Freeski-parádé a kapruni gleccserhavon

2011.03.02. Árvay Sándor

Freeski-parádé a kapruni gleccserhavon Álmodni sem lehetett volna jobbat: szikrázó napsütés, kék ég, szélcsend, metsző hegyi levegő fogadta a hódeszkásokat a Zell am See környéki Kitzsteinhorn Snowpark pályáján, az Austrian Freeski Open küzdelmein.
A kapruni gleccserhavon a rangos nemzetközi mezőny 30 szereplője tökéletes produkciókkal, izgalmas, színvonalas versennyel hálálta meg az ideális körülményeket. A férfiaknál a norvég Andreas Hatveit valóban meggyőző sorozattal rukkolt ki: másodikként került a döntőbe, s ott csodálatos stílusban szárnyalt (többek között Elephant Rail, Rightside Double Cork 1260°, Switch 900-ugrások), így aztán a zsűrinek nem volt nehéz dolga, az északi sportoló egyértelműen a legmagasabb pontokat kapta, s ő vihette haza a 20 ezer dolláros pénzdíj jelentős részét. "Na, végre, hogy ismét a dobogó legmagasabb fokán állhatok!" - örvendezett Hatveit az eredményhirdetés után, s igencsak meglepődött, amikor kiderült, hogy 24 esztendejével ő volt a korelnök a versenyen. Az ezüstérem a svájci Elias Ambühl nyakába került - nem érdem nélkül, hiszen előadásában Switch Double Cork 1260 és Rightside Bop 900 Reverse Mute pörgés is szerepelt. A dobogó harmadik helyére az a német Roy Kittler állhatott, aki ugyan csupán kilencedikként csúszott a tízes döntőbe, ám ott valóban remekelt (Switch Left 1260 Mute és Right Cork 900 Tailgrab), s látványos teljesítményét a zsűri magas pontokkal honorálta. A hölgyeknél tizenöten mutatták be tudásukat, s végül a magabiztosan versenyző, Innsbruckban élő 26 esztendős német Lena Stoffel végzett az élen a mindössze 15 esztendős brit Katie Summerhayes előtt. A bronzérmet a svéd Maria Bagge nyerte.

A Rookie kategória ifjú titánjainak versenyén a 15 esztendős svájci Kai Mahler lett az első, s győzelmével már most biztosította magának a helyet, ráadásul kiemelt pozíciót, az Austrian Freeski Open 2012-es vetélkedőjén. Férfiak: