Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Koralpe, Tauplitzalm, Goldeck, Lungau?

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Judys6
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2005.10.28. 21:21
Keresek családom részére 4 fő viszonylag nagy síterepet / tavaly Gerlitzenben voltunk annál nagyobbat/ félpanziós szállást nem túl drágán.
8/7 v. 7/6 napra mennénk kocsival. Szeretjük a hosszú széles pályákat és én speciel a kék könnyű de hosszú pályákat, ami nem unalmas egy hétig.köszi
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.10.27. 06:38
Nekem is írhatnál egyet ha nem gond valamelyik címre ezen kettő közül:) Köszi előre is..:)Egyébként ittleszünk januárban is,csak még hozzávesszük az obertauerni pályát is.Ha úgy jönnek össze a dolgok nem lehetetlen, hogy érdekelne egy lehetőség februárra is...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.26. 23:40
Szia Sistvan!

Lungau-ban (Katschberg+Grosseck+Fanningberg) sízéssel szervezünk két csoportot is februárban. Busszal szervezzük,de lehet jönni kocsival is.

Uszodás - szaunás szálloda Millstattban, reggeli és vacsi, síoktatás. Küldök a túráról leírást a mail címedre. Ha tetszik, keress!
Sistván
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.10.26. 21:04
Sziasztok!

Tud valaki nekem szállást javasolni Bad Kleinkirchhem vagy Katschberg környékén? Esetleg közelebb, de hasonló pályákhoz? 10 - 15 mennénk február közepén. Jó volna, ha reggelit, vacsorát a szálláson rendezhetnénk.....Én olyan 50...70 között gondoltam síbérlettel együtt.

Köszi
baraliccu
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.10.24. 00:11
ú Laci remélem jól számolsz mert nekem 47,500 ra jött ki kaja nélkül Koralpe. Hol nézted a szállást?
és köszönöm
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.23. 15:33
Baraliccu!

Számolgattam neked:

Koralpe: kihozható kompletten 48-ból (6 nap, panzió közel a pályához, reggeli+vacsi, 6 napos bérlet, helyszíni fizetendők (adó, takarítás))

Lungau: panzió 6 nap, reggeli+vacsi, 5 napos bérlet, uszoda, helyszíni fizetendők: előszezonban 64, főszezonban 67 ezerből jön ki.Nem tudok pontos apartman árakat, de szerintem ugyanez apartmanban lakva kb 50-52 ezer lehet.

Hirtelen ezt találtam. Talán tudtam segíteni.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.23. 15:04
Szia Werisch!

Kösz a bátorítást! :)
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.10.22. 17:02
Lackó!

Hogy idönként beszólnak az ne zavarjon.
Ha a stilusod úgy kívánja leirhatod hogy profi oktató vagy. Egyébként az aliasod is egyértelmű.

werisch
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.22. 15:39
tuti, 1 hetes sítábor, barátaimmal, szállás, út, bérlet, biztosítás, minden együtt 45, nem hagyhatom ki, márcsak a barátaim miatt sem. És Goldeckel kapcs, mit tudtok a nagy fekete pályáról? Elvileg nem kezelt, és nagyon nem hóbiztos, de január közepén majdcsak síelhető lesz...
baraliccu
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.10.22. 14:30
Megköszönném a segítséget. Azt láttam, hogy a bérlet árak közt eltérések vannak.Koralpe-ban nagyon kedvezőnek tűnnek az árak. Gyanítom appartman lesz.
Maremonti-t,cartourt,intersít, eunion travelt néztem. 50 000 alatt találtam egy hetet úgy, hogy appartman és síbérlet együtt.(Koralpe és Lungau vonatkozásában)
balintarato@yahoo.it
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.22. 14:16
Fazzoletto!

Biztos, hogy oda akartok menni? Nem valamelyik másik közeli terepre? Pld: Goldeck, Katschberg, Innerkrems
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.22. 14:07
Sziasztok!
A foglalkozásomat nem írom le :), (mert aztán megkapom a magamét Lord76-tól) csak a tapasztalataimat:

Koralpe: Nem nagy hely, de kellemes. Én speciel nagyon szeretem.Tömeg nincs. Jól karbantartják a pályákat. A szlovén szlalom válogatott egyik edzőhelye. Közel van. (Bp 410 km)Rövid, de jó pályák.

Goldeck: Általában mindenki csak egyszer megy oda, aztán inkább máshová. A pályák nem rosszak, de egy óriás kabinos lift visz a hegyre. Főleg hétvégén nagyon sokat kell rá várni.

Tauplitz: Nagyon hóbiztos hely, elég jó, főleg "változatos" pályákkal. De fönt van egy fennsík, amit át kell korcsolyázni vagy botozni. Emiatt a boardosok általában utálják. Bár vannak jó freeride lehetőségek! Főleg hétvégén elég nagy tömeg szokott lenni.

Lungau: Hóbiztos, elég komoly régió, modern liftek. Főleg a Grosseck pályáin, ahol majdnem mindegyik ülős. Tömeg csak a hétvégén szokott kicsit zavaró lenni, de nem vészes. Katschberg is jó, ha jót akarsz sielni, akkor a távolabbi csákányosokhoz kell átcsúszni.Ott már hétvégén sincsenek sokan, és nagyon jók a pályák.
Fanningberg nem nagy, de az ülőliftje veszett hosszú, európában az egyik leghosszabb. (Emiatt viszont a pályája sem rövid!)

Talán tudtam egy kicsit segíteni a döntésben.

Baraliccu! Azért nézd meg jól, mit kínálnak az irodák, mert például félpanziós ellátással jó szállást nem biztos, hogy "direktben" olcsóbbat találsz. (Csak a gagyi szállásokra vigyázzatok!) Apartmant már lehet,hogy olcsóbban találtok. A bérletárakat is hasonlítsd össze! Segítsek?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.10.22. 13:50
szia.
ha a hóbiztosságot nézzük,akkor mindenképpen Tauplitzalm, tavaly több mint 5 méteres hó volt. De egyébként is 2-3 m szokott lenni itt.
Helyedben a felsoroltak közül mindenképpen Lungaut választanám (Grosseck-Speiereck). azért mert ha Lungo síbérletet váltasz akkor sízhetsz Katschbergen, Obertauernon, és ezek mind-mind közel vannak, s pályarendszert tekintve is Lungau a legnagyobb. Bár a nagy hó miatt Tauplitz felé is húzna valahogy a szívem.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.22. 13:21
Januárban meek Goldeckbe. Tapasztalatok valakinek? Főleg boardos szemével nézve milyen a hely?
baraliccu
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.10.22. 12:23
Melyik a legjobb ezek közül, miért? Ausztriában nem vagyok járatos. Szállásokat (magyar utazási irodán kívül) hol érdemes nézni.
ki hova megy menniyért?
nálam eddig Koralpe a nyerő..ödv Mindenkinek

Koralpe sítérkép itt: https://sielok.hu/siterep/koralpe/ (a szerk.)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.