Végre az utolsó gleccser is megnyitja kapuit Ausztriában. Csütörtökön a Karintiában található Mölltal egy pályával indítja a 2022/23-as téli szezont.
h i r d e t é s
A gleccseren komoly pusztítást végzett a forró nyár, szeptember elejére a szokásos töredékére zsugorodott a hóvastagság. A szeptember már biztatóbb volt, sokáig úgy tűnt, hogy nincs akadálya az októberi nyitásnak, azonban az átlagosnál jóval melegebb októberben nem sikerült megnyitniuk.
A síterep közleménye szerint az első napon a Gletscher Express, a Gondelbahn Eissee és a Gletscher Jet síliftek fognak üzemelni. Síelni a hármas pályán lehet. Az Eissee vendéglő is nyitva tart.