Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sieles mély hóban / milyen lécet vegyek

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.17. 23:01
Igazándiból a mostani freeride-ok mind 20 körüli ill. vmivel feletti R-al készülnek. Ezek közül az Atomic egyik Daddy-je , ami nagyon kilóg a maga 40 körüli R-al. Az tényleg csak arra jó, hogy kidobnak a heliből aztán irány a champagne powder és vhol a völgyben majd találkozunk. Egyébként vezetett freeride túráknál szinte mindig a daddy-ket adják, pl Krippensteinen.
Kompromísszum lehet az all-mtn sí, ami itt is ott is jó. Ezért vettem metront, bár az eddigi tél a pályán kívüli kalandozásokban nem volt éppen gazdag.
Mélyhavazni persze lehet pályasízőkkel is, pl streetracer elan sla race carver (metron érám előtt többnyire sla (race) carverekkel síztem). De azért igazán mélyhóba nem olyan jók, a gemeindealpe-i két méteresbe derékig süllyedtem az elannal...
Ehhez képest a metron b5 fenomenális mélyhóban, gyönyörűen felúszik, s minden egyes kanyarnál olyan érzésed van, mintha puha&finom rugók lennének a sín és lágyan ringatna:)

Egyszóval freeride-ot csak is akkor, ha pályán kívül megy az ember, all-mountaint meg ha itt is ott is.
Az elan magfire-it nagyon dicsérik, s ráadásul nem is olyan drága. Az Elan lécek egyébként nagyon jók, ha nem lenne Metron, akkor ők lennének a legjobbak, na jó meg a supershape :) Igaz utóbbival még nem mentem, de azt hiszem csinálok majd egy napot, amikor hűtlen leszek a b5-höz.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.17. 12:51
Mondjuk freeride és freeride léc között is sok különbség van, anno egy salomon scream 10 pilot mind pályán kívül, mind a pályán tökéletes léc volt. Tény, hogy közel sem volt annyira "mid fat", mint most jópár darab.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.17. 11:22
Holotron! Freeride léccel lehet pályán sízni, ugyanúgy ahogy télen is lehet a Balatonban csobbani:) De nem erre találták ki... A freeride lécek hosszabbak, szélesebbek és mindenekelőtt nagyobb a rádiuszuk, mint a pályára kitalált carvingléceknek. Egy kezelt, különösen kemény, esetleg jeges sípályán hidd el nem nagy élmény freeride lécekkel menni. Ilyet csak is akkor vegyél, ha alapvetően pályán kívül akarsz menni, egyébként határozottan ellenjavalt!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.15. 22:38
A freeride léc pályán is jó. Pályán kívül sízés megtanulásához is jobb a freeride, könnyebben kezelhető a nagyobb talpfelület miatt, a hosszabb rádiusz miatt pedig iránytartóbb az egyenletlenségek között is.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.15. 20:51
Egy freeride léc miért nem jó kezelt pályán?
Egyébként én is szemezek a explosiv outsiderrel, de túrakötést tennék rá. Szerintetek erre a célra megfelelő?
A másik variáció hogy veszek még egy gepidát, és arra teszek túrakötést, próbáltam a múlthéten lachtalban és egész jónak tűnik, legalábbis az én tudásomhoz mérten jó volt. Egy tyrolia 650-es van rajta platnival, és meglepődtem hogy mennyire jól kanyarodik. Emelett az az igen nyomos érv szól hogy olcsóbb, és mivel kezdő túrasíző lennék, ezért felesleges lenne jobb léc, az explosiv nem annyira olcsó azért hogy azzal kisérletezzek, pl rámegyek egy sziklára, észre sem veszem és hipp hopp leamortizálom. Szóval csak akkor vennék komolyabb lécet ha már biztos vagyok a tudomásmban annyira, hogy ki tudom kerülni a köveket.
Ami ellene szól az hogy a gepida nem freeride léc. De mivel én nem tudok mélyhavazni, amíg meg nem tanulok rendesen, addig gondolom nem észlelném a freeride és a pályaléc közötti különbséget. Vagy igen?
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2007.01.07. 08:48
Nem szívesen mondok ellent síoktatónak, de egy 20m-es rádiuszú freeride síből egy 192cm-s, 95 kilós embernek a 181-es finoman szólva nem hosszú... egyébként a szélesebb (85+) freeride síkből általában eleve magasabban kezdődik a méretskála, van, hogy csak 1-2 méret van és azok jellemzően kb. ilyesmik. Egyébként hacsak nem helisízel gyakran, vagy nem heti rendszerességgel az USA nyugati parti helyein (Utah :))) v. La Grave/Chamonix környékén használod, akkor egy 76-82mm középső méretú all mountain sível jobban jársz, ezek a pályán is szépen mennek. Ebből is persze azért kell neked egy min. 176 (mondjuk ez rádiusz függő). A skioutlet árul Nordica Hot Rod Nitroust, ami ebben a kategóriában jó választásnak számít, ésszerű áron (78e), kérdés, hogy méret van-e. A Magfire-k is jók, de az Elanból a 666 is szóba jöhet. Amúgy van egy srác, aki használt freeride síket árul 15-30e között itt az adok-veszekben, kérdés, milye maradt még. A decathlonban a Rossignol B2 (esetleg a B3) lehet megfontolandó (ha még van), azt kötés nélkül árulják 70e körül.

üdv,

deckard
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.01.06. 21:19
Szia!

Így már világos. Mármint, hogy másodiknak kellene.

A kimondott mélyhósíkre az emelés tök felesleges, sőt ha magas, akkor még zavaró is. Ha "öszvér" sí, akkor a pálya miatt kell emelés, de mivel amúgy is szélesek ezek a sík, emiatt nem kell túl magas.

A Magfire szerintem azért nem annyira drága. Én elvileg 10-est 75 körül, 12-est 85 körül tudok. Persze szettben. (Ha éppen van.)

Ha az Explosiv mellett döntesz, akkor szerintem csináld a kibérlős-beszámítós dolgot. Max buksz egy bérlést, ha nem tetszett.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.06. 10:21
Koszi a tippet Lacko. Igazabol abszolut masodik lecnek gondoltam, kezelt palyara van egy SL11-es Atomicom, amivel ott elvezet a sieles. Viszont szivesen mennek kicsit palya mellett is + neha palyan is lehet melyhosizni egy kiados havazas utan. Elant is nezegettem, de szerintem az offpiste lecek tutira 400EU folott vannak. Zillertalon tavaly volt egy Salamon sitest, ott probaltam egy, az Explosive Outsider-hez hasonlo alaku Salamon lecet (kb. 180cm hosszal) palya mellett. Jo volt vele menni, de az 600EU folott volt. Masodik lecert annyit nem szivesen adnek. Ez a 250-280EU meg talan beleferne. A kotesnel szugseg van ezeknel a leceknel kotesemelore?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2007.01.06. 00:52
Nem ismerem ezt a sít, de az tuti, hogy a 181-es az fölöslegesen hosszú. A 171 jobb lenne. Ahogy leírtad, nem csak mélyhóra kellene. Szerintem a rádiusza is nagy ahhoz, hogy első sí legyen. Ha másodiknak szánod, az persze más. De akkor is hosszú, meg én kisebb rádiuszút választanék.

Nekem ami nagyon bejött: Elan magfire 10 és 12. (Meg még a 8-as is fínom, csak ahhoz te súlyos vagy.)
Nézd meg: http://www.elanskis.com/pcc.asp?xpath=&xpathid=&xpathid2=&xpathid3=&lang=eng
(Hülye flash miatt nem működik a közvetlen link...)

