Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Koralpe
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Koralpe *** - szálloda közvetlenül Koralpe sípályái mellett
ÜZENETEK (482)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.14. 09:10
Ahogy írtam, ezen a terepen a déli oldali pályák nem üzemelnek. A Steinschober 2070 m magas, az odamenő csákányos nem megy a fenti pályák állapota miatt. (Helyesbítek: ma a weblap szerint megy. Ki érti ezt?) Az északi oldalon alatta 100 m-ig van még tömörített hó. A tegnapi képen levő piros pályán ma sincs sok bátor síelő, pedig tartományi síszünet van (üres a pálya). Ma közel nincs tele a parkoló, tegnap sokkal több autó volt. Elsétáltunk a megszűnt beülős liftes piros pálya alatt, a fenti szakaszon úgy 1900, nagylelkűen 1800 m-ig van valamennyi hó, ahol árnyékban van a hajdani pálya. 1900 magasan ezt látni az ablakból). A panorámaútról is azt látni, hogy a hóhatár errefelé felment 1900 m magasra. Persze, biztos van olyan mikroklíma Nassfelden, ahol lejjebb van, de itt ez a helyzet.
Előzmény: (csabeszka 220772)
IMG-20240214-085705.jpg
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2024.02.13. 21:09
Ez azért döbbenetes, mert a pályák alja van kb. 1600-1700 (!) méteren, ráadásul nagyrészt nem is déli fekvésűek és így se működőképes?!
Előzmény: (Ildikogs 220771)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.13. 16:51
Idei kiruccanásaink közé beütemeztünk egy rövidebb Koralpe látogatást. Reménykedve figyeltem az időjárásjelentést, meg az indulás előtti napokban is jelentősebb havazást ígért a Bergfex, de az égiek nem voltak kegyesek hozzánk, a jelentős hóból egy kis havaseső lett végül. Odafelé tavaszias tizenfokok. Már javában a szerpentinen jártunk pár kilométerre a sítereptől, de csak néhány rongyos hófoltot láttunk. Végül azért lett hó, a működő pályákon még maradt belőle valamennyi. A Burgstallofenbahn beülős 3 éve nem üzemel. A Wasserhanggipfellift hol megy, hol nem megy, most egy ideje nem megy, mert a fenti pályákon már nincs elég hó. A működő három csákányos alatt is vályús, jeges a terep, délelőtti órákban még a ratrakok lánctalpai által ütött keresztbordák, kiszakadt jégrögök is gondoskodtak a változatoságról. A pályák is szenvednek a hóhiánytól. Tömör, lánctalpmintás, helyenként jégfoltos minden működő pálya. Nekem úgy tűnt, hogy már nem is ratrakolnak mindent zárás után, pl. a piros 3-ast sem, ami az egyik még működő csákányos mellett van. A pályákat nem is hóágyúzzák, pedig víz lenne hozzá. A héten van a tartományi síszünet, ezért reggel majdnem tele volt a parkoló, rengeteg iskolás volt, de 11 körül már sokan elindultak visszafelé. Sajnos nekem úgy tűnik, hogy ez a pálya is a végét járja, a klímaváltozás miatt hamarosan már csak nyaraló és kirándulóhely marad. Kár, mert egyébként a hely szép, jót sétáltunk a panorámaúton, megcsodáltuk a koratavaszi Lavanttal völgyet, de síelni nem ide fogunk járni.
IMG-20240213-163437.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
banhidit
13 élménybeszámolót írt
13
9 éve tag
2022.01.08. 17:49
Nagyon sokat segít leírásod egy haladóbb sítábor szervezéshez. Magam meg fogom nézni ezt a terepet is, de haladó csapattal inkább másfelé nézek. Köszönöm a beszámolót.
Rosko
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.02.01. 19:23
Koralpe 2020 - ahol a gyerek megtanult síelni

Január végén öt napot voltunk Koralpén. A globális felmelegedésnek(?)köszönhetően hol meleg volt, hol hideg. Érkezésünkkor száraz betonon tudtunk felcaplatni a hegy brutális szerpentinjén, és még aznap este le is hullott vagy 20 centi hó. Ezt síeltük az elkövetkező napokban. Koralpe nyugodt, kis síterep, ahol rengeteg gyerek tanulta már meg a síelés alapjait. Itt a Siélők.hu-n találtunk rá Vári Juditra, a világ talán legjobb síoktató-pedagógusára! 8 éves lányom kevés alappal rendelkezett, de nagyon lelkes volt. Judit határozottan és közben kedvesen, játékosan oktatta őt és két három társát, már első nap a kis kék pályán(6) Felszerelést is tudott biztosítani. Ha mentek, és oktatóra van szükség, csak ajánlani tudom!

A szállásunk a hegyoldalban lévő egyik faházban volt. Csak szuperlatívuszokban lehet arról is beszélni. Minden (is) volt. Szauna, full felszerelt konyha,TV.

A pályának sajnos csak a fele üzemelt, mert az időjárási viszonyok nem voltak megfelelőek, de így is jól tudtuk magunkat érezni. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy mi nem vagyunk vérprofik, így a kissebb kék és egy-két piros pálya tökéletesen elég volt, de aki nagypályás és hosszú percekig szeret lejönni, annak hamar kevés lesz. De szerintem Koralpe nem erről szól. Családias, kényelmes, gyerekkel ideális.még visszatérünk, az már biztos.
20200129-142008.jpg
BanatiBarna
15 élménybeszámolót írt
15
6 éve tag
2018.04.14. 11:14
Még Január végén töltöttem el Koralpén két napot.
Alapvetően ennyi időre elég izgalmat nyújt, de hosszabb időre semmiképp sem. Boardosoknak nem túl kellemes, hogy az egyetlen beülőst kivéve minden más felvonó csákányos.
Tömeg szerencsére egy egy napot kivéve nem jellemző a pályán, nem taptasztaltam sorbanállást a felvonóknál sem.

Autóval érdemes az alsó felvonónál megállni, több hely szokott lenni és kevesebbet kell gyalogolni a felvonóig, plusz gyönyörű a kilátás a hídról.

A hegytetőn óriási szél fújt, emiatt elég jeges, karcos volt a pálya, egy idő után pedig le is állították az egy szem beülős felvonót. Ettől függetlenül le lehetett csúszni annak a pályának az aljára ha valaki ott parkolt, de felfelé már nem lehetett menni. SZerencsére egyértelműen lezárták ezt a pályát, hogy valaki véletlenül ne tévedjen arra és ne kelljen visszamásznia a hegyre.

Rövid hétévégére, vagy esetleg ha valaki épp a közelben jár és nem akar messzire menni síelni, ajánlom a pályát, de hosszabb telelésre már nem.
2018-01-21-10.16.47.jpg
2018-01-21-11.03.27.jpg
2018-01-21-11.05.21.jpg
2018-01-21-11.17.51.jpg
2018-01-21-11.20.37.jpg
2018-01-21-11.20.59.jpg
2018-01-21-11.42.25.jpg
2018-01-21-11.43.44.jpg
2018-01-21-13.04.13.jpg
2018-01-21-14.20.23.jpg
2018-01-21-14.26.08.jpg
2018-01-21-16.07.09.jpg
2018-01-21-16.08.39.jpg
2018-01-21-16.45.56.jpg
rico
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2018.02.14. 13:44
Csak érdekelnek a különlegességek :)
Mi van a kispohárban?
Jager gondolom kisérő volt a sörhöz? :)
Előzmény: (zolynet 199460)
zolynet
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2018.02.14. 13:14
Febuár 8-11 között voltunk a síterepen, melyben nagyon kellemesen csalódtam. 85-95cm hó várt minket, és a táj is szép havas volt. (a kopár táj látványa hervasztó)
Budafokról 4ó15p alatt oda lehet érni és csak 61€/2nap/fő a jegyár.

