Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bejelentkezés

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2011.09.29. 09:41
Két napja elemezgetek, nézegetem a rendszert. Nem mondom, hogy minden világos, de egy-két dologra azért fény derült lackó-síoktató segítségével.

Sajnos, aki nincs tisztában a süti - cookie fogalommal, az ebből nem nagyon fog érteni semmit, és nekik nem is igazán tudok segíteni.

A sielok.hu - úgy mint más oldalak is - egy felhasználó azonosító sütivel azonosítja a felhasználókat. Nálunk ez a misztikus xc_uid névre hallgató süti. A süti beállításakor meg lehet adni, hogy ez mely domain-re vonatkozzon. Ha itt .sielok.hu-t adunk meg, akkor az mind a sielok.hu mind a sielok.hu-n böngésző felhasználót azonosítja. Ez működik is, nálam is, és a felhasználók túlnyomó részének is, böngészőtől függetlenül.

Azonban pl. lackó-síoktatónál előállt az a helyzet, hogy más xc_uid volt beállítva a sielok.hu és a sielok.hu domain nevekre. Hogy ez hogyan állhatott elő fogalmam sincs, lehet valami böngésző bug, vagy mittudoménmi.

De ha ez előáll, akkor már valóban nem működik jól a rendszer, és összekeverednek az azonosítók.

Sajnos nem találtam semmi könnyű megoldást.
Akinek ez gond, és meg akarja oldani, az törölje ki a sielok.hu és sielok.hu domain nevekhez tartozó összes sütit. Ezután menni fog, nem fog kidobálni a rendszer.
Legalábbis emiatt a dolog miatt nem.

Az, hogy pl. lackó-síoktatónál ez a helyzet előáll-e újra, illetve mikor, azt nem tudhatom. Mindenesetre ha előfordul, majd megvizsgáljuk, hogy mi történhetett, hátha ki tudjuk okoskodni.

Továbbra is minden segítségnek örülök, ha leírjátok, hogy mikor, és milyen körülmények közt fordul elő, hogy a rendszer kiléptet.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.09.26. 11:29
Nekem meggyőződésem, hogy a www okozza a bajt. Korábban egy saját oldalamon ugyanezzel kínlódtam (nem keveset), és az átírányítással a probléma véget ért.

Az Opera (is) sajnos ezt csinálja, ha létezik a www-s aldomain is.

Más ötletem nekem nincs, hogy miért lehet a probléma.

Egyébként én www-vel be sem tudok lépni, mert akkor megbolondul az oldal. "Belépek", el is visz a profilra, de valójában nem léptetett be, ha bárhová megyek onnan, akkor kiléptetve vagyok... :-)

Kép a www-s belépési kisérletről: http://postimage.org/image/2fc93rw2s/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Másik kisérlet: szépen belépve vagyok (persze www nélkül), minden ok, de ha az Operában egy másik lapon megnyitok egy sielo.hu-s oldalt www-vel, akkor azonnal kiléptet a sima domainről. Akárhányszor, akárhogy próbálom, mindig kiléptet.

(Meg kellene szabadulni szerintem végre attól a www-től...)
Előzmény: (zadmin 121060)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2011.09.26. 08:05
Bármilyen információt örömmel fogadok ezzel a kiléptetés dologgal kapcsolatosan. Mi történt mikor kiléptetett, mennyi időnként történik, stb, stb. Velem még soha nem fordult elő, pedig a szájton lógok álandóan, ezért nehezen tudok vele mit kezdeni. Minél több információval láttok el ezzel kapcsolatosan, annál könnyebben tudom megjavítani a hibát.

Szerintem a www előtaghoz semmi köze. Úgy lett megcsinálva, hogy a cookie-kat a sielok.hu domainhez kapcsolja, és a sielok.hu látja a sielok.hu cookie-jait, úgyhogy ez nem akadály. Most próbáltam ki Operával, beléptem mindkét módon, www-vel, és anélkül is, mindkét esetben mindkét domainon be voltam lépve.

Ha rögtön amikor kiléptet írsz nekem egy üzenetet a szájton az segít nekem.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.09.25. 18:40
Na, közben rájöttem a megoldásra.

Az Opera -és ezek szerint több más böngésző is- külön oldalként kezeli a normál címet és a www előtagú aldomaint is. Tehát ha beléptem mondjuk www nélkül, akkor nézelődés közben amint rámegyek egy www-s sielok.hu-s oldalra, akkor kiléptet.

Megnéztem, ez az oldal is megy mindkét domainnel.

A megoldás a domain tárhelyen elvégzett átirányítás a www előtagú aldomainről a normál domainre.
Ha a tárhelyen erre nincsen simább lehetőség, akkor ehhez egy egyszerű kis .htaccess fájlt kell írni -benne az átírányítási utasítással- és a gyökérkönyvtárba feltölteni. (vagy ha már van ilyen fájl, akkor kiegészíteni)
Ettől kezdve a www-vel meghívott címek is anélkül jelennek meg, és a kiléptetési problémáknak vége.

Ez az egész "vévévézés" egyébként egy őrület, valahogy nem akar a világ elszakadni tőle. (pedig egy hülyeség)

Persze lehet mindent a www-s címre is irányítani, de az enyhén szólva sem korszerű megoldás.