Kis utánajárással szerintem ez sem lenne sokkal drábább, és ez első sínek is tökéletes. A 12-es rádiusza ne tévesszen meg. Ezeknek a síknek nagyon hajlékony a hátsó részük, így rettentő kis íveket is lehet velük húzni.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.05. 14:35
Sziasztok,

van valakinek tapasztalata, latott mar valaki hozzaerto Explosive Outsider lecet?

Honlap:
http://www.explosivski.hu

Amit en kineztem:

Adatok:
hossz: 181 centiméter
oldalvágás (side cut):
122 - 87 - 112 mm (181 cm hosszon)
rádiusz: 20,7 m
sífék szélessége: 105 mm

En 192cm vagyok, kb. 95kg. Szerintetek alkalmas lehet ez a lec nekem palyan kivuli sielgetesre. Meteres mely hoban nem gondolkodom, de egy SL leccel eleg kenyelmetlen egy kiados havazas utan 30-40cm-s hoban, esetleg palya mellett sielni. Velemeny?

Elore is koszi: RM

U.i.: Ez kotessel (emelt Tyrolia) egyutt 70eFt alatt/korul lenne + a SkiTotalnal meg egy berlessel egybekotott sitesztet is felajanlottak aminek a vegen a kolcsonzes arat le lehet szamitani a veteli arbol. Ez szerintem nagyon korrekt.
citrom
20 élménybeszámolót írt
20
18 éve tag
2006.06.05. 12:03
üdv. Igen a forma nagyon fontos. a keménység meg atol függ mit akarsz vele csinálni. ha csak a pálya meleti mélyhóba akarsz csúszni nem olyan fontos de ha komolyabb freeride-ra gondolsz(meredek lejtők, méteres porhó, dropok) akkor mindenképp freeride lécet vegyél.Én úgy hallota hogy a legjobbak:Salomon Scrambler hot, Völkl AC4 vagy gotama. de ezek is drágák (szerintem több mint 600 euro)
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.05.09. 10:53
RM:

Én boardozom, szval nem vágom annyira a mélyhavat léccel, csak Atomic standon hesszeltük ezeket a leceket. Daddy nem olyan nagy, azt probálcs csekkolni, hatha vki berendelt belöle és senkinek sem kell.
A forma boardban nagyon sokat számít.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.05.08. 20:43
Eppen ez a bajom, hogy ezek a lecek "mocskos dragak". Igazabol azt nem tudom, hogy mit kell megfizetnem rajtuk mondjuk a szinten "dagi" Expolsivhez kepest. Mert ugye mely hoban elet nem hasznal az ember. En ugy erzem szinte csak a froma szamit. Me'g talan a lec kemenysege se nagyon fontos bizonyos hatarok kozott. Vagy tevedek? Hogy van ez?
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.05.08. 12:30
Atomic Daddy vagy Big Daddy!
Utobbi elég durván nagy darab. És asszem mindkettő mocskos drága. Big Daddy-re azt mondta a hósón a srác, hogy ez csak arra való, hogy a heliből kiraknak és irány lefelé.
üdv.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.14. 12:09
all mountain vagy fat ski fajtákat keress, ha csak mélyhóban akarsz menni, ha pályára is használod akkor már az más kérdés. ebben az esetben a metronokat ajánlanám, mivel ezek a lécek a kötésnél sem szorulnak annyira össze, mint a többi slalom carver
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.04.13. 09:36
Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni lecvalasztashoz. Bar szerintem mar csak jovo szezonra lesz valami a vasarlasbol. Szeretnek neha palyan kivul, melyhoban is sielni. Ez a mostani lecemmel, ami egy rovid SL lec eleg nehezkes. Egy osztrak siteszten probaltam egy off piste lecet (talan Salomon-t), ami szuper volt. Egyedul az ara (talan 600EU) nem tetszett. Most az Explosive oladalan lattam, hogy nekik is van hasonlo szerkezetu lecuk OUTSIDER neven. Probalta mar valaki? Milyen ez a lec?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.