Waldrast-ban szálltunk meg, ár érték arányban világbajnok.
https://www.booking.com/hotel/at/alpengasthof-waldrast.hu.html?aid=1301736
Beülős felvonótól 900méterre! Azt nem olvastam a beszámolók között, hogy az egyetlen beülős megközelítése lifttel történik és egy hídon kell átmenni. Aki tériszonyos ott igen csak remeghet a lába.
Egyetlen problémám volt a Waldrast-tal, hogy a reggeli árában nem volt benne a rántotta/ham&eggs, extra költséget jelentett, 4-4€.

Pénteken szerintem nem voltak 50en a hegyen, szinte pangott a parkoló. Jó pályák, nulla bucka, nulla jegesedés! :)
Szombaton már talán 2x annyian voltak mint a pénteki nap, de még így sem volt tele a parkoló és bőven elbírta a pálya, sehol sem kellett várni. Vasárnapra jöttek ki nagyon sokan, de akkor már nem síeltünk, na akkor már tumultus volt. Tetszik a pálya, még úgy is hogy elég kicsi, egy hétvégére bőven elég. Kárpótolt, az hogy nem buckásodott és kevesen voltak. :) Az időjárás eléggé vegyes volt, már a beülős tetején elég szeles és ködös volt, 100méterrel lentebb meg napos, szélmentes. Hegytetőt 2x megmásztam, másodjára inkább ne tettem volna, nagyon zord idő volt. A tornyot látni nem lehetett, nem hogy fényképezni.
Egy kis plusz info: feb. 12-13-án még 25cm friss hó esett.
IMG-20180209-120837-r.jpg
IMG-20180209-160743-resize.jpg
IMG-20180209-161405.jpg
IMG-20180210-130852-resize.jpg
IMG-20180209-093846-resize.jpg
IMG-20180209-081212-resize.jpg
kovitomi
92 élménybeszámolót írt
92
15 éve tag
2018.01.28. 16:39
Már régóta kíváncsiak voltunk e közeli síterepre. A Feriendorf Koralpe üdülőfaluban béreltünk egy 8 személyes faházat. Hét órai indulással délre fel is értünk a hegyre. Egy kis bolyongás után találtuk meg a recepciót, ahol egy kis meglepetés ért bennünket. Itt a sihun is olvasható tájékoztató szerint vittünk magunkkal törölközőt és ágyneműt, ami nyolc személyre nem kis mennyiség. A recepción közölték velünk, hogy ez nem választható opció, kötelezően bérelnünk kell 10 Eu/fő áron, ami nyolc főre 80 Euró. Hiába reklamáltunk, már felhúzták mindet mondták, úgyhogy inkább benyeltük a békát. A faházak egyébként tényleg szuperek, tágas, kényelmes, meleg. Közvetlenül a ház előtt tudtunk parkolni, csak a hazaindulás napján kellett beindítani az autókat.
A síterep változatos, kár, hogy egyetlen ülőliftet leszámítva csak csákányossal találkoztunk. Van ingyenes kezdőpálya köteles felvonóval, bár erre utaló jelet sehol sem találtunk. Csak a második napon vettük észre.
A síjegy a kínált szolgáltatáshoz mért, 35 Euró/nap, de van lehetőség órás bérlet vásárlásra is, a hazautazás napján elég volt egy négyórás jegyet venni.
A faház konyhája mindennel felszerelt, így mi a közös főzés örömeit élveztük, hüttében nem jártunk. Kifejezetten kellemes volt az egész napos sí után beülni faháunk saját szaunájába.
Szóval közel van, olcsó és változatos. Hétköznap alig van érdeklődő, szombaton már többen voltak, bár úgy vettük észre, hogy a helyi törzsközönség inkább a hüttében sörözött, és már dél körül igen emelkedett volt a hangulatuk.
Akit nem riaszt a sok csákányos, bátran ajánlom. Baráti társaságnak a faházak főnyeremény, a 10. számú faházat kérjétek, talán az van legközelebb (70 m)a pályához.
IMG-20180124-141603.jpg
IMG-20180124-154431.jpg
IMG-20180125-120356.jpg
IMG-20180127-114947.jpg
P1250007.JPG
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2017.12.31. 12:28
December 29-én meglátogattuk a síterepet, már többször is tervben volt azonban a korábbi években a Wasserhang hóágyúzása nélkül elég gyakran csak félgőzzel ment, idén viszont hóágyúzható lett illetve friss hó is esett. A faluból kemény emelkedővel lehet feljutni, ez havazás közben simán hóláncos, mi az első parkolónál az ülőlift alján parkoltunk.

