásszinthez található ott pálya, nem kellett akkor sorba állni. Nagyon tetszett, hogy pontrendszer szerint működik a síbérlet. Tehát megveszel bizonyos pontot a kártyádra, és azt lesielheted, a különböző felvonók különböző pontértékűek, ha elfogyott újabb pontokat vehetsz, ha megmarad, visszaváltod!
Kasprowy Wierch-en nem sieltem, de ott nehéz pályák vannak, és csak a fekete pálya alján tudsz jegyet venni! Micsoda hülyeség! De kirándulni érdemes ott!
Feladó:  skilady
Dátum: 2005.09.28. 09:37
(Üzenetazonosító: 10773)
skilady Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2005.09.28.

fura, hogy itt nincs semmi info, engem érdekelne Lengyelország, szerintetek melyik a legjobb hely???
weblap címek nem érdekelnek, csak élmények, egyéni tapasztalatok. Munka kapcsán többször is megyek a lengyelekhez a télen, összekötném egy kis síeléssel, tippeket várok!
Skilady

laponként: összesen 18, rendezés:
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a síelők.hu friss híreit és síelőknek szóló aktuális ajánlatait.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 11 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...