Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Ne add el a bérleted!

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 11, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  bpisti
Dátum: 2007.03.01. 21:26
(Üzenetazonosító: 34246)
bpisti Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2005.03.08.

Na igen, erre magam is kíváncsi lennék, hogy amíg nem alkalmaznak magyar ANYANYELVÜ ellenöröket (ki a fene vállalná) hogy tudnák rajtakapni az embert? Megmondom öszintén adtam már el többször kártyát, vettem is, mindig müködött.
Feladó:  Sziebler PéterFérfiProfi síelő
Dátum: 2007.02.28. 23:03
(Üzenetazonosító: 34153)
Sziebler Péter Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2004.12.18.
BEMUTATKOZÁS

A fénykép nélküli bérlet átadását nem lehet kontrolálni.
Ezért is magasabb a rövid távra szóló bérletek ára.
Feladó:  AgentFérfiProfi síelő
Dátum: 2007.02.28. 20:46
(Üzenetazonosító: 34144)
Agent Hozzászólások: 1624
Regisztrált: 2003.10.25.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az összes bérleten ez áll: "Karte nicht übertragbar" azaz nem átruházható, ezalól kivételt csak a pontkártyák képeznek hivatalosan, gyakorlatilag meg:)))

Feladó:  Sziebler PéterFérfiProfi síelő
Dátum: 2007.02.28. 19:37
(Üzenetazonosító: 34138)
Sziebler Péter Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2004.12.18.
BEMUTATKOZÁS

Ausztria:

8 nap után fénykép kell.
Az alatt nem, tehát átruházható a bérlet.

Szlovákia:

Régen, 10-15 éve Zsdiar-ban vettünk egy "lyukasztós bérletet" az egész családnak, és
minden reggel fél liter pálinkát a liftesnek.
Jelet tett a bérletre, ebből a többi liftes is tudta a témát. Beadtad az ablakon, soha nem lukasztottak bele. Ez volt a "hetijegy"
Feladó:  Vécsey ZsoltFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.02.25. 10:32
(Üzenetazonosító: 33910)
Vécsey Zsolt Hozzászólások: 265
Regisztrált: 2003.02.18.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Libella, azért arra kiváncsi lennék, melyik osztrák pálya próbálna megbüntetni valakit is a bérlet továbbadása miatt. Nézzük csak az idei "sovány" telet.., hatalmas konkurrencia, stb. No oké, nem az orruk előtt kell csinálni, ennyi az egész.
Dátum: 2007.02.25. 10:29
(Üzenetazonosító: 33909)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezzel kapcsolatban nekem is jók a tapasztalataim, Lammeralmban mentünk én, szülők+egy haver, simán adtak családi jegyet mind a négyünknek, miután rákérdeztünk, hogy így lehet-e:)
Feladó:  issimus
Dátum: 2007.02.25. 10:21
(Üzenetazonosító: 33906)
issimus Hozzászólások: 269
Regisztrált: 2006.01.02.

Az osztrákokkal azért sok mindent meg lehet etetni. Mi Murauban párszor síeltünk úgy hogy diákcsoport voltunk, csak egy félig-meddig hivatalos iskolai papír kellett. Senki nem törődött vele, de a bérletet féláron kaptuk, plusz minden hetedik bérlet ingyen volt. Nem is törődtek vele, hogy a társság bőven 20 év felett van.

A magyarok között pedig ment az üzletelés a bérletekkel, mert volt mikor kaptuink gratisz bérleet. Most tartottuk volna meg tartaléknak? Inkább odaadtuk féláron a magyaroknak.
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.02.20. 16:28
(Üzenetazonosító: 33581)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Arról nem is beszélve, hogy a blokkot ugyanúgy oda tudom adni mint a bérletet. Aláírás, meg személyazonosság nincs rajta. Melyik jegyárus emlékszik arra, hogy 3 nappal azelőtt kinek adta el a bérletet?
Dátum: 2007.02.20. 15:26
(Üzenetazonosító: 33575)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

+ Lachtalban két nap után szalagszakadás, bérlet visszaadás - visszaváltáskor csak valami nevetséges töredékét kaptam vissza a bérlet még hátralevő napokra számított árának, ez pedig sima lehúzás.
Dátum: 2007.02.20. 15:25
(Üzenetazonosító: 33574)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kérdés, hogy hogyan bizonyítják, hogy a tied/nem tied a bérlet? Ha jól tudom nem vagyok köteles megtartani a cetlit, amit a pénztár ad.
Másrészt, amennyiben a reális oldalát nézemn, soha nem értettem miért nem átruházható egy bérlet, hiszen a limiter úgyis bent van a rendszerben, tehát az nem működik, hogy ugyanazt a bérletet pl. hátraadom a sorban miután én bementem a léptetőkapun, hiszen el kell telnie közben egy lesiklásnyi időnek - ebben az esetben pedig pl. ha adott egy napijegy és délelőtt x, délután pedig y használja, az szerintem a felvonótársaság szempontjából gyakorlatilag tökmindegy - persze profitmaximalizálást nézünk, akkor x-nek és y-nak is egy-egy napijegyet, vagy félnapos jegyet kellene vásárolnia sokkal több pénzért. Üzlet-üzlet-üzlet...
(Bezzeg a régi szép időkben szlovákiában, csak intettél a felvonósnak, hogy "dvá krát" és máris kettőt lyukasztott a jegyen, hogy ketten csúszhassunk (pl egy tizes jeggyen ketten ötöt, nem kellett két tizes jegyet venni).
Feladó:  libella
Dátum: 2007.02.20. 14:21
(Üzenetazonosító: 33569)
libella Hozzászólások: 145
Regisztrált: 2002.08.20.
BEMUTATKOZÁS

Egy jótanács a gyanútlan síelőknek.
Ha Ausztriában netán korábban hazajönnél, vagy bármilyen egyéb okból megmaradna a bérleted, és el szeretnéd adni, azt nagyon körültekintően tedd, ugyanis nem átruházhatók (még a nem fényképesek sem!), és ha rajtakapnak, 250 euró büntetést kell fizetned!

laponként: összesen 11, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.