Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Létezik Montenegróban nyári sípálya?

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.03.01. 21:19
Van a környéken, fenn a hegyekben, egy természetes jégbarlang is, a méretét tekintve inkább üreg, de hó/jég volt benne bőven valamikor augusztusban. Azért emlékszem annyira, mert ott hagytam el a csoport egyetlen turista térképét, így a következő napok túrázásait kicsit nehezebb volt szervezni :)

Akkor még Jugoszláviához tartozott a vidék, tehát nem ma volt. Kíváncsi lennék, hogy még mennyi jég van nyaranta abban a barlangban.
Előzmény: (Garajc 211914)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2021.03.01. 20:18
Fantasztikus fanatikusok!
Garajc
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2021.03.01. 11:49
Júliusi "síverseny" Montenegróban, a Durmitor mikrogleccserein. A felvételek még az előző évszázadból :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.09. 23:18
Igen én is azt terveztem, hogy ha esetleg beindul a topik, át kellene rakni. Elnézést, nem akartam "OFFolni" a fórumot, csak úgy gondoltam, hogy itt jobban pörögne a topik.

Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.04.09. 11:39
javaslom nyissunk egy Montenegrós topicot az Egyéb Európai országok alatt, ha már van ilyen témakör
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.04.09. 00:12
Observer, nahát, miután a Hó-Show-n találkoztunk, biztos voltam benne, hogy az ilyen síelés jobban bejön neked mint a felvonós :-))

Hát, ha "arrafelé" lesztek, akkor nem a legjobbak a körülmények. A hét közepén még volt 15 cm hó, de egyre romlik. Itt az ötnapos előrejelzés a környékre.

Mondjuk augusztusban néhány nap túra a hegyekben, aztán néhány nap a tengerparton, jó kis kombináció.
+ ott van a közelben a Tara kanyon, ami nem egy utolsó látvány!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.04.08. 20:47
én nem vagyok az a lusta típus, mikor nem nagykabátban kell leizzadni, akkor minden ok, amúgy nagyon komoly ez az extreme week, és nagyon nagy a videó, szval rögtön kedvet is kaptam, csak kár, hogy nem itt van a Mátra helyén :)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.08. 14:43
Köszönöm a gyors és kimerítő választ!:)

Én inkább lusta, felvonópárti vagyok, úgyhogy nem valószínű, hogy nyáron elmegyek oda azért a kis havas lejtőért. Persze, ha mondjuk a Mátrában, vagy valahol a közelben lenne ilyen, akkor szívesen mennék :).
Amúgy nagyon jó a videó, tényleg gyönyörű a táj!

Lehet, hogy 1 hét múlva kocsival leszünk arrafelé, szerinted van még olyan hely, ahol lehet egy kicsit csúszkálni? (Felvonóval :) )

Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.04.07. 20:01
Nagyon régen voltam a Durmitorban, most előhoztad az emlékeimet. Síelni még nem voltam ott, de csodás túrákat csináltunk itt nyáron.

A síterepük rohamosan romlott az utóbbi 20 évben, nem volt pénz fejlesztésekre. Több liftet is be kellett zárni mert már annyira veszélyesek voltak, hogy nem kapták meg a működési engedélyt.

Tavaly aztán egy pár liftet már felújítottak, és a síterepet is átnevezték ("New Skicenter"), így az idén valamelyest csökkent a szokásos zsúfoltság a kb. 5 kilométernyi pályán.

Egy átlagos szezonban teljesen hóbiztos terepnek számít, nagyszerű hóviszonyokkal. Általában május elejéig lehet síelni, de a szervezők rugalmasak, ha legalább 10 ember még összejön és síelhető a pálya akkor még beindítják a lifteket.

Az idei szezon itt sem volt annyira jó. Szerencsére karácsonykor esett 60 cm hó, amely megmentette az ünnepeket és kitartott a következő január végi nagy havazásig.

Az a szervezet, amelynek a honlapjáról idéztél nyaranta extrém rendezvényeket tart, amelynek az egyik része a síelés. Ez fenn a hegyekben, egy széles völgyben zajlik, amely már nem a síterep része, és liftek sem járnak erre, a résztvevők is a hátukon cipelik fel a felszerelést.

A tavalyi (julius közepe) extrém hétről feltettek egy jó kis divx videót, ahol láthatod a síelést is. + mountain bike, túrázás és tényleg csodálatos képek az egész hegyről. Nem lennék meg lepve, ha valaki kedvet kapna.

A film kb. 22 perces és 250 MB méretű.
A link:
http://osmeh.net/dl/DurmitorExtremeWeek2006.divx
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.07. 14:23
Egyik ismerősöm hallott erről a dologról, utánanéztem és két forrást is találtam az interneten:

"In the higher parts of Durmitor, as for example the area known as "Debeli namet" (Thick snowdrift) in the Velika Kalica region, there is snow all year round so that skiing is possible in the middle of Summer."

http://www.montenegro.com/en/Durimitor,_Bjelasica.html

IN THE MIDDLE OF THE SUMMER

Durmitor has something very special: even in mid-summer, the lovers of skiing may, in the middle of the mountain find a place called “Debeli namet” and there – surprise! – ski in the middle of the summer! So, for years, and traditionally, in the organization of the “SKI CENTER” a SUMMER COMPETITION in SKIING is held (middle of July – alpine disciplines).

http://www.durmitorcg.com/skijanje_&_snowboard_eng.php

Nem gleccserterepek ezek, hanem állítólag télen olyan nagy mennyiségű hó esik itt, hogy nyárra megmarad. Tudna valaki valami bővebbet mondani erről? Elég hihetetlenül hangzik a dolog... Járt már valaki erre? Esetleg síelt már valaki itt nyáron? :)

h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.