Talán tudtam segíteni a rendszergizdáknak...
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2011.09.25. 11:23
Nálam ugyan ez van: OS X 10.7.1 - Safari 5.1 és Chrome 14.0.835.186
Előzmény: (Lackó 121028)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.09.24. 17:39
Nálam szintén ugyan ez, de má beletörődtem (Vígszínház 3.1.2 vers.)
Előzmény: (Lackó 121028)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.09.24. 11:37
Sajnos az oldal engem folyamatosan kiléptet Operával.
(Verzió 11.51)

Lehet, hogy az Opera hibája, mindenesetre több másik oldalon ez nincs így, csak itt léptet ki időnként.
Hogy mikor, és ez mitől függ, azt nem sikerült megfigyelnem.

Csak jeleztem, mert időnként bosszantó tud lenni. (főleg, hogy a belépéskor mindig a profilra dob az oldal, bár tudom, ez szándékosan van így beállítva)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.03.10. 08:19
Köszönöm!

Intézem!
Előzmény: (WAndrea 114534)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2011.03.10. 07:15
Nick nevet csak a szerkesztőség tud módosítani.
A barátod küldjön emailt a sielok@sielok.hu címre és írja meg, hogy mely nevet mire szeretné módosítani (profil link szerepeljen az emailben).
Fontos, hogy az adott felhasználónévhez tartozó emailről érkezzen az üzenet.
A belső levelezőrendszeren keresztül is írhat akár nekem vagy bármilyik adminnak.
Előzmény: (huligan 114477)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.03.09. 19:02
Nem! Szó sincs róla!

Egy barátom regisztrált még régebben (nem Skyman), de már nem tetszik a neve, viszont újra regisztrálni nem akar a már feltöltött tartalmak miatt.

Azért én érdeklődök, mert erre (is) ő alkalmatlan...
Előzmény: (WéberF 114476)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.03.09. 18:52
Csak nem akarsz lemondani a jelenlegiről? Vajon miért?
A "huligan" valamikor nagyon becsmérlő is lehetett, de én Viszotszkijon nőttem fel (van aki tudja, ki is volt Marina Vlady férje? Vagy inkább Viszotszkijtól lett híres Marina?)
Ma már inkább "huligán" lennék, ahogy Cseh Tamás (a magyar Viszotszkij) énekelte, az Ő "huligánságuk" egy sajátos kultúrát(!!!) képviselt. (Ismétlem: kultúrát.) Ne mondjál le a patinás nick nevedről.
WFeri
Előzmény: (huligan 114462)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.03.09. 17:40
Hogyan lehet megváltoztatni a niknevet?
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2010.10.03. 10:38
Igen, jól értetted. Amit javasoltál megtettem. Működik az új e-mail címmel történő bejelentkezésem. Köszönöm!
Előzmény: (zadmin 90236)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.10.02. 11:51
Felhasználói funkciók -> Email címem megváltoztatása
Ha jól értem, erre van szükség.
Előzmény: (Daddy 90235)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2010.10.02. 11:48
Nyugdíjas lettem, így már más az e-mail címem, illetve nem a korábbi e-mail címről jelentkezem be. Mit tegyek, hogy ezzel az új e-mail címmel is be tudjak jelentkezni? A korábbival zavartalan, pedig az már "nem él".
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2010.06.03. 21:13
Nem hát úgyis minden nap itt vagyok.
Előzmény: (klaci 89208)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.06.02. 15:13
1.)
Ha így van, akkor így van, el kell fogadnunk. Korábban nem így volt, de megértem a mögöttes szándékot, amit írtál. Vegyétek úgy, hogy egy vélemény volt. Ha feltöltődnek a profilok, talán érdemes lesz majd visszaállítani...

2.)
Nem azt írtam, hogy mindig, hanem hogy előfordul. Már korábban tisztáztuk, hogy ez nem itteni hiba, hanem valószínüleg az én gépem okézza védelmi célból. Nem is emiatt írtam, hanem amiatt, hogy ilyenkor a profilomba dob.
De lehet, hogy ez csak nekem gond, másnál nem igen fordul elő.
Az emlékezést amúgy beállítottam...
Előzmény: (zadmin 89211)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2010.06.02. 14:22
Két dolog keveredik számomra.

Az első, amit említesz, hogy bejelentkezés után hova kerülsz.
Hát igen, ez biza úgy van, hogy mindig a profil oldaladra jutsz, ez tényleg így van. Néha valóban jobb lenne, ha oda jutnál bejelentkezés után, ahonnan indultál, de szerettük volna a felhasználókat a profiljukra terelni, mert így kicsit többen töltik ki az adataikat, írnak bemutatkozást, és ez hozzátesz a közösségi fílinghez.
Szóval, bocs, sajna szükség van az extra 1-2 kattintásra, hogy visszajuss a fórumba.

Az, hogy azt írod, hogy mindig be kell jelentkezned, az számomra izgalmas kérdés. Ez mit jelent pontosan?
Bejelentkezéskor beállítod, hogy emlékezzen rád a rendszer, és ennek ellenére be kell lépned időről-időre?
Előzmény: (klaci 89199)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.06.02. 08:02
Soha sem jelentkezek ki!
Előzmény: (szala4 89205)
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2010.06.01. 21:07
Egyszerű, nem kell kijelentkezni!

Szala
Előzmény: (klaci 89199)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.