Megérkezett a szezon első havazása a Tátrába!

2022.09.13. Bata Attila

Vasárnapról hétfőre virradóra fehérlett a Lomnici-csúcs és környéke. A Magas-Tátra legmagasabb részeit néhány centiméteres hóréteg fedte be. A szeptemberi hó nem tartott sokáig, hamar olvadásnak indult.
Lomnici-csúcs, webkamera hétfő reggel
Kérd a sielok.hu-t a Google-ben!
Szeptembertől már az idei szezonhoz számítjuk a havazást, amely hétfő reggel látszódott a webkamerákon. Természetesen nem nagy mennyiség hullott. A mínusz 6 fokos minimumhőmérséklet és a hóvihar 100-108 km/órás széllökései mellett 5 cm havat mért a helyi meteorológiai intézet.

A téli időszakon kívül a havazás nem teljesen ritka jelenség a Magas-Tátrában, az idei nyár azonban itt is melegebb volt a szokásosnál. Legutóbb július 11-én havazott a Lomnici-csúcson.

A Tátra lengyel oldalán nem süllyedt nulla fok alá a hőmérséklet, itt még várni kell az első havazásra. Tavalyhoz képest még nincsenek késésben, akkor szeptember 22-én fehéredtek először a lengyel csúcsok.

Szintén várjuk az első havazást az Alacsony-Tátrában, a magyarok egyik kedvenc síterepén, Jasnán (Chopok). Itt sem mértek negatív értékeket, de a minimum (0,1 fok) már közelített a nulla fokhoz.

Az európai körképet nézve figyelemreméltó, hogy az Alpokba is megérkezett a havazás. Friss hó terítette be a legmagasabb francia, olasz, svájci, német és osztrák hegyeket. Jelenleg csak a tiroli Hintertux gleccsere üzemel, de szeptember 16-tól a dél-tiroli Schnalstal / Val Senales is megnyithat. 
KOMMENTEK

KAPCSOLÓDÓ CIKK
Szállástippek
Liezky Panzió csillagcsillag
Kedvező árú családi panzió szobákkal és apartmanokkal Myto (500 m), Tále (5 km) és Chopok (11 km) közelében reggelis ellátással.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Wellness Hotel Chopok csillagcsillagcsillagcsillag
Modern, színvonalas, 158 ágyas, családközpontú wellness szálloda Jasna sífelvonóitól 3 km-re a Déményfalvi-völgyben. Szolgáltatásai: nagymedence, szaunák, fitneszterem, bowling, étterem, bár, stb...
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
Chalets Four Leaf
2 db házikó Chopok északon, közvetlenül a 14-es kék pálya mellett. Egyszerűen berendezett szobák LCD TV-vel és saját fürdőszobával. Bérelhető szobánként, szintenként, vagy az egész ház is egyben, max 14 fő részére!
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek