Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sícipő - hot form - na jó, de hogyan tovább??

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
anettx
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.03.07. 19:59
sziasztok!
tud vki segíteni, hol érdemes új sícipőt venni. viszonylag nagy választék, tudnak segíteni a választásban az eladók, esetleg akciók? hervisben voltam 2 féle sícipőjük volt, elég hervasztó
Köszi előre is a segítséget!
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.02.02. 17:55
Sziasztok

Az elmúlt napokban kaptam egy levelet valakitől, amit itt a nagy vírusőrületben sikerült eltakarítanom :-(
Ebből adódóan sajnos nem tudok válaszolni rá emilben...

A kérdés arra vonatkozott, hogy mennyire és hogyan kell felemeleg1íteni a cipőt.
Mivel én sem vagyok profi, ezért csak azt tudom elmondani amit láttam, illetve hallottam a dologról:
Az én cipőmet 12 percig melegítettég, a doksi szerint 90 fokra. Ezt egy gyenge hajszárító szerű dologgal csinálták.
Ezek után 8 percet kellett állogálnom a cipőben.

Sajnos az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mindennek ellenére elcseszte a cipő az elmúlt heti síelésemet.
Úgy törte a sípcsontomat, hogy a harmadik nap már vonyítani tudtam volna a fájdalomtól.
Úgyhogy szerintem az egész egy nagy humbug. Lehet, hogy azoknak hasznos akiknek valami extra kinövés van a lábukon, de a többségnek semmilyen előnyt nem jelent (a boltokban is ezt mondták az eladók)
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.10. 19:42
Sajnos nem itt vettem a cipőt, hanem máshol. Minden bizonnyal az itt vásárolt cipőket ingyen megcsinálják.

Egyébként vicces, hogy két hetet mászkáltam egy normálisabb 41-42-es cipőért, mert sehol nem lehet kapni.
A fenti boltban sem volt, sőt a "Sícipőt a sícipőboltból..." szlogenű "szaküzletben" EGY_PÁR ilyen méretű cipőt sem tudtak mutatni.
Ez utóbbiban azt mondták, hogy januárban már nem is lesz. Persze 48-as és 50-es volt dögivel,de ez már más történet...
tihi
7 élménybeszámolót írt
7
20 éve tag
2004.01.10. 15:39
Szerintem az a bolt, aki ilyen terméket forgalmaz, kell, hogy a vásárló ezen kérését ingyen megoldja. Ha már egyszer ilyet forgalmaz...
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.09. 19:05
No ez is megvolna...
Felhívtam a Nordica márkaboltot (mer ilyen tipusú a cipő), ahol bevállalták a dolgot.
12 percig melegítették a cipőt, majd 8 percig állnom kellett benne mozdulatlanul.
Túl lehetett élni. 1500-ba fájt.

A tudorok különben azt mondják, hogy ez a formálás inkább annak hasznos akinek van valamilyen kinövés a lábán.
Egyébként egy kicsit humbugnak tűnik ez a nagy felhajtás, mert szerintem amiért itt kifizettem 1500 pénzt azt otthon is meg tudtam volna csinálni két hajszárítóval...
Persze ez csak egy amatőr véleménye.
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.06. 21:11
Köszönöm a válaszokat, holnap megtelefonálom a dolgot...
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.01.06. 13:01
Megkérdeztem a K2-ben: a thermic fit nem ugyanaz, az azt jelenti hogy a láb melegére minimálisan alakul a belső bélés. A Salomon cipőknél a Custom fit /ha jól írom/ bélés alakítható. Aminek narancssárga a bélése és nyelve.
Hátha valakinek hasznos az infó.
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.01.06. 12:48
Ja, de bocs: K2. Még nem voltam ott, csak hallottam egy ismerősömtől.
De neki is fél órát kellett a cipőben időznie.
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2004.01.06. 12:24
Nem a K2-re gondoltál?
Ott biztos, hogy foglalkoznak ezzel.
Fontos, hogy ha elmész, rá kell szánni, min. fél órát a próbára.
A címük: Budapest 1036 Pacsirtamező u. 16.
Telefon: 06 1 453 0819, Mobil: 06 30/9 414 034
E-mail: k2@skiing.hu


ps: igen, úgy tudom a thermic fit is ezt jelenti, minden gyártó cég másképp nevezi.
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.01.06. 10:31
Szia!

Ha jól tudom a K1-ben csinálnak ilyet.
De inkább hívd fel őket.
Ha valaki esetleg tudja: a thermic fit is ugyanezt jelenti, vagy mást?
Ani
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.05. 22:30
Sziasztok

Sikerült beszereznem egy hot form-os sícipőt (a bélést felmelegítve pontosan a lábamra lehet alakítani)
Persze ez mind szép és jó, de itthon az útmutatót elolvasva jöttem rá, hogy ez nem fog menni az általam elképzelt hajszárítós módszerrel :-(
A leírásban valami spéci szerkentyűt emleget, amit be kell állítani, ki kell biztosítani, rá kell rakni, fel kell húzni, el kell sütni, stb...

Hol találok olyan szakit Budapesten akinek van ilyen ketyeréje és meg tudja csinálni nekem?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.