Innen a piros 8c egy széles a tetején inkább kék pálya a lifttel párhuzamosan, a végén egy meredekebb letöréssel. A 8d egy szűkebb viszont nagyon szép helyen futó pálya, ehhez hasonló még a 8b is. Az ülőlift tetejéről a 11-es átcsúszóval érjük el a Wasserhangot. Itt elég cudar idő volt már köszönhetően az erős szélnek, a csúcsról a piros 9b-n jöhetünk le ami a délelőtt folyamán a legjobb állapotban volt köszönhetően a szélnek, hogy lefújta az elmúlt 2 napban leesett havat. A jobb oldalon lévő 9a pálya nem létezik, a piros 12-es nagyon jó csak kár, hogy rövid. A másik irányban bizony tényleg botozni kell hegynek egy 4-5 métert, hogy elérjük a piros 4-est ami a hegygerincen fut végig, gyönyörű panorámával. Ahogy a Wasserhangnál úgy a Hipfllitnél is kevesebb a pálya a valóságban. A bal oldalon lévő 1-2a-2b lényegében egy pálya egy rövid, de viszonylag meredek piros. A másik oldalon lévő 3-as nem volt megnyitva, de félméteres hó van rajta szóval csak el kellene dolgozni. A pályákon jelentős friss hó volt, remélhetőleg azóta sikerült eldolgozni így jó hóviszonyok várhatóak. Szerencsére tömeg nem volt sőt komolyabban sorbanállni egyedül a Raiffaisenliftnél kellett köszönhetően a helyi síiskolának. Itt felmerült a bizonyos morális kérdés miközben a sorban magad eléd engeded a sorban amúgy mögötted álló 7-8 gyereket akik folyamatosan egymás nyakában jöttek be eléd kapunál és már látnád, hogy na bizony én jövök akkor bejön elölről-oldalról egy oktató újabb 7-8 gyerekkel. Nos, ezután már ezen nem mentünk.

A hütték tekintetében megjártuk, 2 felé voltunk a Koralpenschutzhausban ahol csak a belső rész ment, itt abszolút emberhiány van, fél óra után sikerült kikérni az italokat, konyhára jelenleg nem lehet többet rendelni csak később. Mi ezt nem vártuk meg így megbeszéltük, hogy marad zárásképpen az ülőlift aljában az Ofenstub'n ahol fél 4-kor már nem volt szintén konyha...így még nem jártunk sehol se Asztriában.
20171229-155856.jpg
20171229-153404.jpg
20171229-121809.jpg
20171229-125205.jpg
20171229-130955.jpg
20171229-111428.jpg
20171229-113226.jpg
20171229-131519.jpg
20171229-141835.jpg
20171229-125630.jpg
antalg
9 élménybeszámolót írt
9
8 éve tag
2017.02.04. 07:23
Kipróbáltuk milyen is ez a síterep közvetlen főszezon előtt.A szállás a felvonókhoz közel volt csak kiléptünk az ajtón és már csúszhattunk is.A 24 km-s pályarendszerből 15 km síelhető pályán hóágyúval gyártott havat találtunk.Első napunk szép napsütéses volt és kevesen voltak a pályákon,élvezhető volt a síelés.2-ik nap jöttek a felhők és ködbe borították a pályákat de azért még lehetett síelni.3-ik napra hullott 8 cm hó,élvezet lett volna a síelés ha a sűrű köd nem lett volna.Szép óvatosan síelgettünk hogy ne tévedjünk el.Megállapítottuk hogy erre a síterepre olyan időpontban fogunk visszatérni amikor a teljes pályarendszer síelhető.
Viki 76
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2017.01.20. 10:05
4 napot síeltünk iskolai sítábor keretében Koralpén.
Először jártunk itt, de biztos hogy visszajövünk még.A pályák kiválóan alkalmasak az oktatásra, és a haladóknak is élvezetes.Nem túl nagy pályarendszer,így a gyerekek nem tudtak "eltűnni" a szemünk elől. Kevesen vannak hétköznap, ami nekünk kifejezetten jó volt, mert nem kellett attól félni h elütik a kezdőinket, vagy esetleg ők mennek neki valakinek. Lehetett szép nagy íveket menni, úgy, hogy senkit nem zavartunk.
A hó állapota jó volt, az idő változó. Egyik nap sütött a nap, 3 napig pedig szél és hóesés volt.
Mi a Hotel Koralpében szálltunk meg, ami telitalálatnak bizonyult.Szuper pályaszállás, nagyon kedves és segítőkész személyzettel,(magyarok)akik mindenben azonnal segítettek nekünk.A hideg időben kifejezetten jól jött, hogy a szállásra simán be tudunk csúszni,így az ebédidőt mindig a szobákban töltöttük.
Az ebéd és a reggeli a Cafe Veroban volt, amiről csak jót tudok mondani.Nagyon kedves személyzet, kiváló szakács, hihetetlenül finom, változatos ételek.A mennyiség is bőven elég volt, mindenki jóllakott.
Összességében tehát azt tudom mondani, hogy iskolás csoportoknak első osztályú választás, de családdal vagy barátokkal is bármikor visszajönnék ide.
kataflam
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.03.16. 11:28
Mi most voltunk először Koralpén, de nekünk nagyon bejött. Két kis gyermekkel mentünk,akik még sose voltak síelni. Volt "katalógus" időnk, no meg havazás széllel, de belefért.Gondolom számít, hogy már márciust írunk. A síoktatás, a pályák valamint a szállás, étkezés is nagyon tetszett.Nem voltak nagy sorban állások a felvonóknál. Minden felvilágosítást időben megkaptunk, rugalmasak voltak a gyermekekkel kapcsolatban is. Remélem jövőre is tudunk menni. Szerintem kisgyermekes családoknak ideális.
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2016.03.14. 22:28
Ahogy Dave, én is 10-11 éve és azt követően pár évben nem egyszer voltam Koralpén (Lackónak hála és az oktatásának):)
A mindig rossz idővel nem tudtam összefutni. Volt mikor 2 m hó volt, volt mikor 60 cm (finom felkerekítéssel):), volt szeles nap is. Voltam -16-18 fokban a hátsó csákányos tetején a radarállomásnál, és a 8c piros aljánál nyomtam a latyakos, vizes havat +10 fokban. De igazából tipikus Karintiai síterep, azaz napsütésben egyik leggazdagabb. Nyugodt, csendes síterep. Valószínűleg azóta se nyomták tele hóágyukkal, így nem árt megvárni egy-két adriai-észak-olasz ciklont, ami itt tud jelentős havat adni.
Előzmény: (Dave 188642)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.13. 16:18
Ezen én is meglepődtem, a rántotthúslobbi lehet az oka.... :D
Koralpén_mindig_rossz_idő_van: Ugyan 10 éve nem voltam, de láttam ott mindenféle időt. Volt jó idő és napsütés is bőven. Volt részem olyan szélben, hogy a 4-es pályán felfújt a lejtőn kitárt karral, de inkább a kék ég és napsütés volt a gyakori.
A pályarendszer rövid a nagypályákhoz képest, de eszméletlenül élveztem ahányszor kijutottam.
Rántotthús: Mivel minden alkalommal síelni voltam, így hüttébe "sajnos" nem jutottam el, így nem tudok a lokális rántotthús iparágról nyilatkozni, de a Friesacherhoff(így írják???) és a bécsiszelet kifejezésektől 10 év távlatában is beindul a nyáltermelésem. A síidőben kulinarizáljunk mozgalomból én sajnos(szerencsére) teljesen kimaradtam, ill. pályán az alkoholt abszolút nem odavalónak gondolom, így lehet hogy a véleményem nem mindenkinek mérvadó.
Amiről tudok nyilatkozni, azok a pályák egy kezdőből kezdő-haladóvá váló síelő szemével:

