Miklós Edit sítörténelmi sikere Szocsiban

2014.02.10. 2014.02.11. Magyar Sí Szövetség | frissítve: 2014.02.11.

Minden idők legjobb magyar olimpiai eredményét érte el a sísportban, miután a 16. helyen végzett szuper-kombinációban, Berecz Anna pedig a szintén kiváló, 21. helyet szerezte meg Szocsiban.
Edit a lesiklás után a 13-ként várta a folytatást 1.64-es hátránnyal, a 33. helyen álló Berecz Anna pedig 7.60 másodperces hátránnyal a legjobb lesiklást produkáló Julia Mancuso mögött a női alpesi sízők szuper-kombinációjának első számában.

Miklós Edit (Kép: Magyar Sí Szövetség)
A műlesiklást délben kezdte a mezőny. Miklós Edit a jól sikerült lesiklása után egy megbízható, okos sízéssel teljesítette a szlalom pályát, és a 16. helyen végzett. Eredménye rekordnak számít, mivel eddig a magyar sísportban senkinek sem sikerült egyéniben ilyen jó eredményt elérnie olimpián. Berecz Anna szintén teljesítette a pályát, és a 21. helyen végzett a 39 fős mezőnyben. Ezzel a magyar alpesi női versenyzők között Edit után holtversenyben a második legeredményesebb Berecz Anna lett az 1998-ban alpesi összetettben szintén 21. Kovács Mónika mellett.

A szám olimpiai bajnoka Szocsiban a német Maria Höfl-Riesch, második az osztrák Nicole Hosp, harmadik pedig az amerikai Julia Mancuso lett.