Stubai gleccser: nyitás a hétvégén
2018.10.04.
Stánicz Balázs
Újabb tiroli gleccseren kezdődik a síszezon a hétvégén. Október 6-tól Stubai-on is síelhetünk, köszönhetően az elmúlt napok havazásának és a hóágyúzásának.
Stubai-on is kezdődik a szezon (a fotó illusztráció)
A havazás mellett kulcsszerepet játszik a nyitásban a hóágyúzás és a hódepók szétterítése. A tiroli síterep a napokban jelentette be az október 6-i nyitást.
A tartományban hétvégétől öt gleccserterepen csúszhatunk, Hintertuxon, Kaunertalon, Pitztalon, Söldenben és Stubai-on.
Bár tegnap még három gleccserről szóltak a hírek, mára módosították két részre, nevezetesen az Eisjoch és Daunferner sípályáin húzhatjuk a szezon első íveit.
Stubai az ötödik tiroli gleccser, ahol síelhetünk október első hétvégéjén
Stubai gleccser a napokban
A Daunferneren a jobboldali csákányos (Schlepplift Daunjoch) áll a síelők rendelkezésére és a hozzá tartozó két lejtő. Az Eisjochon várhatóan a felső részt nyitják meg, azaz a 2800 méteren fekvő Eisgratig lesznek nyitva a pályák.