1/2a: hm, ez létező külön pálya?
2b: Haladóbbként mentem rajta. Durván jó volt, de ha gyenge(rossz) a technikánk, akkor combgyilkos.
3: Mint a 2b
4: Tulképp egy átvezető a 2-es és 3-as pályákhoz. Vigyázni kell, mert néhol elvész a lendület, aztán lehet botozni.
5. Rövid fekete, sose mentem rajta. Egyrészt tartózkodok a feketétől egyelőre, másrészt 15-20 percet kell érte csákányosozni, aztán átrollerezni a 4-esen. Ha lenne saját liftje, akkor talán kipróbáltam volna. Így 20-30 perc felvonózást nem ér meg nekem, pedig izgatta a fantáziámat.
6: kék pálya, csákányossal. Lassú, széles, tanulni szuper. Bal felén megy egy mélyebb út, amire le-fel lehet csúszkálni, hogy az ugribugri érzés meglegyen. Tök ideális kezdőként.
7: Rendesen meg lehet neki ereszteni. A végén átcsúszva a 8c-re végig piroson maradhatunk, összesen kb. 2km-en. 6-os kék kinövése után ez a favorit.
8b: a 6-os csákányosától indul, szuper erdei pálya, végefelé van egy letörés, aztán bevezet a piros 8c-re ahonnan buborékos 4-es visz fel. Hangulatos, kevés emberrel, a kanyar viszont hajlamos jegesedni.
8c: Széles klassz piros pálya a buborékos 4-es ülőlift mentén. Néhol inkább kék, a végén van egy kellemes piros meredekebb szakasz.
8d: Szűzhő, fák, buckák, erdőben csúszás, adrenalin. Legalább egyszer ki kell próbálni. Ha hóekében is, de csakazértis. Kezdként olyan bumm-bumm-kicsikocsi-bumm-bumm-kicsikocsi-százzal-tép feeling tud lenni.
9a/9b: nememlékszem... Fent volt, a többitől szeparáltan, annyi rémlik, hogy nem volt rossz és a tetejéről szépen látszott a radarkupola, de miért kell ide ennyit felcsákányozni?
10: Nem sípálya, inkább ilyen átcsúszós út, hogy hosszabb legyen a pályarendszer kilométerszámlálója. Amolyan e-pénisz növelő, csak sípályában.

A Kedvenc kombináció a 6-os kinövése után a 7-es, aztán 8c volt, utána fel a buborékossal, le a 6-oson és onnan vissza a 7-es tetejére a csákányossal és előröl az egész.
Azt le kell szögeznem, hogy amikor én voltam, akkor mindig volt természetes hó, tehát minden pályán lehetett menni. Mostanában nagyon sok elégedetlen véleményt olvastam a pályaüzemeltetésről. Sajnos nem tudom megmondani, hogy ebből mennyi igaz, a hómentesség gondolom rányomta a bélyegét az egészre.

UI: tökre szeretem azokat az értékeléseket a sípályatapasztalatoknál ahol kevesebb a rántotthús&forraltbor és több a sípályás tapasztalat.
Előzmény: (Lackó 188614)
8c alja
100-5310.JPG
7-es teteje
100-5304.JPG
100-5307.JPG
8c
100-6565.jpg
100-6564.jpg
8d
100-6574.jpg
100-5376.JPG
100-6645.jpg
100-6646.jpg
100-6647.jpg
100-6648.jpg
100-6649.jpg
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.12. 11:40
Tényleg kiemelt lett Viktória hozzászólása, miből azt tudtuk meg, hogy már háromszor is rosszkor volt ott, és szegénynek soha nem volt szerencséje az időjárással, viszont hogy ehetett egy rántott húst 3 ezerért ami minden baját feledtette? :-D

Én inkább az előzőt emeltem volna ki, amiből kiderül, hogy például van magyar síoktató is (Judit) a helyszínen, aki ráadásul remekül bánik a gyerekekkel.

Egyébként természetesen volt jó idő és működő ülőlift is a szezonban :-), én még le is fényképeztem, és bár vacak a minőség, de a hangulat talán "átjön".
IMG2001A-ret.jpg
IMG2046A-ret.jpg
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2016.03.06. 12:52
Harmadszorra jártam Koralpen,mind a háromszor ítéletidőt fogtunk ki órkánerejű szél,köddel,hideggel,sifanatikusok, elvetemültek és a mazohisták voltak a pályán.Van ott egyáltalán valaha is jó Idő? Mindössze kettő csákányos lift üzemelt két pályával amin sok hó volt, de kezeletlen ratrakot nem látott,a többi le volt zárva.
De a Mama-mia hüttében fogyasztott isteni forralt bor,és Winerschnizel szuper árral 10 Euro, mindenért kárpótolt.
Eszterke13
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.01.31. 16:54
Kíváló síoktató:T. Vári Judit!! Az 5 éves kislányunkat nulláról megtanította 5 óra (3nap) alatt egyedül használni a csákányos felvonót és lesíelni a kék pályán. Úgy, hogy az első órában még hiszti volt, amit tökéletesen lekezelt. Nagyon hálásak vagyunk, álmodni sem mertük volna, hogy ennyi idő alatt ilyen szintre lehet jutni!!!! Könnyedén, énekelve és boldogan síel, teljesen beleszeretett és alig várja, hogy újra síelhessen. Tökéletes családi síterep, várakozás nélküli felvonó használat, ahol nagyon segítőkész és gyerekbarát a személyzet!
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2015.12.22. 15:26
Üdv Síelők!

Vigasztalhatatlan vagyok. Megéltem már sok nehezen induló telet, de az idei a legrosszabbak között van.

Koralpe-n szoktak hóágyúzni? Most csak két pálya megy, nem tudom, hogy két hét alatt tudnak-e havat gyártani, január 8-ig?
Tudtok valami okosságot?
Treer Albert
69 élménybeszámolót írt
69
14 éve tag
2015.04.03. 10:04
Március 26-29. között Koralpe síterepén jártunk egy 18 fős csapattal. Érkezéskor kicsit kétségbe estünk a hómennyiségtől, de a pénteken leesett 30 cm hó "megmentette" a sítúránkat. Pénteken 2 csákányos lift működött csak és a kék pályák voltak nyitva, szombat-vasárnap viszont már az összes pályán lehetett csúszni és az ülős lift is üzemelt, amit a gyakori szeles idő miatt csak ritkán indítanak be. Egyedül egy csákányos lift nem működött pálya legfelső részén meghibásodás miatt, de ha minden igaz, jövőre lecserélik egy modern ülős liftre.
Hétvégén nagyon jó hóban síelhettünk, vasárnap délutánra viszont megolvadt a több órás napsütés és a plusz fokok miatt.
A pályán kívüli síelés szerelmeseinek is kedvező hely Koralpe, akadt lehetőség bőven szűz hóban csúszásra is.
Az Útitárskeresőben bővebben olvashattok a részletekről!
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.